Counter Strike a jeho konkurence

Tagy:  Counter Strike ve srovnání s konkurencí, podobné hry Counter Striku, Koupit CSS, Koupit Counter Strike, Akční hra, Král akčních her, nejlepší akční hra, nejlepší first person střílečka

Sponzorované odkazy:

Counter Strike a jeho konkurence

Pár řádku úvodem?

Jak jistě sami dobře víte, Counter Strike je jedna z nejrozšířenějších akčních her vůbec. To platí také v současnosti, o čemž svědčí pravidelné umisťování hry Counter Strike: Source v žebříčku nejhranějších her služby Steam (více o Steamu zde.). V tomto článku se pokusíme porovnat tuto legendární hru s konkurencí. Měla tato hra vůbec někdy opravdového konkurenta?

Counter Strike: SourceCounter Strike: Source

Day of Defeat: Source

Přestože není titul Day of Defeat ze stejného období, má se zmíněným Counter Strikem mnoho společného. Především běží na stejném enginu, pochází totiž od stejného výrobce. Boj se však odehrává v době druhé světové války. Jako voják v řádné uniformě se můžete postavit na stranu Německa nebo USA. Ať už si vyberete kteroukoliv stranu, nepřijdete o výběr z několika tříd vojáků. Každá z nich dostane do rukou odlišnou zbraň. Je jen na vás, zda si vyberete odstřelovací pušku, samopal, těžký kulomet či něco zcela jiného. Princip hry je trochu odlišný od toho v CS. Ne že by nešlo o zábavné zabíjení nepřátel, ale zde máte především za úkol dokončit danou misi, která se vždy liší podle právě hrané mapy. Zatímco jednou máte obsadit určité území, jindy dostanete za úkol zneškodnit určitý objekt pomocí dynamitu. Každý hráč se však respawne (znovu narodí) za několik sekund od jeho smrti, což vaši pozornost zaměří spíše na nutnost splnit úkol.

Day of Defeat: SourceDay of Defeat: Source

Alliance of Valiant Arms

Jako druhý titul si představíme Alliance of Valiant Arms, který se odehrává v naprosto stejném čase jako Counter Strike. Princip hry je také totožný s CS a vaším cílem je v prostřední dané mapy zabít všechny nepřátele nebo splnit úkol. Cíle mise se přitom podobají těm z CS, jako například položit bombu a hlídat ji, dokud neexploduje. Podobný je také respawn hráčů, který je jen jednou v daném kole hry. O to napínavější hra je, protože se všichni snaží za každou cenu přežít. Na druhou stranu, pokud se vám nezadaří, můžete čekat pěkně dlouhou chvíli, než se dostanete zpátky do hry. Ve středu zájmu tohoto titulu jsou však zbraně. Existuje zde obrovské množství nejrůznějších zbraní, granátů a dalšího vybavení, které si postupem hry můžete koupit. Překvapením pro mnohé hráče bude jistě fakt, že tuto hru můžete hrát zcela zdarma! Postačí vám k tomu aplikace Steam a můžete se s chutí pustit do boje. Samozřejmě pokud si připlatíte nějakou tu kačku, můžete se těšit na více lepších zbraní a plno dalších bonusů.

Alliance of Valiant ArmsAlliance of Valiant Arms

Závěrem

Je s podivem, že přes obrovské úspěchy akce Counter Strike, se na herní scéně nikdy neobjevila žádná přímá konkurence. Z námi představených her se zmíněnému CS nejvíce podobá Alliance of Valiant Arms, která je nyní k dispozici zdarma. Pokud vás napadne další titul, podobající se CS, nezapomeňte se s námi a dalšími čtenáři podělit v komentářích níže. Pokud jste však názoru, že žádnou náhražku za pravý nefalšovaný Counter Strike nechcete, stačí si koupit originální verzi hry a oddat se nikdy nekončící zábavě.

Koupit Counter Strike: Source

Článek Counter Strike a jeho konkurence byl publikován 30. června 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...