Herní novinky - prosinec 2012

Tagy:  novinky, DLC, Star Wars, VGA, Walking Dead, Jorney, Last of Us, Metal Gear Solid, Dark Souls, Mass Effect

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky - prosinec 2012

Po nabitých podzimních měsících přišel prosinec, v němž toho mnoho nevyšlo, ba se ani příliš mnoho neudálo. Jasnou událostí měsíce se stalo každoroční udílení cen VGA pořádané stanicí Spike TV.

Clementine je nezapomenutelnou postavou The Walking Dead.Clementine je nezapomenutelnou postavou The Walking Dead.

Triumf menších projektů na VGA

VGA je nejprestižnější udílení cen na poli videoherního průmyslu, ačkoliv srovnání s udílením cen Grammy, Oscary či Zlatými glóby nesnese ani náhodou. Moderátorem večera byl Samuel L. Jackson a celá slavnost se nesla v duchu všemožných vtípků a montáží na jeho osobu, ceny samotné byly předány jen zčásti (!) a jejich vítězové nedávali ve výsledku příliš smysl. Jinými slovy, Hra roku není zároveň nejlepší hrou na PC, Xboxu či PS3, ačkoliv je dostupná na všechny tyto platformy. A kdo že na galavečeru triumfoval?

Skvost jménem Journey.Skvost jménem Journey.

Absolutním vítězem se stala „filmohra“ The Walking Dead, jež vybojovala i ceny za nejlepší vývojářské studio (Telltale Games), nejlepší ženský výkon (Melissa Hutchinson coby dívenka Clementine), nejlepší herní adaptaci a nejlepší stahovatelnou hru. Velký úspěch zaznamenala i exkluzivita z PSN Journey, jež se stala nejlepší hrou pro PS3 a cenu si odnesla i za nejlepší hudbu, za níž získala jako první hra v historii i nominaci na Grammy. Střílečkou roku a hrou s nejlepším multiplayerem se stala hra Borderlands 2, nejlepší hrou pro Xbox 360 Halo 4 odnášející si i cenu za nejlepší grafiku. Ceny si ve svých žánrech odnesly i Dishonored, Need for Speed: Most Wanted a Mass Effect 3. Hrou dekády se díky hlasování fanoušků stala legenda Half-Life 2. Její hlavní stvořitel Gabe Newell z Valve navíc potvrdil zvěsti o vyvíjeném zařízení k televizi, jež má být něčím mezi konzolí a PC a mělo by být založené na Steamu. Přes hned několik nominací bez ocenění tentokrát zůstaly série Call of Duty a Assasins Creed.

I přes zmíněné výtky buďme za VGA rádi, neboť videoherní průmysl si nějaký galavečer a slavnostní předávání cen přenášené televizí zaslouží, jen doufejme, že v budoucnu se dočkáme delší a více na hry a vývojáře orientovanou slavnost.

Připravte se na smrt. Znovu.Připravte se na smrt. Znovu.

Dark Souls 2 v roce 2013

Veledůležitou součástí večera jsou i nové trailery a oznámení nových titulů. Překvapením bylo představení pokračování japonské pecky Dark Souls, plánované na rok 2013. DS2 má mít nový engine, lepší grafiku, nový, temný svět a stále onu pověstnou krvavou obtížnost, která bude před hráče předkládat opravdové výzvy. Hra má však zároveň také citlivěji hráče vést a lépe ho upozorňovat na různé indicie, jež bylo v prvním díle při prozkoumávání světa snadné minout. Svět má být sice otevřený, nikoliv však tak jako Skyrim, ale spíše jako DS1 či Witcher 2. Jednotlivé rozsáhlé lokace tak budou vzájemně pospojované, což značí sice loadingy, avšak také patrně rozdílnější a rozmanitější lokace.

Další Metal Gear Solid? Jaký je vztah Phantom Pain a Ground Zeroes?Další Metal Gear Solid? Jaký je vztah Phantom Pain a Ground Zeroes?

Phantom Pain = Metal Gear Solid 5?

Obrovský zájem vzbudila bomba jménem Phantom Pain. V traileru vidíme muže s robotickou paží, jenž se probudí v nemocnici. Ta je vzápětí napadena, a tak se hlavní hrdina snaží s kolegou uniknout. Hru s neuvěřitelně detailní grafikou připravuje neznámé švédské studio Moby Dick Studios.

Je však velmi pravděpodobné, že se ve skutečnosti jedná o připravovaný Metal Gear Solid 5 a o vtípek otce série Hidea Kojimy. Grafika je velmi podobná dříve oznámené Metal Gear Solid: Ground Zeroes, hlavní hrdina s obvázaným obličejem nápadně připomíná Snakea či Big Bosse a zaměstnanci firmy Konami (a spolupracovnící Kojimy) byli spatřeni na večeru s logy Moby Dick Studios. Vedoucím údajného studia je dle internetových stránek Joakim Mogren (Joakim je přesmyčkou jména Kojima) a mezi písmeny Phantom Pain na naznačené linie viditelné v traileru dokonale pasuje nápis Metal Gear Solid V. Konečně víme, že Hideo Kojima podobné taškařice miluje.

Depresivní Metro: Last Light je jedou z nejočekávanějších her roku 2013.Depresivní Metro: Last Light je jedou z nejočekávanějších her roku 2013.

Last of Us s multiplayerem již v květnu

Oznámeno bylo také datum vydání PS3 exkluzivity Last of Us (7.5.2013) a v průběhu prosince vyšlo též najevo, že hra bude disponovat i multiplayerem, který podle slov tvůrců nemá být na úkor příběhu. Posunu na konec března se dočkal Bioshock: Infinite a na neurčito někdy v roce 2013 i česká ArmA 3. Oznámena byla i HD kolekce Hitman titulů (dvojky, Contracts a Blood Money) na začátek února pro PS3 a Xbox 360. První polovina roku 2013 je tak doslova nabytá ohromnými hity.

Zděšení fanoušků způsobil oficiálně oznámený bankrot studia THQ. Vydání jejích her (jako Metro: Last Light, Company of Heroes 2 či South Park: Stick of Truth) to však neovlivní a společnost tak pouze hledá nového vlastníka. Ruce si naopak mne Ubisoft, neboť jejich hit Assasins Creed 3 se stal nejrychleji prodávanou hrou v historii firmy (7 miliónů kusů prodaných za měsíc). Z brazilské pobočky firmy mimochodem zazněly informace, že by se další díl měl odehrávat právě v Brazílii.

Hutty si na ulici nespletete.Hutty si na ulici nespletete.

Také zmiňme oznámení prvního rozšíření Star Wars: The Old Republic pojmenované Rise of the Hutt Cartel. Má navýšit level cap na 55. úroveň a přinést příběhové mise točící se kolem zločineckého kartelu Huttů mající svou základnu na planetě Makeb. Samozřejmostí jsou i nové předměty a zbraně. Vyjít má již na jaře 2013.

Resident Evil 6 se v prosinci dočkal třech nových módů.Resident Evil 6 se v prosinci dočkal třech nových módů.

DLC v prosinci

Vydávání mnohých DLC pokračovalo samozřejmě i v prosinci. Rozšíření se dočkalo NFS: Most Wanted (závody, auta a odměny v rámci balíčku Ultimate Speed Pack), Resident Evil 6 (3 nové MP módy) a Halo 4 (Crimson Map Pack, kromě 3 map přinášející i mód Extraction). První DLC vyšlo do Assasins Creed 3 (Hidden Secrets) přinášející 2 nové postavy do multiplayeru, kostými pro Connora a 3 nové mise. Novinek se dočkaly také hry jako XCOM (Slingshot – nové mapy, postava a kosmetické úpravy vojáků), WRC 3 (2 nové tratě), Sleeping Dogs (Zodiac Tournament) a Medal of Honor: Warfighter (2 pákistánské mapy, další skiny, zbraňové modifikace a hodnosti v rámci DLC The Hunt Map Pack). Na Xbox vyšlo i třetí rozšíření do Skyrimu pojmenované Dragonborn, majitelé PC a PS3 se dočkají pravděpodobně na konci ledna.

Konečně dodejme, že se majitelé PS3 konečně dočkali prvního Mass Effectu a to v rámci vydané Mass Effect Trilogy (dostupné i na X360 a PC) a vlastníci iPadů RPG legendy Baldurs Gate: Enhanced Edition. Recenzi chystáme za měsíc.

Koupit PS3 hru Mass Effect Trilogy na xzone.cz
Koupit PC hru Mass Effect Trilogy na xzone.cz
Koupit X360 hru Mass Effect Trilogy na xzone.cz

Článek Herní novinky - prosinec 2012 byl publikován 18. ledna 2013 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...