Herní novinky – listopad 2012

Tagy:  novinky, DLC, Star Wars, Crysis, Need for Speed, GTA, Bioware, Mass Effect, kolekce, Call of Duty, Diablo, Skyrim, filmy, Assasins Creed, Hitman, ArmA, Bioshock, EA, Electronic Arts, South Park

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky – listopad 2012

Listopad bývá v herní branži obzvláště bohatý na vydání kvalitních her a ani letošek nebyl výjimkou. Dočkali jsme se také mnoha zajímavých oznámení, jimž vévodí představení GTA 5.

GTA V šokovalo rozsahem a možnostmi.GTA V šokovalo rozsahem a možnostmi.

Páté GTA odhaleno

Nová hra od Rockstaru se bude odehrávat v Los Santos (herní verze Los Angeles) a nabídne hned tři hratelné postavy – psychopata Trevora, otce disharmonické rodiny Michaela a černošského zlodějíčka Franklina. Mezi postavami budete moci kdykoliv během toulání se po městě či během misí přepínat. Šokující je velikost herní mapy – má být ještě rozsáhlejší než ta z Red Dead Redemption, GTA 4 a San Andreas DOHROMADY. Zalétáte si v letadlech, helikoptérách, budete se potápět, či se toulat po horách. Hra vypadá velmi slibně a vyjde na jaře 2013 (tipujeme květen).

Fotky obou zatčených vývojářů obletěly nejen herní svět.Fotky obou zatčených vývojářů obletěly nejen herní svět.

Novinky v kauze zatčených českých vývojářů

Řecký soud zamítl odvolání dvou zatčených vývojářů Bohemia Interactive Pezlera a Buchty. Prezident Václav Klaus napsal dopis svému řeckému protějšku, aby osobně dohlédl na korektnost a demokratické podmínky celé kauzy, na podporu zatčených se pořádala v Praze i menší demonstrace. Vynořily se však i nepotvrzené informace ohledně značných přitěžujících okolností, v nichž hraje prim jistý svědek, který podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga má hlavní podíl na celé situaci. Mluví se také o (logicky) nezveřejněných inkriminujících snímcích pořízených zadrženou dvojicí, které nespadají do kategorie „stejně je to k vidění na internetu“ či konkurenčním boji (vývojáři se nechali nalákat do pasti konkurenční firmou usilující o podobné zakázky vojenského softwaru pro Pentagon). Ačkoliv se čeští či obecně herní fanoušci rozčilují, stále je těžké uvěřit, že zrovna dva zaměstnanci firmy vyvíjející válečnou hru (odehrávající se na Limnu) a vojenský software spolu jedou na zmíněný ostrov a tam jsou zatčeni za focení jakýchsi triviálních snímků. Samozřejmě bychom byli rádi, pokud by se opravdu jednalo o nedorozumění, avšak z kauzy je patrné, že nemáme dostatek informací, abychom mohli podezřívat řeckou stranu z přehnané reakce. Koneckonců národní bezpečnost je pro Řeky (zvláště v dnešní době) pochopitelně důležitá.

Nový Sam Fisher vypadá v připravované hře Blacklist trochu jako Shepard ze série Mass Effect.Nový Sam Fisher vypadá v připravované hře Blacklist trochu jako Shepard ze série Mass Effect.

Filmové novinky

V minulém dílu novinek jsme vás informovali i o pár posunech ohledně připravovaných filmových adaptací úspěšných počítačových her. V listopadu bylo oznámeno, že filmu Assasins Creed se dočkáme již příští rok. Desmonda Millese si střihne známý herec Michael Fassbender. Dobrý úlovek se podařil i lidem za připravovaným filmem Splinter Cell, kteří do hlavní role Sama Fischera obsadili batmanovského Banea – Toma Hardyho. Konečně režisérem připravovaného filmového Deus Ex: Human Revolution bude Scott Derickson (Den, kdy se Země zastavila), přičemž film má mít podobný příběh jako hra od Eidosu.

Hlavní záporák v DLC Dragonborn je rovněž dračí krve.Hlavní záporák v DLC Dragonborn je rovněž dračí krve.

DLC rozšíření v listopadu

Bylo oznámeno třetí DLC do Skyrimu pojmenované Dragonborn, jenž se bude odehrávat na ostrově Solstheim (známém z datadisku Bloodmoon pro TES III: Morrowind) a nabídne jízdu na dracích, nové prostředí, nepřátele, výbavu, shouty a mnoho questů. Pro X360 vyšlo DLC 4. prosince, PS3 a PC se mohou těšit patrně v lednu. Fanoušci Skyrimu na PS3 se expanze opravdu dočkají, stejně jako již vyšlých Dawnguard a Hearthfire, které na konzoli dorazí také. Pro Mass Effect 3 vyšla hůře hodnocená, předražená Omega, v níž pomáháte Arie T’Loak vystrnadit Cerberus z její stanice za pomoci první ženské turianky v historii série. Do Angry Birds: Star Wars přibylo zdarma 20 úrovní odehrávajících se na planetě Hoth, v nichž budete ovládat mj. i ptáka-princeznu Leiu. DLC se dočkala i úspěšná pecka Borderlands 2, jíž doplnil balíček Mr. Torgue’s Campaign of Carnage. Star Wars: The Old Republic oficiálně přesedlala na F2P model bez nutnosti platit měsíční poplatky.

South Park bude věrný předloze a vyvíjí ho studio, které stálo např. za Fallout: New Vegas.South Park bude věrný předloze a vyvíjí ho studio, které stálo např. za Fallout: New Vegas.

Křišťálová koule

Zajímavá oficiální oznámení i drby nás připravují na výborně vyhlížející rok 2013. Uniklo datum vydání hry Beyond: Two Souls od autorů Heavy Rain pro PS3 a je jím 25. květen 2013. Akce Army of Two: Devil’s Cartel se dočkáme již 29. března, stejný měsíc dorazí i odložené hry od THQ Metro: Last Light a the Comapny of Heroes 2. South Park: The Stick of Truth od stejného vydavatele vyjde nejdříve v dubnu. V první polovině roku 2013 nás EA pustí do bety nového F2P titulu Command and Conquer. Vydavatelský dům Electronic Arts má rovněž pod svými křídli připravované Mirror’s Age 2 (již ve vývoji) a práce se rozběhli také na Mass Effect 4, který poběží na Frostbite 2 enginu stejně jako Dragon Age 3. Hra má nabídnout mnoho novinek včetně zbrusu nového hlavního protagonisty.

Kdo potřebuje multiplayer ve hře jako Bioshock?Kdo potřebuje multiplayer ve hře jako Bioshock?

Příští rok nás podle všeho čeká i Call of Duty: Modern Warfare 4 od studií Sledgehammer Games a Infinity Ward (nepotvrzeno), stejně tak Battlefield 4 jenž nabídne podle uniklých informací vedle americké a ruské strany i Čínu a ženské vojandy. Hra má být k dispozici i pro další generaci konzolí. Pro nostalgiky uvolnila EA hru Battlefield 1942 z roku 2002 zdarma ke stažení na Originu. Příští rok se dočkáme i ambiciózního MMORPG The Elder Scrolls: Online. Zajímavá je situace ohledně série Hitman, kdy otěže převzal Eidos Inetractive hodlaje přidat do série nové prvky. Zdá se, že značka bude putovat mezi původním studiem IO a právě Eidosem. Blizzard potvrdil práce na expanzi pro jejich pecku Diablo 3 a Crytek fanoušky poškádlil naznačením, že další Crysis (čtyřka) má být skutečnou revolucí. Konečně ještě uveďme, že Valve potvrdilo práce na novém enginu, který bude nejspíše pohánět Half-Life 3 (spekulace) a tvůrci připravovaného Bioshock: Infinite ze hry zcela vypustili multiplayer, aby se mohli zcela soustředit na kampaň.

Black Ops 2 je konečně tady.Black Ops 2 je konečně tady.

Vyšlo

V listopadu se na nás vrhl trhák prodejních rekordů Call of Duty: Black Ops 2, PC remake Baldur’s Gate: Enhanced Edition (nyní i pro iPad), Need for Speed: Most Wanted, Hitman: Absolution, Assasins Creed 3 dostupný konečně i na PC, střílečka Far Cry 3, kolekce všech her série Mass Effect (včetně jedničky pro PS3) či Assasins Creed: Anthology (včetně Season Passu a všech DLC). Majitelé X360 se dočkali povedeného Halo 4 i méně kvalitního Fable: The Journey. Vydáním páté epizody byla uzavřena první série skvělého The Walking Dead: The Game, slabé ohlasy zaznamenal Painkiller: Hell & Damnation. Světlo světa spatřil i omyl jménem Call of Duty: Declassified pro PS Vita. Recenzi některých her připravujeme.

Koupit PC hru Far Cry 3 na xzone.cz
Koupit X360 hru Halo 4 na xzone.cz

Článek Herní novinky – listopad 2012 byl publikován 20. prosince 2012 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...