Herní novinky - září 2012

Tagy:  Metal Gear Solid, Mass Effect, ArmA, Assasins Creed, Killzone, kolekce, Dragon Age, Half-Life, Black Ops, zombies, Final Fantasy XIII

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
  10. Herní novinky - duben 2014
Herní novinky - září 2012

Vítejte u nové, pravidelné rubriky „Herní novinky,“ která má za úkol shrnout nezajímavější novinky z herního světa v uplynulém měsíci. Září bylo na události (ne vždy radostné) poměrně bohaté, jak se hned přesvědčíme.

ArmA nikdy nebyla blockbusterem, přesto se jedná o kultovní sériiArmA nikdy nebyla blockbusterem, přesto se jedná o kultovní sérii

Čeští vývojáři v řecké vazbě

Dva zaměstnanci Bohemia Interactive Ivan Buchta a Martin Pezlar byli zatčeni řeckou policií za podezření z vojenské špionáže, když je na řeckém ostrově Lemnos údajně nachytali při pořizování audiovizuálních záznamů vojenských objektů. Ty měly být využity jako podklady při tvorbě hry ArmA 3, jež se má odehrávat právě v Řecku. Podle dosavadních zpráv (pocházejících ovšem z české strany) se však zdá, že ony záběry jsou natolik triviální a povrchní, až se moc nechce věřit tomu, že Řekové k uvalení vazby vůbec přistoupili. Češi zdůrazňují, že se jedná o pár záběrů z dovolené s pár snímky vzdálených vojenských objektů (jež se navíc dají dle kolegů z Eurogameru najít na internetu). Pokud tomu tak je, zdá se jako zvláštní náhoda, že za takovou maličkost byli zatčeni zrovna tvůrci vojenské počítačové hry. Opravdu se jedná pouze o prezentované záběry? Každý ví, že Řekové jsou v současnosti na bezpečnost a suverenitu své země poměrně hákliví. Také se ví, že Bohemia Interactive jakožto vývojáři válečné simulace spolupracují a konzultují poznatky s armádou – právě tahle skutečnost mohla řeckou stranu vyděsit. Můžeme jen hádat. Nezbývá, než počkat na soud a doufat, že se prokáže nevina českých tvůrců.

Grafika MGS: Ground Zeroes vyráží dechGrafika MGS: Ground Zeroes vyráží dech

Velká oznámení

Velký ohlas vzbudilo i oznámení a první předvedené záběry ze hry Metal Gear Solid: Ground Zeroes, jež se plánuje na PS3 a X360. Úžas vzbudila především grafická stránka – hra vypadá totiž naprosto famózně. Má se jednat o titul sestávající z otevřených prostředí, mezi nimiž cestujete v roli Big Bosse vrtulníkem. Novinkou jsou i ovladatelná vozidla. Hra má být jakýmsi prequelem k MGS 5. Dočkáme se i další hry ze série Final Fantasy XIII: Lightning Returns. Lightning bude jedinou hratelnou postavou a cestování časem má být zásadním herním mechanismem. Závěrečný díl trilogie má za cíl povzbudit opakované hraní, neboť na první dohrání jí nelze projít celou – tlačí vás čas a na záchranu světa máte pouze 13 dní. Madonna a Timberlake mají určitě radost. Oznámen byl i Dragon Age 3:Inquisition, o němž jsme spekulovali již dříve. Radost mohou mít i příznivci série Mass Effect. Ještě letos má totiž vyjít celá trilogie na PC a X360 a později i na PS3, kde si hráči budou moci zahrát jedničku vůbec poprvé. Velikou radost bohužel utlumil méně slavnostně oznámený dodatek, že kolekce nebudou obsahovat zdaleka všechna DLC. Pro třetí díl se plánují navíc ještě další rozšíření – letos se dočkáme příběhové Omegy, kde se s Ariou T’Lok vydáte vydobýt její stanici zpět ze spárů Cerberu. Je možné, že za rok tu budeme mít konečně nějakou „Ultimate collection“ – ME by si ji zasloužil. Její přípravě by naznačoval i fakt, že Bioware pasovalo 7. listopad na „Den N7,“ který by mělo studio slavit každý rok – můžeme se dohadovat, že skutečná, definitivní kolekce by tak opravdu mohla přijít za rok. Mimochodem dva spoluzakladatelé firmy Greg Zeschuk a Ray Muzyka studio v září opustili.

Killzone HD – konečně!Killzone HD – konečně!

Žně PS3 kolekcí

Mass Effect Trilogy však není jedinou oznámenou kolekcí. Majitelé PS3 se dočkají vydání trilogie Killzone (včetně remaku prvního dílu z PS2 v HD) včetně všech DLC. První díl bude ke stažení samostatně na PSN již 23. října. Vydání se dočká i kolekce všech tří her ze série Assasins Creed, v nichž jste se vžili do role Ezia. Kolekce bude se všemi DLC, bohužel vyjde ale pouze na PS3. Připravovaný AC3 bude s definitivní platností obsahovat DLC Season Pass – tedy mnoho rozšíření. Majitelé konzole od Sony mají opravdu důvod k radosti – podobně jako Killzone nebo AC vyšla již celá série Uncharted, Infamous nebo God of War (všech 5 dílů).

Zombíci jsou nedílnou sočástí CoD od Treyarchu, překonat Spec Ops z MW3 bude ale těžkéZombíci jsou nedílnou sočástí CoD od Treyarchu, překonat Spec Ops z MW3 bude ale těžké

Zombíci v Black Ops 2 a návrat prvního Half-Life

Starší fanoušky potěšil i volně stažitelný Black Mesa: Source, což není nic jiného než původní Half-Life (vyjma závěrečných levelů v Xenu) předělaný do Source enginu fanoušky. Nenechte se však zmást – jedná se o velmi kvalitní remake. Treyarch také představil Zombie mód pro Black Ops 2 – bude mít tři části. Jednak „kampaň,“ kdy cestujete autobusem či po svých sami nebo až s třemi dalšími hráči po krajině a vybíjíte zombíky v jednotlivých lokacích. Druhý je klasický horde mód odehrávající se pouze v částech tohoto „otevřeného světa,“ třetí představuje versus mód dvou týmů po 4 hráčích, kdy nepřátelský tým nemůžete zabít přímo, zato na ně můžete nalákat útočící zombíky. Kdo déle přežije, vyhrává.

Borderlands 2 – nový fenoménBorderlands 2 – nový fenomén

Vyšlo

Z nejzajímavějších her, které vyšly v září (recenze některých připravujeme) jmenujme Borderlands 2, Guild Wars 2, Tekken Tag Tournament 2, LitleBigPlanet Vita,WoW: Mists of Pandaria, NHL 13, FIFA 13 či Dark Souls: Prepare to Die Edition (PC). Příznivci Skyrimu se na X360 dočkali druhého DLC pojmenovaného Hearthfire, v němž…stavíte dům. Naopak odloženo na listopad bylo opětovné vydání legendární hry Baldur's Gate: Enhanced Edition pro PC a iOS. Nashledanou začátkem listopadu.

Koupit PC hru Guild Wars 2 na Xzone.cz

Koupit PC hru Borderlands 2 na Xzone.cz

Článek Herní novinky - září 2012 byl publikován 8. října 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...