IGI 2: Covert Strike

Tagy:  igi, igi 2, igi 2 covert strike

Sponzorované odkazy:

IGI 2: Covert Strike

IGI 2: Covert strike je pokračováni úspěšné akční stealth projekt IGI. Zde ovšem autoři zvolili trošku netradiční přístup, oproti prvnímu dílu znamená zkratka IGI Institute for Geotactical Intelligence ( v prvním dílu zkratka znamenala Im gong in ). Těm co hráli první díl, bude následujících pár řádků připadat zbytečných, ale pro ostatní raději zopakuji o co vlastně v pilotním dílu šlo. Hlavním nepřítelem byl důstojník KGB, který přišel s plánem jak se dostat k 100 milionům dolarů. Nikdo vám takovou sumu nedá zadarmo, jestliže teda zrovna nehrozíte Moskvě jadernou hlavicí. K provedení takového plánu potřebujete více lidi a mafie s bývalými agenty KGB je ta nejlepší společnost. K zažehnání krize byl povolán bývalí agent David Jones, kterému se povedlo nepřátele eliminovat a svět zachránit.

IGI 2: Covert StrikeIGI 2: Covert Strike

Jednotky IGI

IGI 2: Covert Strike se vaší postavou stává znova David Jones pracující pro Institute for Geotactical Intelligence. IGI založil veterán z Vietnamu senátor Pat Lenehan, kterému jeho vysoké postavení dává obrovské možnosti a ideální pozici pro vedeni jednotek IGI. Vašimi kolegy budou seržant Robert Quest, bývalý člen jednotky odstřelovačů námořní pěchoty. Po odchodu z armády se však přidal k IGI kde zastává pozici osobního strážce svého nadřízeného a to ještě z armády. Tím je poručím Philips White, který sice nedokončil Harvardskou obchodní školu, ale zato West Point absolvoval s vyznamenáním. Posledním spolupracovníkem je major Rebecca Anya. Zkušený člen jednotek působících ve válce v zálivu. V součastné době je bohužel zraněná a podporuje vás pouze z velitelství. A pak je tu samozřejmě vaše maličkost David Jones, muž narozen 1965 v Cardiffu, již v mládí trestán a dokonce na nějaký čas zavřený ve vězení pro mladistvé. Z armády musel odejít po nepovedeném seskoku, kdy se poranil. Odchod z armády mu však otevřel dveře do IGI, kde působí v elitní jednotce.

IGI 2: Covert Strike Příběh

Přestože by se mohlo zdát, že studená válka je již dávno pohřbena v propadlišti dějin, není vše jak se zdá. Už se sice nemluví o studené válce veřejně, ale pro spoustu lidí, kteří se do ní zapojili nikdy neskončí. Státy již konflikt nepodporují a tak se zdroje musí najít v soukromém sektoru. Jak se zdá prostředků je mnoho a mnoho z nich sponzoruje teroristické organizace a velké společnosti, hromadně označovány za korporaci. Konflikt si uvědomuje pouze málo lidi a mezi ně patři také lidé z IGI, kteří v tichosti bojují proti terorismu a lidem snažícím se uchopit moc do svých rukou. Během hry se budete snažit dostat čipy EMP. A následně dojde ke zradě přímo na nejvyšších postech IGI, což dost zamíchá dějem hry a vy se vydáváte po stopách svých bývalých spolupracovníků Whita a Questa. Celý příběh pak vrcholí na raketové základně.

IGI 2: Covert StrikeIGI 2: Covert Strike

Závěr

Nejsilnějším faktorem ve hře je jednoznačně silný, poutavý děj a silná atmosféra. Kdybychom měli probrat postupně body vytvářející vynikající atmosféru, tak bych začal grafickou stránkou hry. Ta na dnešní poměry rozhodně není šokující, ale i tak je velmi líbivá. Hudba jemně podbarvuje hru a ani po hodinách hraní neomrzí a nebude se zdát otravná. Účinnost zbraní se poměrně blíží realitě a budete jich mít solidní arzenál. Od G-17SD až po tradiční záležitost AK-47. Velmi kladně také hodnotím multiplayer. Další možná nezvyklou záležitostí je ukládaní pozic. V IGI 2: Covert Strikenelze ukládat neomezeně jak jsme zvyklí, ale pouze dokud nám vydrží baterie v počítači, přes který posíláme svou pozici na velitelství. Ve vybavení najdeme také termovizi a satelit, který nám ulehčí práci. Abych neskládal pouze poklony musím upozornit na obtížnost. Zkušenějším hráčům doporučuji začít s nejvyšší obtížnosti, která je slušná. U nižších se nejedna o stealth hru, ale spíše o střílečku.

Koupit IGI 2: Covert Strike za 99,–Kč

Článek IGI 2: Covert Strike byl publikován 8. října 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Petr Vajda. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...