The Crims - The life of a criminal

Tagy:  the crims, crimes, criminal life, gansgter, mafia, zločin, drogy, děvky na prodej, kurtizány, thc

Sponzorované odkazy:

The Crims - The life of a criminal

Dnes si povíme o vcelku zajímavé „onlajnovce“, která si získává zástupy hráčů po celém světě. The Crims.com přichází.

Omluvte prosím některé hrubé výrazy použité v článku, ale k této hře to prostě sedí.

Co to je?

Jedná se o typickou online hru, kterou hrajeme v rámci internetového prohlížeče. Celá hra je dosti svérázně zpracovaná, nutno se hned na začátku zmínit o skutečnosti, že v této hře si nikdo s ničím moc servítky nebere, hrubé výrazy, situace a činy k této hře prostě patří – život gangstera není jako čtení červené knihovny.

Já osobně jsem proti hrám typu Travian a jemu podobným, takže když mi o ní říkal kamarád, ihned jsem jej chtěl odbít. Tvrdil mi, že v The Crims nemusím věčně čekat jako v podobných hrách, nechal jsem jej tedy mluvit dále. Kdybych měl citovat co mi bylo řečeno, musel by se celý Hernimag přesunout do zcela jiné sféry internetových stránek :) Ve zkratce – nalákal mě sliby jakože se postupně propracuju na úroveň mafiánského bosse, že budu moci řídit nelegální obchody s drogami, bílým (ale i jiným) masem a že můžu dát přes držku komu chci. Možnost na první úrovni kráct rohlíky v sámošce a na nejvyšší pak ovládat obávanou zločineckou organizaci si mne prostě získala.

Jakmile jsem se vrátil domů a dostal se k internetu, vstoupil jsem na server TheCrims.com a přistoupil k registraci. Hra je kompletně lokalizovaná.

Sladké začátky

Registrace proběhla rychle a bez obtíží. Stačilo zadat email a mé vysněné gangsterské jméno, souhlasit s podmínkami a povolit přijímat emaily od hry a to vše posvětit stiskutím tlačítka Enter. Okamžitě jsem ve schránce měl email s mím heslem.

Po prvním „nakonektění“ do hry jsem dostal na výběr z několika charakterů – vazoun, obchodník, gansgter, pasák a zloděj. Když jsem se v patnácti rozhodoval co dál dělat, obchodník pro mne byla jasná volba :)

Další krok spočíval v otázce, zda si chci koupit nějaký balíček. Přidal by mi různé vlastnosti, které by mi poněkud zlehčili začátek hraní. To jsem mohl udělat po nakoupení kreditů. 15 kreditů lze koupit odesláním jedné SMS, za kterou dáte 45 Kč. Jsem chudý student a proto jsem přiznal že nic koupit nechci (ač jsem pak litoval, ale to budu ještě mnohokrát jindy, pokud budu dále hrát :) Jako každý jiný hráč jsem začal hrát se $150. Hodili se. Ale pro začátečníka, který se s touto hrou nikdy nesetkal a hned na začátku si chtěl vyzkoušet vše to byl krásný obnos, který během dvou minut byl pryč (další chyba).

Celou hru The Crims se pohybujete mezi jednotlivými položkami skrze menu. První položka kam jsem intuitivně zamířil byla Zlodějina (Není žádná dřina). Několikrát jsem ukradl rohlíky v sámošce a hned jsem si zkusil oloupit babku. Nezdárně. Postupně s časem a vyhotovenými zločiny se vám zvyšují/snižují různé atributy, např. výdrž (ta se hlsvně snižuje), tolerance, síla, inteligence… Neměl jsem dostatek zkušeností abych ubohou důchodkyni zvládl oloupit, selhal jsem a přišel o body. Jo, to byly časy.

Prostě žádnej čajíček

The Crims – uvodni obrazovkaThe Crims – uvodni obrazovka

Postupem času, tak jak se z vás stává stále obávanější gangster se stále větším respektem a vlastnostmi, dostáváte se k zajímavějším věcem a činnostem. Všechno to ale stojí peníze… Vydělat si je však není takový problém. Hlavním atributem, jenž však bude ovlivňovat co v danou chvíli můžete či nikoli je výdrž. Ta klesá po všem co v The Crims uděláte. Navýšit ji můžete několika způsoby, buď počkáte a zvedne se vám sama (cca za jendu hodinu) nebo si v nočním klubu koupíte drogy (v množství větším než malém) a nebo navštívíte bordel. Ovšem všechno má své negativa. Na drogách se můžete stát závislí (nebo se rovnou předávkovat a zemřít, což dobu vaší indispozice rozhodně nezkrátí) a od lehkých děv můžete chytit rozličné sajrajty, což vás nemilosrdně odsoudí k několika dnům v nemocnici. U žen nevalné pověsti se však může stát, že vy zaplatíte, nic nechytíte, ovšem místo stoupnutí vám výdrž klesne, stejně jako inteligence, protože „s touhle děvkou to teda moc nešlo“.

Jakmile získáte dostatek prostředků, můžete se pustit od zlodějiny i k věcem, které vám přinesou zaručený užitek. Je jen na vás (a vašem kontu) do čeho se pustíte – kuplířství, prodej drog, výroba drog, provozování klubu, bordelu… Jak je libo. Nejlepší nejspíš bude možnost pěstovat drogy (v co největším množství) a řídit obchod s kurtizánami (pod tímto pojmem ve hře jednotně vystupují krásné ženy, vousaté ženy, muži, hrošiče a nafukovací kůň – je paradox, že od všech postav bez ohledu na jejich cenu se můžete nakazit nebo odejít nespokojen), přičemž drogy si budete prodávat ve vlastním klubu, stejně jako ženy (a jim podobné stvoření) v bordelu. Hra vám navíc dovolí ve vlastním klubu či bordelu využívat vlastní drogy a ženy, přičemž pak stejně vyinkasujete peníze.

The Crims – ilustracni obrazekThe Crims – ilustracni obrazek

Jakmile se dostanete na náročnější zločiny, v případě neúspěchu vás čeká vězení. V něm si pobudete zhruba tři (herní dny), což je asi den a půl v reálu. Z vězení se (stejně jako z nemocnice) můžete vykoupit za 10 kreditů, nebo (tato možnost v nemocnici nejde) pokud disponujete opravdu velkou částkou, můžete ji nabídnout bachařům. Ti ji buď přijmou, nebo se vám vysmějí do očí, nabízený obnos zabaví a bručíte dál.

Během hraní postupně (náhodně) potkáváte různé osoby. Ty se vás ptají na poměrně jednoduché otázky – kolik je hodin, kde bydlí moje zlá tchýně a podobně. Pokud odpovíte správně, dostanete nějaké ty peníze a nebo se vám onen NPC odvděčí prostě tak, že poděkuje a odejde. Tato hra je opravdu krásně reálná :)

The Crims CityThe Crims City

Ve hře se postupně můžete dostávat do konfliktů s ostatními hráči The Crims, můžete se napadat (kdo vyhraje buď získá nové body nebo si půjde sednout za vraždu) a kdo prohraje skončí v lepším případě v nemocnici. Své peníze můžete nechat růst v bance (do sta tisíc vám The Crims dává 2% úrok, nad sto tisíc to pak je 0,1%). Ve hře funguje i chat mezi hráči (Náměstí).

Pokud vás láká si z pohodlí domova a internetového prohlížeče vyzkoušet život správného kriminálníka, The Crims si prostě musíte vyzkoušet na TheCrims.com. Je sice pravdou, že hra je vlastně chytře promyšlený zdroj peněz, nikdo nechce čekat a tak raději obětuje nějakou tu SMS, ale k tomu vás nikdo nenutí. Ve hře si můžete zkusit mnoho zajímavých činností a myslím, že nejednoho hráče The Crims zaujme a vydrží u něj minimálně několik dní. Pokud neskončí v base!

Článek The Crims - The life of a criminal byl publikován 24. února 2009 v 12.41 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...