Herní novinky - září 2014

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - červenec 2014
  2. Herní novinky - srpen 2014
  3. Herní novinky - září 2014
  4. Herní novinky - říjen 2014
  5. Herní novinky - listopad 2014
Herní novinky - září 2014

Začíná nám říjen a to znamená jediné. Přináším novinky ze světa her za uplynulý měsíc. Vyšlo pár nových her a také spousta novinek. A to hlavně díky další konferenci, která se tentokráte udála v Japonsku a její obsah je plný několika trailerů a gameplay videí.

Show v Tokyu

Tato konference nese název Tokyo Game Show a konala se v období od 18. září do 21. září. V japonském hlavním městě. Tato půda je místem, kde všichni očekávali hlavně novinky od Hideo Kojimy a jeho nejpopulárnější hry Metal Gear Solid. Musím říct, že se fanoušci dočkali.

Final Fantasy XV na TGS 2014Final Fantasy XV na TGS 2014

Vedle nových záběrů z chysteného Metal Gear Solid 5 se objevilo dost novinek k dalším kouskům. Dalším je ve světě dost známé Final Fantasy XV. Zde je video. Dále se zde objevili Silent Hills, gameplay Halo Shrine, trailer na JRPG Zodiac nebo gameplay Resident Evil Revelations 2.

Veškerá zajímavá videa z této akce jsou dostupná na portálu ign.com. Poslední novinka je spíše technická. Vývojáři z Nintenda brzy vydají novou verzi Nintendo 3DS s novými tlačítky, a jinými vychytávkami. Video s porovnáním můžete shlédnout zde.

Nová tlačítka na Nintendo 3DSNová tlačítka na Nintendo 3DS

Řítí se na nás nové Civilization: Beyond Earth

Koncem října si milovníci této strategie budou moci užít nového dílu. Jak již název napovídá, bude třeba opustit planetu a vrhnout se do neprobádaného vesmíru. Vzhledem k předchozím dílům, kde se vše odehrávalo na Zemi, jsem zvědavý, jak se vývojářům podaří převzít vše dobré z předchozích dílu a obohatit ho novým prostředím.

Mimozemské dobýváníMimozemské dobývání

Můžeme se těšit na tři frakce, z nichž každá má svá specifika. Ve svém způsobu znázorňují možné kroky, které by lidstvo podniklo, kdyby se dostalo do podobné situace. Tři hlavní faktory, o kterých mluvíme, jsou důraz na vědu, obchodování a vojenskou vybavenost.

Můžete se také těšit na různorodé úkoly, multiplayer a i když nebude mimozemská rasa hratelnou frakcí, díky výzkumu budete mít možnost si nějaké emzácké technologie vyzkoušet. Ještě dodávám pěkný trailer ke shlédnutí. Necháme se v říjnu překvapit.

Nový Wipeout?

Pamatujete si tvůrce pod jménem Psygnosis? A pamatujete si Wipeout? To jste na správném místě. Vývojáři připravují nový kousek, který nese název Formula Fusion. Ano, bude se jednat opět o futuristické závody, akorát původní stroje nahradí formule budoucnosti.

Nová Formula FusionNová Formula Fusion

V konkrétní chvíli se o hře ještě moc neví. Nicméně v září vyšel nový trailer, který kromě ukázky závodu odhaluje také plánované funkce. Půjde o adrenalinové závodění okořeněné upgrady technologií a podpůrnými zbraněmi. Zatím není známo ani přibližné datum uvolnění hry. Musíme se tak spokojit jen s videoukázkou.

Špatná krev s T-Bonem

Koncem září vychází první DLC pro dlouho očekávanou hru na styl GTA, Watch Dogs. Nové DLC nese název Bad Blood. Máte rádi postavu T-Bone? Pokud ano, čeká Vás vzrušující zážitek.

V Bad Blood máte možnost hrát právě za tuto postavu. K tomu přibývá nová příběhová kampaň, mnoho dalších misí a možnost online kooperace s přítelem. Hráč se zde dozví další informace o T-Bonově historii a půjde o záchranu jeho přítele.

Nové DLC Bad BloodNové DLC Bad Blood

Jako ochutnávku můžete shlédnout krátký trailer.

Helikoptéry pro Arma 3

Pro válečný simulátor od Bohemia Interactive se dočkáme DLC, které potěší hlavně nadšence pro boj ve vzduchu. A jak že se DLC jmenuje? Kupodivu Helicopters.

Další nové stroje v Arma 3Další nové stroje v Arma 3

Vcelku nepůjde o nic velkého. Budou zde čekat dvě nové helikoptéry. Jednou z nich je CH-67 Huron a další pak Mi-290 Taru. Obě varianty jsou spíše transportním typem. Helicopters vyjde 4.listopadu a zájemci budou muset utratit 13 eur.

MiniNews

Opět sem přidávám tuto rubriku, kde umístím další zajímavé novinky z tohoto světa.

Vývojáři z Blizzardu zrušili vývoj další MMO s názvem Titan. Vývoj je přerušen pravděpodobně kvůli pomalu upadajícímu gigantu World of Warcraft. Vyšel hraný trailer ke hře Middle-Earth: Shadow of Mordor, který částečně znázorňuje hrdinovu roli. Akční řežba ze středověku Chivalry: Medieval Warfare se dostane i na konzole. Konkrétně na PS3 a Xbox 360. Firma Microsoft kupuje kostičkový Minecraft. Cena se vyšplhá na 53 miliard korun. Nejspíš se dočkáme hry, která se hraje podobně jako Assassins Creed. Tentokráte vyzkoušíme roli skřeta Styxe. Ukázka ke shlédnutí zde.

Vyšlo

Od 4. září vyšel nový díl simulace The Sims 4, který je určen pro PC. Milovníkům doporučuji zůstat u dílu třetího. Hra obsahuje dosti nedostatků. Toho samého data vyšla ještě jedna simulace, která se jmenuje Train Fever. Zde se budete starat o logistiku. Jedná se o kousek od nezávislých vývojářů a má za úkol pokořit Transport Tycoon. Moc se jim to ale nepovedlo.

Další hrou je MMO akce Destiny. Hra vyšla 9. září na staré a nové konzole. Vypadá užasně. O tři dny později také sportovní NHL 15, které taktéž vychází pro staré a nové konzole.

19. září vyšlo RPG Wasteland 2. Je určeno pouze pro platformu PC a snaží se oživit starý styl RPG hraní. Od 23. září pak následuje dlouho očekávaná strategie Stronghold Crusader 2, který vyzkouší souboj s různými typy umělé inteligence. Taktéž na PC.

A ještě nekončíme. 26. září vychází další sportovní simulace FIFA 15. Ta je dostupná na staré i nové konzole, spolu s Wii U, PS Vita a PC. Konec měsíce ukončuje závodní trhák Forza Horizon 2, která je dostupná pouze pro Xbox 360 a Xbox One.

Pro detektivy ještě 30. září vyšla adventura Sherlock Holmes: Crimes & Punishments. Platformy PC, PS4, PS3, Xbox One a Xbox 360.

Koupit The Sims 4 (PC)
Koupit Destiny (PS3)
Koupit Destiny (PS4)
Koupit Destiny (Xbox 360)
Koupit Destiny (Xbox One)
Koupit NHL 15 (PS3)
Koupit NHL 15 (PS4)
Koupit NHL 15 (Xbox 360)
Koupit NHL 15 (Xbox One)
Koupit Wasteland 2 (PC – speciální edice)
Koupit FIFA 15 (PS3)
Koupit FIFA 15 (PS4)
Koupit FIFA 15 (Xbox 360)
Koupit FIFA 15 (Xbox One)
Koupit FIFA 15 (PC)
Koupit FIFA 15 (PS Vita)
Koupit FIFA 15 (Wii U)
Koupit Forza Horizon 2 (Xbox 360)
Koupit Forza Horizon 2 (Xbox One)
Koupit Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (PS3)
Koupit Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (PS4)
Koupit Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (Xbox 360)
Koupit Sherlock Holmes: Crimes & Punishments (PC – speciální edice)

Článek Herní novinky - září 2014 byl publikován 9. října 2014 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...