Offroad v DiRT 4 a návrat do Středozemě - Léto 2017

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Šerm ve For Honor a vesmír v Mass Effectu - Jaro 2017
  2. Offroad v DiRT 4 a návrat do Středozemě - Léto 2017
Offroad v DiRT 4 a návrat do Středozemě - Léto 2017

Letní měsíce klepou na dveře, a jak uplynulé týdny lehce napověděly, měli bychom se všichni připravit na opravdu tropická vedra. Rozhodně větší, než loni. Co se v takovém počasí, kdy horkem umírají velbloudi, dá dělat? My hráči se například smějeme všem, co na přeplněných plážích v Bulharsku nadávají na rozmary počasí a pěkně v pohodlí domova, ideálně s nějakou tou dobrotou po našem boku, doháníme herní resty z první poloviny roku, abychom byli připraveni na tu pravou nálož herních novinek, jež se na nás tradičně chystá na podzim.

Jak už to však každoročně tak bývá, několik zajímavých titulů vyjde již v průběhu letních měsíců, kdy všeobecně bývá to největší sucho nejen v realitě, ale také na herní scéně. Nám to pochopitelně nevadí. Alespoň máme o čem psát, že. Nuže, zde jsou naši stateční.

Get Even

Datum vydání: 26. 5. 2017

V době, kdy tento článek čtete, již bere pulty obchodů útokem nový počin lidí z polského studia The Farm 51. To se proslavilo především zběsilou akční střílečkou Painkiller, nyní se však rozhodlo dokázat světu, že cizí jim není ani vyprávění příběhu a ačkoliv zápletka, jehož hlavní součástí je hrdina, který trpí ztrátou paměti, patří mezi ta největší možná klišé, dostupné ukázky naznačují, že bychom se ve výsledku mohli dočkat poměrně zajímavého titulu. Pokud již máte poslední Resident Evil projetý a hledáte něco obdobného, mohli byste Get Even dát šanci.

Kdo za tím stojí?

The Farm 51

Polské studio, které se dlouhá léta věnuje především tvorbě nenáročných akčních stříleček. Hodnocení většiny her, jež byly vyvinuty pod jeho hlavičkou, se nicméně pohybuje spíše v průměrných číslech.

Proč se těšit?

Horrorových her, které nejsou založeny jen na předem nascriptovaných lekacích scénách, dnes mnoho nevychází. Ačkoli Get Even v mnoha směrech připomíná Outlast, jeho pojetí bude mít blíže spíše zmíněnému Resident Evil 7.

DiRT 4

Datum vydání: 6. 6. 2017

Po smrt legendárního závodníka si série Collin McRae Rally ještě chvíli ponechala jeho jméno, poté se z ní však s definitivní platností stal DiRT. Zpočátku to nikomu příliš nevadilo, protože atmosféra závodů, v nichž se utkávají ta nejrychlejší auta světa, byla stále parádní, i když trochu pošramocena tím, že se ze hry prakticky vytratily prvky realismu.

S přibývajícími díly se vývojáři rozhodli začít experimentovat a sérii posunout trochu jiným směrem. Její hlavní složkou se tak stala obdoba rallycrossu a nakonec také demoliční derby, což pravověrní fanoušci nesli hodně těžce, stejně jako recenzenti, což se projevilo na výsledných hodnoceních. Nakonec se však vše v dobré obrátilo. Dočkali jsme se vydání DiRT Rally, které sérii vrátilo k pomyslným kořenům série. Díky propracovanému jízdnímu modelu se o DiRT Rally dokonce začalo mluvit jako o duchovním nástupci legendárního Richard Burns Rally, které se pro svojí schopnost vykreslit nejen obtížnost, ale také krásu rally hraje dodnes.

Vzhledem k tomu, jaké popularitě se stále DiRT Rally těší, nás trochu zaskočilo, když Codemasters v lednu oznámili, že v šibeničním termínu šesti měsíců mají v plánu vydat zcela nové pokračování série, pojmenované jednoduše DiRT 4. Pokud se vám nyní otvírají mačety v kapsách, protože máte dojem, že se tvůrci snaží z úspěchu předchozí části vytěžit maximum, můžeme vás uklidnit. Hra v žádném případě nebude pouze nějakou formou remakeu DiRT Rally. Naopak, nabídne o poznání větší množství obsahu a také větší důraz na soupeření mezi hráči, k němuž by měl přispět zbrusu nový nástroj, jež jim umožní vytvářet vlastní tratě, čímž se životnost titulu podstatně prodlouží.

Mimo klasického WRC se v novém DiRTu můžeme těšit také na závody buggyn, tahačů či off-road speciálů. Hra bude využívat fyzikální model z DiRT Rally, takže si na své opět přijdou jak víkendoví, tak hardcore virtuální závodníci.

Kdo za tím stojí?

Codemasters

Známý tým má na triku kromě DiRTu a původního Colin McRae Rally také novodobou sérii F1 či nepříliš úspěšný GRID.

Proč se těšit?

Pokud se tvůrcům podaří přenést kvalitu jízdního modelu z DiRT Rally do všech režimů, co hra nabídne, mohl by se čtvrtý DiRT stát jedním z nejobsáhlejších a také nejlepších závodních simulátorů posledních let.

The Elder Scrolls Online – Morrowind

Datum vydání: 6. 6. 2017

Ač to tak nemusí vypadat, tak MMORPG Elder Scrolls Online stále žije. A asi se mu i daří. Zbavilo se měsíčních poplatků a přestoupilo na model buy and play, jehož hlavním průkopníkem se před několika lety staly Guild Wars. V praxi to znamená, že si koupíte pouze samotnou hru a za následné hraní již nemusíte zaplatit ani korunu, na rozdíl třeba od Warcraftu.

V Elder Scrolls Online jsme pár týdnů strávili a když jsme se přenesli přes to, že valná většina zdejších hráčů je abnormálně asociální a neochotna vám s čímkoli pomoct, tak jsme si ho docela užili. Zejména proto, že spousta questů, ačkoli je pochopitelně rovněž založena na klasickém systému zabij-promluv-dones, je překvapivě propracovaných a mnohdy vyžadujících i trochu toho přemýšlení.

Rozšíření Morrowind obohatí svět Elder Scrolls Online o nové lokace, veteránům série jistě dobře známých. Tvůrci slibují, že pro hráče bude připraven zcela nový a poutavý příběh, jehož kompletní dohrání by mělo být otázkou několika desítek hodin. Je poměrně úsměvné, že se u MMORPG bavíme o příběhu, pravda je ovšem taková, že právě dějová linie pro nás byla jednou z nejpoutavějších věcí, na níž jsme v původním Elder Scrolls Online narazili a věříme, že v případě Morrowindu tomu nebude jinak.

Když se podíváte na další novinky, jež s sebou Morrowind přinese, tak se jedná v podstatě o základy, které se očekávají od každého poctivého datadisku pro MMORPG, tedy nová hratelné classa, nové režimy do PvP, nová výbava k sebrání a pochopitelně nové kobky k prozkoumávání.

Kdo za tím stojí?

Zenimax Online Studio

Studio bylo založeno v roce 2007, v jeho čele stojí Matt Firor, který se pod hlavičkou Mythic Entertaiment podílel na zapomenutá onlineovce Dark Age of Camelot či akci Spellbinder. Zatím jedinou vydanou hrou Zenimaxu jsou Elder Scrolls Online.

Proč se těšit?

Hraní za novou postavu Wardena je dle prvních ohlasů ohromná zábava. Možnost projít se po starém dobrém Morrowindu potěší nejen skalní příznivce série. Komplexnost univerza Elder Scrolls dává tvůrcům takřka neomezené možnosti, o čem může příběh jejich hry vyprávět.

Middle-Earth: Shadow of War

Datum vydání: 25. 8. 2017

Pokračování překvapivě úspěšného Shadow of Mordor, který byl na podzim roku 2014 mezi hráči jedním z nejčastěji skloňovaných témat, nás svým příchodem obšťastní na konci srpna. Titul si ze svého předchůdce vezme vše, co jej činilo zábavným (v první řadě tedy soubojový systém) a přidá také něco navíc. Jednou z nejočekávanějších novinek jsou dozajista draci, kteří vám budou ztrpčovat život. Jejich výskyt ve hře bude náhodný, což pomůže dokreslit iluzi fungujícího a žijícího světa.

Kdo za tím stojí?

Monolith Productions

Jedno z těch starších existujících herních studií debutovalo již v roce 1997 povedenou střílečkou Blood, poháněnou Build enginem. Ve stejném roce vydalo také plošinovku Claw. Z novějších titulů určitě stojí za zmínku první dva díly trilogie F.E.A.R.

Proč se těšit?

Pokud se tvůrcům podaří odstranit hlavní nedostatky prvního dílu (v čele s nedoladěnou AI) a vyvarují se nadužívání všemi nenáviděných QTE, bude mít Shadow of War šanci stát se tím výletem do Středozemě, o němž Tolkienovi příznivci touží již od vydání Lord of the Rings Online.

Zaujala vás některá z představovaných her?

Název   Žánr   Datum vydání   Kde koupit?  
Get Even Survival horror   26. 5. 2017   Koupit na Xzone.cz  
               
DiRT 4   Simulátor   6. 6. 2017   Koupit na Xzone.cz  
               
TESO: Morrowind   MMORPG   6. 6. 2017   Koupit na Xzone.cz  
               
Middle-Earth: Shadow of War   Akční adventura   25. 8. 2017   Koupit na Xzone.cz  

Článek Offroad v DiRT 4 a návrat do Středozemě - Léto 2017 byl publikován 27. května 2017 v 05.00 v rubrice Hry a Novinky. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...