Half-Life 3 a další očekávané, neoznámené hry

Tagy:  Half-Life, Dragon Age, Fallout, Killzone, 2013, očekávané hry, neoznámené hry

Sponzorované odkazy:

Half-Life 3 a další očekávané, neoznámené hry

Letošní rok konečně spatřily světlo světa hned dvě mnoho let očekávané herní pecky – Max Payne 3 a Diablo 3. Jejich oznámení přišlo až po mnoha letech spekulací a zbožných přání ze strany fanoušků. Zajímavé přitom je, že i když ono příslovečné „ticho po pěšině“ trvalo dlouhé roky, samotné vydání těchto her bylo pouze otázkou času. V podobné situaci se nyní nachází titul, jehož vývoj je rovněž veřejným tajemstvím – Half-Life 3. Je zde však také několik dalších her, na něž se sice nečeká tak dlouho, přesto je s HL3 pojí několik faktorů. Předpokládá se, že se na nich pracuje, jejich oznámení musí přijít (s určitou nadsázkou) každou chvíli a vždy se jedná o pokračování úspěšných značek. Co lze o těchto hrát říci již nyní?

Hawke potěšil, ale Dragon Age 2 měl své mouchyHawke potěšil, ale Dragon Age 2 měl své mouchy

Dragon Age 3

Ze všech zde zmíněných her o něm „víme“ nejvíce. Víme, že Bioware již nějaký ten pátek pracuje na další hře ze série Dragon Age. Vývojáři se také nechali slyšet, že si jsou vědomi nedostatků Dragon Age 2 a rádi by ve třetím díle spojili to nejlepší z obou dílů. Po vydání Skyrimu od Bethesdy zaznělo hluboké uznání ze strany Bioware, což by mohlo naznačovat, že DA3 by mohl disponovat skutečně otevřeným světem (s denním-nočním cyklem) a nikoliv jednotlivými navzájem propojenými lokacemi. Je navíc prakticky jisté, že se hra bude tentokrát odehrávat v království Orlais, inspirovaném středověkou Francií (pocházela z něj Leliana z jedničky). Z úniků se také zdá, že se království zmítá v občanské válce mezi mágy a kněžskou kapitulou (chantry). Na takovou tematiku by odkazovala i u nás nedávno vydaná novela ze světa Dragon Age – Rozštěpení. Je také velmi pravděpodobné, že se dočkáme i online kooperačního módu, který se Bioware osvědčil u Mass Effect 3.

P.S.: Dragon Age 3: Inquisition bylo oficiálně oznámeno dne 17.9. 2012, po sepsání tohoto textu (pozn. autora).

Fallout 4 těžko opomene členy Brotherhood of SteelFallout 4 těžko opomene členy Brotherhood of Steel

Fallout 4

Pokud se jedná v případě DA3 pouze o spekulaci, na další hru ze série Fallout bude mít vliv minulý rok vydaný Skyrim zcela určitě. Zatím poslední zprávy naznačují, že bychom se v něm měli podívat do Bostonu a určitou roli ve hře by měl mít i světoznámý vědecký institut Massachusetts Institute of Technology (MIT). Je velmi pravděpodobné, že se i tentokrát bude Bethesda snažit o co nejvyšší a nejnedostupnější level cap a dočkáme se pravděpodobně opět náhodně generovaných questů. Tvůrci jistě nebudou chtít odstranit ani klasické falloutovské prvky jako perky, karmu (u Skyrimu možnost být ukázkový parchant chyběla) nebo V.A.T.S. – souboj pomocí akčních bodů. Je však možné, že implementace těchto mechanismů bude provedena jinak, než tomu bylo u F3 a New Vegas. Lze také předpokládat větší svět než u předchůdců, jenž by se více rozsahově blížil Skyrimu

Killzone se bude muset v multiplayeru předvéstKillzone se bude muset v multiplayeru předvést

Killzone 4

Mnoho lidí bylo překvapeno, že se Killzone 4 neobjevila na žádné dosavadní letošní výstavě. Těsně před letošní E3 přitom unikl na veřejnost projev ženy k Helghanu, který měl být slyšet i v traileru. Zdá se tedy, že její vývoj se protáhne na delší dobu, než jak tomu bylo u třetího dílu. Na vině je nejspíše fakt, že Guerilla Games nedávno oznámila Killzone: Mercenary pro PS:VITA a pracuje rovněž na zcela nové značce. Druhým možným důvodem je to, že konkurence na poli stříleček ohromně zesílila a Killzone musí přijít s něčím novým – více multiplayerovými módy a lepším režimem kooperace a snad i plány pro dlouhodobější podporu prostřednictvím DLC, či obdobou služby Call of Duty: Elite, kterou se nechá inspirovat i nový Resident Evil 6. Pokud se bude jednat o titul pro PS3 (což je pravděpodobnější a naznačovala by to dosavadní prohlášení ze strany Guerilla Games) a nikoliv konzoli nové generace, stojí firma také před oříškem, jak vylepšit grafiku, která už tak dávala PS3 dost zabrat.

Gordone, kam ses nám zatoulal?Gordone, kam ses nám zatoulal?

Half-Life 3

Krále jsme si nechali na konec. Co o něm víme? Nic. Jen, že je ve vývoji. Asi. Snad. Tlak fanoušků je ohromný a zdá se již jisté, že Valve upustilo od plánované HL2: Episode 3, jež se měla alespoň částečně odehrávat na Antarktidě. Bude velmi zajímavé sledovat, jak se Valve hodlá vyrovnat s multiplayerem. Half-Life byl vždy symbolem perfektní hry pro jednoho hráče, což ale není to, co by dnes střílečky prodávalo. Jak chce tedy Valve soupeřit s konkurencí? Jsou tři možnosti. Buď se o to opravdu pokusí a nabídne rozsáhlý mód pro více hráčů. To je nejméně pravděpodobné, neboť víme, že hry, které takovými módy disponují, mají kratší singlepayer (asi nejlepší kompromis představuje Crysis 2). Je také možné, že HL3 na multiplayer zcela rezignuje a pokusí se zaujmout pouze skvělou, dlouhou kampaní obohacenou o různé challenge módy jako tomu bylo u Arkham City. Valve si však potřebu hry pro více hráčů uvědomuje, jak dokazuje její implementace i do takové hry, jakou byl Portal 2. Třetí možností je pak prodávání hry společně s Team Fortress 3, příp. novým Counterstrikem. TF3 se zdá být o něco pravděpodobnější vzhledem k tomu, že jsme se nedávno dočkali nového Countrestrike: Global Offensive. TF má navíc osobitější styl a představuje výraznější alternativu ke hrám typu Battlefield nebo CoD. Co lze od Half-Life 3 ještě čekat? Pravděpodobně opět originální zbraně s dvěma módy střelby, dále mechanismy a level design, jenž obnáší i nějakou tu mozkovou aktivitu. A snad již i možnost přesněji zamířit, bez čehož se dnes střílečky prakticky neobejdou. Pokud si zapnete HL2 nyní, budete si na absenci tohoto jednoduchého mechanismu zvykat pěkně dlouho.

Koupit PC hru Dragon Age 2 na Xzone.cz

Koupit PC kolekci Half-Life 2: Orange Box na Xzone.cz

Článek Half-Life 3 a další očekávané, neoznámené hry byl publikován 18. září 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...