Herní novinky - květen 2013

Tagy:  novinky, GTA, EA, Star Wars, Wolfenstein, Gran Turismo, Splinter Cell, Blacklist

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky - květen 2013

Událostí minulého měsíce bylo dozajista představení Xbox One, o němž jsme vás informovali v samostatném článku. To však neznamená, že by se toho v květnu nedělo jinak mnoho zajímavého. Přesto se však nyní nacházíme v (poměrně hlasitém) tichu před bouří, která se strhne na letošní červnové E3. Právě kvůli záplavě novinek na této herní výstavě červnový díl Novinek vynecháme, zato speciál o zmíněné, našlápnuté herní výstavě rozdělíme hned na dva díly. Ale zpět k tématu. Co se tedy v květnu vlastně událo?

EA by mohla vzkřísit Star Wars 1313.EA by mohla vzkřísit Star Wars 1313.

EA získala exkluzivní práva na hry ze světa Star Wars

V příštích letech bude hry z univerza Star Wars vydávat pouze EA. Společnost již také oznámila, že v současosti na titulech této značky pracují hned tři její hlavní studia – DICE (s nově zřízenou pobočkou v LA), Viscereal Games a Bioware. Samozřejmě se začalo okamžitě spekulovat o novém Battlefrontu, znovuvzkříšení Star Wars 1313 a především pokračování slavných Knights of the Old Republic. Víme pouze tolik, že všechny připravované hry má pohánět nadupaný Frostbite engine.

Rivals poběží na Frostbite 3 enginu.Rivals poběží na Frostbite 3 enginu.

Další novinky od EA

U EA ještě zůstaňme – firma se pustila do interní restrukturalizace následkem čehož naší lokální distribuci a další aktivity nebude spravovat EA Czech, nýbrž polská pobočka firmy. Zatím není příliš jasné, jak se tato skutečnost projeví v praxi, avšak v oficiálním tiskovém vyjádření stojí, že „klíčové tituly Electronic Arts v čele s FIFA14 a Battlefield 4 budou mít v Čechách i na Slovensku nadále plnou marketingovou podporu.“ Zda se tedy tato restrukturalizace dotkne lokalizací, či různých promo akcí a dárků, není v tuto chvíli jisté.
EA rovněž minulý měsíc oznámila letošní Need for Speed s podtitulem Rivals, který má navazovat na styl předchozích dílů od Criterionu – někteří zaměstnanci této firmy se na vývoji podílí, avšak hlavním tvůrčím studiem je Ghost Games (bývalé EA Gothenburg). Podle všeho se bude jednat o jakýsi hybrid Hot Pursuit a Most Wanted. Těšit se můžeme mj. na otevřený svět, v němž spolu soupeří policisté a nelegální závodníci. Návrat hlásí upgradovatelné zbraně a značka Ferrari. Největší novinkou má být systém AllDrive, který má odstranit rozdíl mezi multiplayerem a singleplayerem – přátelé budou automaticky vrhnuti do stejného virtuálního města a je jen na nich jestli budou hrát spolu nebo se budou ignorovat. Očekávat můžeme i jistý stupeň upravitelnosti vozidel – jak vnitřní, tak vnější (loga a barvy, tunning se však asi bohužel nekoná). To vše 19. listopadu na PC,PS3,X360,XO (vypadá to lépe než X1, co říkáte) a PS4.

China Rising k předobjednávce BF4 zdarmaChina Rising k předobjednávce BF4 zdarma

Další novinky od EA se týkají DLC pro jejich již vydané tituly. Crysis 3 se již 4.6. dočká přídavku Lost Island s novými zbraněmi, 4 novými mapami a 2 novými módy. Datum vydání očekávané pecky Battlefield 4 je stanoven na 29.10. a ti, kdo si hru předobjednají, budou mít k dispozici první DLC China Rising se 4 novými mapami, vozidly a výbavou. Je zajímavé, že DLC Drone Strike, které bylo nabízeno původně, z nabídky zmizelo.
Na závěr zpráv souvisejících s EA dodejme, že náznaky ohledně vývoje Mirror's Edge 2 sílí – název byl spatřen na oficiálním webu podpory EA a jako produkt ho zařadil do nabídky i Amazon. Hra bude patrně ohlášena na E3.

Trevor má nejeden problém…Trevor má nejeden problém…

GTA V – nové informace

Velkou událostí byl i nášup nových informací o novém opusu od Rockstaru. Každá ze tří hlavních postav hry bude mít zvláštní schopnost. Franklin bude moci využívat zpomalení času při jízdě autem, Michael bude mít bullet time k dispozici během přestřelek (je závislý na akčních filmech, kde to odkoukal) a magor Trevor se bude moci dostat do jakéhosi „berserk módu“, kdy bude při soubojích na blízko rozdávat mnohem silnější rány. Hra se bude točit především kolem plánování velkých loupeží, na které se budete muset vždy velmi důkladně připravit, pořídit masky a najmout další kumpány. Jejich počet bude částečně volitelný a ovlivní ve výsledku váš podíl z loupeže.

…ale vše má pod kontrolou.…ale vše má pod kontrolou.

Rockstaru se nakonec podařilo do hry implementovat holiče a obchody s tetováním a oděvy, jež budou moci vaše postavy navštěvovat. Půjde si i koupit nemovitosti a do hry přibudou generované náhodné události jako v Red Dead Redemption. Podobně jako v San Andreas budou ve hře i RPG prvky – tzn. vlastnosti jako rychlost, střelba, řízení, které se budou časem zlepšovat. Město má být podstatně zaplněnější než kterákoliv dosavadní hra v sérii a doslova přetékat životem a různými aktivitami. Lidé na vás budou volat policii a fotit smartphonem. Hra využívá částečné (50%) regenerace zdraví v kombinaci s lékárničkami a dovolí vám upravovat si jak zbraně, tak auta – obojího má být nejvíc v celé historii značky. Nezapomeňme ani na možnost skákání s padákem či potápění se ve velmi detailně zpracovaném oceánu. Už aby tu bylo září.

I GT6 má pěkná auta.I GT6 má pěkná auta.

Oznámení Gran Turismo 6

Stalo se to, co již dlouho vyselo ve vzduchu – GT6 vyjde ještě letos a bude ještě na PS3, ačkoliv o PS4 verzi se uvažuje. Vydání samotné má být navíc teprve „začátek“ a tvůrci se silně hodlají zaměřit na pravidelné vydávání dodatečného (měsíčního) obsahu. I tak má být v GT6 v době vydání neuvěřitelných 1200 vozů (!) včetně historických strojů. Otázka je, zda se bude jednat ve všech případech o detailně provedené kousky s pohledem z kokpitu vždy k dispozici. Kromě všech tratí z pátého dílu se máme dočkat i řady nových a hra bude také využívat sociálních funkcí a aplikací pro tablety a telefony. Gran Turismo 6 poběží na novém enginu s vylepšenou fyzikou a novým aero modelem a chováním pneumatik. Do hry budou navíc implementovány i editory všeho možného – tratí, závodních módů i celých šampionátů.

Zbraně budou v novém Wolfovi pěkně kopat.Zbraně budou v novém Wolfovi pěkně kopat.

Wolfenstein: New Order oficiálně

Bethesda se za poslední 2 měsíce vytáhla – po oznámení horroru Evil Within nám nyní firma představila i velmi pěkně vypadající nejnovější reinkarnaci kultovního Wolfensteina. Hra s podtitulem New Order se má odehrávat v alternativní historii v roce 1960, kdy nacisti po vyhrané válce ovládají celý svět. Těšit se můžeme na zabijácké roboty, zajímavé zbraně a nejnovější engine id Tech 5. Hru vyvíjí MachineGames, neboť id mají pravděpodobně stále plné ruce práce s Doomem 4. Zajímavé je, že hra nebude mít multiplayer.
Konečně když už jsme u těch remaků – bylo oznámeno i znovuvzkříšení hry Shadow Warrior polským studiem Flying WIld Hog a vydavatelem Devolver Digital. Hra má vyjít na PC,XO a PS4 ještě letos. No uvidíme.

Blacklist je černý kůň letošního roku.Blacklist je černý kůň letošního roku.

Splinter Cell: Blacklist a další zprávy telegraficky

V srpnovém Splinter Cell: Blacklist najdeme kromě příběhového režimu i coop a multiplayer. V coopu se Sam spojí s parťákem Briggsem na 14 mapách (podporován je i splitscreen) a ve 4 módech, zatímco v multiplayeru si to rozdají špióni proti mariňákům (ty hru hrají z první osoby). Blacklist vypadá lépe a lépe. Je navíc možné, že na další díly her od Ubidoftu ze sérií Splinter Cell a Far Cry si nepočkáme vůbec dlouho. Far Cry 4 (neohlášený) by snad dokonce mohl vyjít již do března 2014. Uvidíme na E3. Skvělou zprávou pro všechny fanoušky bojovek je oznámení, že Mortal Kombat: Komplete Edition vyjde i na PC a to již v létě. Do bratříčka MK – konzolové bojovky Injustice – přibyly v květnu ke stažení postavy Loba a Batgirl. Do Borderlands 2 oproti tomu dorazila (mimo Season Pass) hratelná postava Krieg The Psycho. V posledním DLC pro Borderlands 2 pojmenovaném Tiny Tina’s Assault on Dragon’s Keep bude oblíbená dívenka ze hry hrát „Dungeons&Dragons“ s postavami z jedničky. „Figurkami“ pak budete vy v kůži hratelných postav z druhého dílu. DLC vyjde 25.6. a podle náramně vtipné předváděčky, je na co se těšit. Rozšíření se dočkal i HOMAM VI s datadiskem Shades of Darkness. Na závěr dvě zprávy pro příznivce Sony – PS Vita půjde využít minimálně jako druhý ovladač ke každé hře na PS4. Již brzy vycházející Last of Us bude mít Season Pass se 3 DLC, z nichž jedno bude příběhové, zbylé multiplayerové, dále obsahuje 90 minutový dokument o výrobě hry a bonusy a perky do příběhu, jenž vám mají ulehčit prokousávání se hrou (hádáme, že aktivace těchto perků bude dobrovolná).

V Metru se podíváte do postapokalyptického Ruska.V Metru se podíváte do postapokalyptického Ruska.

Vyšlo

Na PC/PS3/360 vyšla v květnu atmosférická survival horror-střílečka Metro: Last Light, Resident Evil: Revelations (i na Wii U), střílečka ze třetí osoby orientovaná na coop Fuse, cellshaderová westernovka Call of Juarez: Gunslinger a závody Grid 2. Kromě toho dostali majitelé PS3 F2P střílečku Dust 514. Hurá na E3!

Koupit PC hru Metro: Last Light na xzone.cz
Koupit X360 hru Metro:Last Light na xzone.cz
Koupit PS3 hru Metro: Last Light na xzone.cz

Článek Herní novinky - květen 2013 byl publikován 10. června 2013 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...