Herní novinky - leden 2013

Tagy:  Skyrim, THQ, South Park, Diablo 3, Tomb Raider, Battlefield, Medal of Honor, Resident Evil

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky - leden 2013

První měsíc nového roku nebyl jako obvykle zrovna nabitý velkými hity ani záplavami DLCček, avšak zato došlo k velmi zásadním událostem, které si nyní ve stručnosti shrneme. Největší lednovou událostí je bezpochyby konec vydavatelské firmy THQ a rozprodání práv na její připravované tituly. Jak to tedy dopadlo?

Zánik THQ

Práva na horrorovou hru Metro: Last Light získal Deep Silver, Cryteku podle očekávání připadlo vydání jimi vytvářeného Homefrontu 2. Ten však nevyjde dříve než v roce 2015. Take 2 získala práva na připravovanou hru Evolve, zatímco Ubisoft by měl vydat South Park: Stick of Truth.

Kdy vyjde Stick of Truth?Kdy vyjde Stick of Truth?

S tím se však situace velmi zkomplikovala, neboť South Park Studios míní, že podle jejich smlouvy nemá THQ právo licenci bez jejich souhlasu odprodat. Vypadá to, že se bude soudit. Zajímavý je i fakt, že Ubisoft získal montrealskou pobočku THQ, kde pracuje ex-zaměstnanec Ubisoftu a stvořitel značky Assasins Creed Patrice Désillets, jenž se takto pod křídla Ubisoftu (s kterým se pro změnu soudil on kvůli přetahování zaměstnanců) nedobrovolně vrací.

U Ubisoftu ještě zůstaňme, neboť v lednu bylo fanouškům značky Prince of Persia sděleno, že připravovaný projekt PoP: Osiris byl zrušen. Je však víceméně jisté, že Ubisoft značku časem znovu vzkřísí.

Kluci jsou zpět a ArmA 3 na ně již čeká.Kluci jsou zpět a ArmA 3 na ně již čeká.

Čeští vývojáři doma

Radostného uvítání se v Praze dočkali dva čeští zaměstnanci firmy Bohemia Interactive, kteří byli čtyři měsíce zadržováni za podezření ze špionáže na řeckém ostrově Limnos. Řecká strana je sice obvinění nezprostila, avšak byli puštěni na kauci. Jelikož si byla jistě vědomá, že oba propuštění se hodlají vrátit do své země, zdá se velmi pravděpodobné, že to nejhorší mají oba vývojáři za sebou.

Při hraní Dragonbornu na vás dýchne TES III: Morrowind.Při hraní Dragonbornu na vás dýchne TES III: Morrowind.

Budoucnost válečných stříleček od EA

Leden byl bohatý na mnohá překvapivá oznámení. Začněme tou méně radostnou. GTA 5 vyjde nakonec (pro Rockstar zcela atypicky) až 17. září a nikoliv na jaře. Tvůrci to zdůvodňují tím, že si chtějí být jistí, že extrémně ambiciózní hra bude co možná nejvíce vybroušená a pokud možno bez zbytečných bugů. Zajímavé zprávy přišly od EA. Ta potvrdila „další Battlefield“ na následující rok, přitom však popřela, že hodlají ze série udělat každoročně vycházející značku. Počítalo se přitom s tím, že Battlefield 4 vyjde ještě letos. Co to tedy znamená? Jeho faktické posunutí až na příští rok? Či přípravu Bad Company 3? EA rovněž oznámila, že po neúspěchu Medal of Honor dává tuto značku k ledu.

Hlavními postavami v RE: Revelations jsou Chris Redfield a Jill Valentine, tak jako kdysi v RE1.Hlavními postavami v RE: Revelations jsou Chris Redfield a Jill Valentine, tak jako kdysi v RE1.

Radost mohou mít příznivci série Resident Evil. Nejenže se na PC již v březnu dočkáme šestého dílu, ale již v květnu vyjde předělávka úspěšné Nintendo 3DS hry Resident Evil: Revelations pro konzole i PC. Hra má být vylepšena nejen po stránce grafiky, přibudou i noví nepřátelé, obtížnost a vylepšený mód Raid. Bude o co stát – Revelations získával zaslouženě vysoká hodnocení a je podstatně strašidelnějším titulem než mnohými kritizovaná šestka.

Konečně radovat se mohou i fanoušci a majitelé Skyrimu na PC a PS3 – DLC Dragonborn přichází již 5.2. Ostatní dva přídavky – Dawnguard a Hearthfire, které na PS3 zatím absentovaly, vyjdou na PS3 brzy poté, někdy v únoru. První týden navíc s 50 procentní slevou jako omluvu fanouškům za dlouhé čekání. Konečně dodejme, že podle FB stránky Alana Wakea, Remedy chystá letos oznámení něčeho nového – pravděpodobně Alana Wakea 2.

Je možné, že PvP do Diabla 3 přijde až s jeho regulérní expanzí.Je možné, že PvP do Diabla 3 přijde až s jeho regulérní expanzí.

Nové info ohledně multiplayeru v Diablu 3

Blizzard nadále pracuje na implementaci PvP pro svojí akční pecku Diablo 3. Bohužel ani po dlouhém testování, zkoušení a obměnách nebyl schopný předvést Team Deathmatch, jenž by odpovídal kvalitám her od této firmy, tudíž byl jeho vývoj zrušen a tým hledá jiný mód či styl hraní, který by fanoušky potěšil.

Nových informací jsme se dočkali i ohledně MP módu k Tomb Raideru. V módu Rescue se snaží jeden tým dopravit lékárničky na určité místo, zatímco druhý se jim v tom snaží zabránit. Dále je v nabídce klasický Team Deathmatch a mód Cry for Help, jenž se má více zaměřit na prozkoumávání prostředí a nalézání předmětů (ví se toho o něm málo, hádáme, že se předměty budou pravděpodobně spawnovat). No uvidíme.

O šílenosti není v Bordelands 2 nouze.O šílenosti není v Bordelands 2 nouze.

DLC novinky v lednu

Začněme nejdříve konstatováním, že 26. dubna vyjde rozšíření k Dragons Dogma nazvané Dark Arisen. To bylo oznámeno bohužel zatím pouze pro PS3 a X360. Odehrávat se bude na ostrově Bitterblack a těšit se můžete kromě neokoukaného prostřední na nové nepřátele, předměty i schopnosti. Nový obsah Secrets of the Dragons Spine bude letos přibývat i pro MMORPG Age of Conan, ovšem prostřednictvím jednotlivých updatů uvolňovaných zdarma.

V lednu se dočkali vydání prvního DLC balíčku Revolution příznivci Black Ops 2. Kromě 4 MP map obsahuje i novou zbraň (Peacemaker), zombie mapu Die Rise a mód Turned, kde se hráč dostává do role zombíka. DLC vyšlo jako obyčejně pouze na Xbox, majitelé PC a PS3 si měsíc počkají. Závěrečného balíčku Deathmatch Made in Heaven s novými módy se dočkala i akce Max Payne 3. Exkluzivně pro PS3 vyšel balíček High Tides rozšiřující coop Far Cry 3, příznivci závodů Forza na Xboxu si mohou vychutnat nová auta díky rozšíření Recaro Car Pack. Zdarma ke stažení je druhé DLC pro XCOM nazvané Second Wave nabízející hráčům nová nastavení, jak si hru ještě více ztížit. Třetí, opět velmi povedené DLC vyšlo pro Bordelands 2 tentokrát pojmenované Sir Hammerlock’s Big Game Hunt.

Vyšlo

Leden nebyl zrovna nabitý novými tituly. Zmiňme především mlátičku Devil May Cry, Free2Play MMO střílečku Planetside 2 a online mlátičku Anarchy Reigns.

Na konec si nechme zdaleka tu největší zprávu, ačkoliv časově spadá do měsíce aktuálního. Sony na samém začátku února svolala na 20.2. mimořádnou konferenci ohledně „budoucnosti Playstationu.“ Lze tedy očekávat oznámení PS4, o němž vás samozřejmě budeme informovat.

Koupit PS3 hru Anarchy Reigns na xzone.cz
Koupit X360 hru Anarchy Reigns na xzone.cz

Článek Herní novinky - leden 2013 byl publikován 7. února 2013 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...