Happy Aquarium - pěstujme si rybičky

Tagy:  Happy, Aquarium, facebook, oddychovka, hra, socialní, sítě, webgame, rybičky, ryba, akvárium, teraristika, facebook hry, sociální síť

Sponzorované odkazy:

Happy Aquarium - pěstujme si rybičky

Další z řady Facebook her, které jsme se rozhodli zrecenzovat nese název Happy Aquarium. Jedna se o dílko společnosti Crowdstar, která je čtvrtým největším vývojářem aplikaci pro Facebook. Že pánové z Crowdstar vědí co dělají dokazuje i fakt, že o společnost projevil zájem softwarový gigant Microsft, který za ni nabídl částku vyšší než 200 milionů dolarů. A pravděpodobně za to může tato hra, jenž se stala v podstatě ikonou nového herního žánru.

IntroIntro

O čem hra je?

Princip hry je velmi jednoduchý, po prvním přihlášení vám bude přiděleno prázdné akvárium, do kterého koupíte svoji první rybičku. O rybku se staráte, dbáte na to, aby měla čisté akvárium a aby neměla hlad a pokud vše děláte dobře, rybka roste. Postupem času kupujete další rybičky (kterých je několik druhů), všemožné vodní rostliny, kameny či světla a tím zkrášlujete rybkám akvárium. Podle toho jak moc se o svoji rybku staráte vám naskakuji zkušenostní body, čím více zkušenostních bodů máte, tím lepší vybavení do akvária si můžete koupit a postupem času vám hra otevře i další akvária ve kterých děláte to samé. Pod oknem vlastni hry se nachází pořadí akvárií kamarádů, na které, když kliknete, zobrazí se v oknu hry a vy můžete obdivovat krásu kamarádových rybiček, a v případě že se delší dobu o akvárium nestaral můžete jeho zanedbání napravit a vyčistit za něj akvárium, za což dostáváte body.

Akvárium na začátkuAkvárium na začátku

V detailech je síla

I z grafického pohledu vypadá hra zajímavě, grafici vsadili na pestrobarevné pojetí a udělali dobře, už několikrát sem se přistihl jak bezmyšlenkovitě sleduji své akvárium, ve kterém si rybičky plavou po hladině a kus trávy se jemně vlní vespod akvária. Právě to, že všechno vypadá velice živě je velkým přínosem. Další věc, která jistě potěší je, že svým rybičkám můžete vybrat pohlaví a dokonce je i pojmenovat podle svého uvážení, takže nejednou se mi stalo že v akváriích plavali známí herci a zpěváci, v jednom případě i kompletní fotbalový tým Realu Madrid.

Aqvarium na 41.leveluAqvarium na 41.levelu

Rybí sága

Celá hra je velmi pěkné zpracovaná, a jedná se o jednu z nejlepších oddechovek, kterou jsem hrál. V případě, že vás hra chytne věřte, nad údržbou akvárií a starostí o rybičky strávíte celé hodiny. Jediná věc, která mi po mnoha hodinách hraní už vážně lezla na mozek byl zvukový doprovod hry, ovšem není ni jednoduššího než zvuky vypnout. Pokud se někdy budete nudit, tak vám Happy aquarium můžu vřele doporučit.

ObchodObchod

Moje hodnocení:  90 %

Výhody:

  • Zajímavé grafické zpracování
  • Široký výběr rybiček
  • Příjemně návykové

Nevýhody:

  • Stále se opakující zvukový doprovod
  • Po čase začne nudit

Článek Happy Aquarium - pěstujme si rybičky byl publikován 8. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...