Counter-Strike: Global Offensive

Tagy:  Counter Strike: Global Offensive článek, recenze, zhodnocení, CS:GO zbraně, grafika, Counter Strike, CS, CSko, Valve, Steam

Sponzorované odkazy:

Counter-Strike: Global Offensive

Přestože Valve s vytvořením nového Counter Striku dlouho otálelo, nakonec jsme se pokračování série přece jenom dočkali. CS: Global Offensive je tady v celé parádě a tak nezbývá, než si hru kompletně představit. Co je nového? A vyplatí se CS:GO vůbec kupovat? Představme si pět největších novinek, které nejnovější díl od toho předchozího zásadně odlišují.

CS:GOCS:GO

1. Módy

Zatímco v předchozích dílech jsme dělali pořád to samé dokola, CS:GO přináší několik modifikací hry. V prvním z nich dostaneme za každé zabití další zbraň, se kterou musíme soupeře opět zabít. Tak to chodí pořád dokola, než prostřídáme všechny zbraně včetně nože. Komu se podaří vystřídat všechny zbraně, samozřejmě vyhrává.

Dalším módem je demolice, ve které se snaží teroristé položit bombu a policisté jim v tom pochopitelně musí zabránit. Tento klasický mód je ale opět okořeněn o automatickou změnu zbraně při zabití protihráče. Novou zbraň však nedostaneme ihned jako v předchozím módu, nýbrž až na začátku kola dalšího.

Zbývající dva módy jsou již zcela klasickou hrou, jakou známe z předchozích CS. Liší se jen v tom, kolik toho samotný hráč může ovlivnit. Zatímco ve třetím módu je předem zakoupena vesta a helma a svou střelbou nemůžeme zranit spoluhráče, v módu čtvrtém máme vše ve vlastních rukou a zapnutá je také kolize.

CS:GO IV.CS:GO IV.

2. Mapy

Jak se dalo očekávat, ve hře se objeví řada nových map a my tak nová zákoutí můžeme vesele prozkoumávat. Temnou stránkou ovšem je, že znalost mapy je pro úspěch zcela zásadní a tak při připojení na server známe mapu vlastně nejméně a ostatní si tak s námi lehce poradí. Postupně se situace samozřejmě vyrovnává. Vyřešit to lze hrou offline, kdy si buďto sami nebo s boty můžeme mapu ve svém tempu projít. Boti přitom mají pět obtížností, z čehož první úroveň ani nestřílí, pouze běhají po mapě. Nepřijdeme ani o tak oblíbené mapy jako Dust, Office a jim podobné. Ty samozřejmě doznaly určitých změn, především grafických, prostorově jsou však pořád stejné.

CS:GO V.CS:GO V.

3. Grafika

Vzhledem ke stáří CS:Source, které se blíží devíti létům, bylo jasné, že nový díl série bude potřebovat pořádnou vizuální obměnu. Té jsme se také dočkali, a tak si naplno můžeme užít novou vizáž map, postav i zbraní. Pořádnou změnou prošlo také menu, které nyní působí velmi moderně a poutavě. Vlastní obrázek si můžete udělat z přiložených screenshotů. Diskutovanou záležitostí je pouze odlišnost vzhledu teroristů a policistů, která není úplně zřejmá. Poranit spojence se tak stává běžnou herní praxí.

CS:GO III.CS:GO III.

4. Zbraně

Co by to bylo za Counter Strike, kdybychom po ruce neměli pořádný arzenál nejrůznějších zbraní. V novém CS: GO nalezneme spoustu nových kousků, více brokovnic, více pistolek i více těžkých kulometů. Zajímavou novinkou je jistě molotov, který nepřítele zahltí plameny a decoy granát, který slouží jako návnada pro nepřítele, zatímco my se na něj pokusíme zaútočit odjinud. Dále tu najdeme taser, který má velmi krátký dosah, ale jeho účinky jsou devastující. Naneštěstí i pár zbraní zmizelo, jako třeba MP5.

CS:GO IV.CS:GO IV.

5. Cena

Pokud si pamatujete ceny předchozích dílů Counter Striku, jistě vás příjemně překvapí cena. CS:GO totiž zakoupíme za krásných 270 korun. Tato filozofie, nasadit nižší cenu a více prodat se již vyplatila spoustě společnostem a tak není divu, že se na trhu objevuje čím dál tím častěji. Výhodné je to stejně tak pro hráče, kteří již nemusí hřešit nelegálním stahováním a mohou si vychutnat ten nádherný pocit vlastnictví hry.

CS:GO II.CS:GO II.

Závěrem

Counter Strike: Global Offensive přináší dostatek novinek, ale v jádru se nikterak nemění. Pro fanoušky starších dílů je to příjemné zpestření za nízkou cenu. Kdo ale čekal revoluci, zkrátka něco přelomového, pro toho je nejnovější hra od Valve spíše zklamáním. Dle naší redakce se jedná o povedenou předělávku a drtivá většina novinek hráči přijde vhod. Proto hru můžeme vřele doporučit všem příznivcům akčních her.

Hodnocení HerniMag.cz:  90 %

Výhody:

  • Modifikace
  • Grafika
  • Zbraně
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Chybí MP5
  • Nic revolučního

Článek Counter-Strike: Global Offensive byl publikován 5. listopadu 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...