Herní novinky - březen 2013

Tagy:  novinky, Thief, Battlefield, Metal Gear, DIshonored, Assasins Creed, Call of Duty, DLC, Sleeping Dogs, Tomb Raider, Hitman

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky - březen 2013

Březen byl pro hráče extrémně štědrým měsícem a vyšlo hned několik AAA titulů. K tomu si připočtěte dvě velké herní výstavy PAX East a GDC spolu s oznámeními dlouho očekávaných titulů. Událo se toho prostě více než dost, tak se nezdržujme.

Thief vyzve v roce 2014 Dishonored.Thief vyzve v roce 2014 Dishonored.

Znovuzrození Thiefa

Po letech odmlky, kdy se o vývoji nového Thiefa de facto vědělo, avšak neexistovaly pražádné informace, přinesl časopis Game Informer exkluzivní preview. Thief je tak jednou z prvních ryze next-gen/PC záležitostí a jeho vydání je naplánováno na rok 2014. O vývoj se stará studio Eidos Montreal stojící za podařeným Deus Ex: Human Revolution a méně podařeným multiplayerem do posledního Tomb Raideru. V Thiefovi se opět vžijete do role středověkého zloděje Garetta, přičemž hlavní důraz je kladen na stealth přístup a odměňování za něj. K dispozici budete mít obušek, meč a luk s řadou šípů – podobně jako v originálu. Potvrzeny jsou i RPG prvky a mnoho způsobů, jakými se dostat k cíli (vliv Human Revolution). Velký důraz je kladen na chytrou AI postav a na Garettovu speciální schopnost jménem Focus – jakýsi Eagle vision či prostě něco podobného, co známe z Assasins Creed, Dishonored či posledního Hitmana. Má vám pomoci při navigaci prostředím a vyhýbání se nepřátelům. Tak uvidíme.

Postavy vypadají v BF4 extrémně realisticky.Postavy vypadají v BF4 extrémně realisticky.

Grafický nářez poprvé: Battlefield 4

Na konferenci GDC EA a DICE představili nový Battlefield jehož vydání je naplánováno na konec letošního roku a pokusí se tedy opět přetáhnout na svou stranu hráče CoD. V ukázce pojmenované „Fishing in Baku“ odehrávající se v Ázerbajdžánu zaujala především hyperrealistická grafika poháněná enginem Frostbite 3. Obličeje postav jsou extrémně detailní (v ukázce se objevuje i Michael K. Williams známý ze seriálů The Wire a Boardwalk Empire), textury a nasvícení vytváří téměř fotorealistický dojem a detaily jako letící hejna ptáků dává všemu opravdu věrný, uvěřitelný nádech. Připočtěte si k tomu neuvěřitelně detailní animace, destrukci prostředí, ohromné úrovně a tradiční perfektní ozvučení a BF4 slibuje být zatím tou graficky nejdokonalejší střílečkou. Uvidíme, jak na to zareaguje Activison, neboť na GDC předvedl své ukázky rovněž neskutečně detailně vymodelovaných tváří, jež si časem jistě najdou cestu do Call of Duty.

Michael K Williams hraje jednu z postav v BF4.Michael K Williams hraje jednu z postav v BF4.

DICE položili tentokrát vedle výborného MP i větší důraz na kvalitní, emocemi nabytou kampaň přičemž do ní zapracovali systém challengí podobný Autologu z NFS. Novinkou je i možnost udílení příkazů vašim spolubojovníkům a prvky multiplayeru jako větší volnost při pohybu prostředím a užití různých vozidel. Škoda jen němé hlavní postavy a příběh jako takový by se mohl snadno zvrhnout v stokrát ohrané klišé. Nedočkáte se ani žádného co-opu nebo hraní za vojandy, jak se předpokládalo, ačkoliv asijská NPC žena je potvrzena. Ve hře se podíváme i do Šanghaje.

Big Boss a jeho robotická levá rukaBig Boss a jeho robotická levá ruka

Grafický nářez podruhé: Meta Gear Solid 5: Phantom Pain

Phantom Pain předvedená na prosincové VGA je podle očekávání MGS 5, přičemž MGS: Ground Zeroes má být jejím kratším prequelem. Zatím však není rozhodnuto, zda budou hry distribuovány společně, zvlášť, či kdy která vyjde. Ground Zeroes s Big Bossem v hlavní roli se má každopádně odehrávat 2 roky po MGS: Peace Walker a Phantom Pain o 9 let později, poté co se Big Boss probudí z kómatu. V ukázce zazněl hlas Kiefera Sutherlanda (24 hodin), nevrací se však veterán série David Hayter, jenž propůjčoval svůj hlas Snakeovi. Hideo Kojima to vysvětluje snahou o nový začátek pro sérii MGS. To se projevuje i novým konceptem hraní v otevřeném světě a dalšími novinkami, o nichž však nebyla řeč.

I MGS5 má velmi detailní obličeje postav.I MGS5 má velmi detailní obličeje postav.

Z toho co jsme měli možnost vidět, grafika vypadá rovněž extrémně realisticky (součástí panelu byla i předváděčka fotek a dle nich vymodelovaného prostředí ve FOX Enginu, přičemž rozdíl šel poznat jen s obtížemi). FOX Engine má především urychlit vývoj dalších her, neboť je navržen tak, aby například bylo možno pro vývojáře snadno měnit denní dobu či počasí apod. Nad hrou se však vznáší i značné otazníky – netušíme, jak budou oba díly distribuovány, nevíme, kdy vyjdou a Kojima potvrdil pouze vývoj na PS3 a Xbox 360, přičemž hra byla předvedena na PC. Jak bude hra vypadat na zmíněných konzolích nelze tušit a next-gen vývoj potvrzen nebyl. Hraná ukázka přitom zahrnula jenom šestiminutové nudné plazení se jednorukého Big Bosse po nemocnici.

V AC4 bychom měli mít dostatek příležitostí hrát starý dobý AC.V AC4 bychom měli mít dostatek příležitostí hrát starý dobý AC.

Střípky o AC 4 a klepy o Call of Duty: Ghosts

Minule jsme vás informovali o novém Assasins Creed 4: Black Flag s tím, že tento měsíc přineseme nové info. Víme tedy, že podobně jako ve zmíněném Battlefiledu 4 chtějí tvůrci do kampaně nějak zanést soupeření mezi online hráči v rámci nenápadných challengí (možná jen na PS4, ale spíše i na ostatních platformách). Do multiplayeru proti očekávání nepřibudou boje na moři. Mise na moři mají přitom v rámci kampaně tvořit 40 procent hry. Potvrzeno bylo i potápění, pohyb po džungli i třech městech – Havaně (zde má být kladen důraz na větší vertikálnost jako v AC1–2), Kingstown a Nassau. Předpokládáme, že hlavní hrdina bude moci využívat v boji i okolní předměty, jde však pouze o náš odhad na základě traileru a sekvence v posledním datadisku Tyranny of King Washington: Betrayal. Mimochodem na dalším AC (pět?) se již pracuje.

Ghost byl jednou z nejoblíbenějších postav v CoD.Ghost byl jednou z nejoblíbenějších postav v CoD.

Zajímavé klepy se vynořily v souvislosti s novým Call of Duty. To má mít podtitul Ghosts, má vyjít pouze na next-gen konzole a PC (velmi podezřelé), do multiplayerových map se během loadingu máte například spouštět po laně, bude možno v zalehnutí válet sudy a novinkou má být i sklouznutí do krytu jako například ve Far Cry 3 či Killzone 3. Spec Ops má zcela zmizet a být nahrazen něčím jiným. Děj je údajně zasazen do budoucnosti (má však volně navazovat na MW3), avšak s reálnými zbraněmi, což je nějak vysvětleno v příběhu. Informace pochází z YouTube údajně od spolehlivého zdroje, avšak berte to s rezervou. Odhalení odhadujeme na začátek května.

Hitman se povedl, ale prodeje Square to nezachránilo.Hitman se povedl, ale prodeje Square to nezachránilo.

Telegraficky – Square Enix v problémech, Blizzard a ohlášení novinek

Nyní pár krátkých zpráv. Tváří v tvář nesplněným prodejním výsledkům her Tomb Raider, Sleeping Dogs a Hitman: Absolution rezignoval prezident Square Enixu Yoichi Wada. Radost mohou mít majitelé iOS zařízení – na léto se chystá plnohodnotný remake úspěšné strategie XCOM: Enemy Unknown. Dle neoficiálních informací a úniků má letos vyjít na PS Vita i Assasins Creed: Rising Phoenix. Pár novinek přichází i od Blizzardu – firma chystá F2P karetní onlinovku Hearthstone: Heroes of Warcraft a připravovaná konzolová verze jejich Diabla 3 má fungovat na rozdíl od PC verze i offline.

Hra, kterou se vyplatí sledovat.Hra, kterou se vyplatí sledovat.

Oznámena byla i obdoba populární League of Legends pod značkou Total War: Arena. Do připravovaného The Elder Scrolls: Online si nakonec probojoval cestu pohled z vlastních očí, jak jej známe z klasických TES her. Těšit se můžeme i na komiksový epizodický počin The Wolf Among Us od tvůrci Walking Dead, jejichž druhá série se připravuje na konec tohoto roku. Ohlášen na letošní srpen je i Saints Row 4 a Sniper Elite 3 – druhá jmenovaná hra pro současné i next-gen konzole přijde někdy v roce 2014. Jméno a předváděčku dostala i kickstarterová roztomilost Tima Schafera Broken Age (stvořitel Day of Tentacle či Monkey Island 1 a 2).

Další indie libůstka na PSN – Rain.Další indie libůstka na PSN – Rain.

Novinky u Sony

Zajímavě vypadá i PSN exkluzivní indie hra Rain, jež byla oznámena již dříve, a která doufá, že naváže na úspěch her jako Unfinished Swan nebo Journey. Na PS3 i PS Vita má vyjít ještě letos konečně remastrovaná HD kompilace Final Fantasy X a Final Fantasy X-2. Pochybnosti vzbudilo ohlášení italského výrobce LM Gianetti o podílení se na výrobě hry Gran Turismo 6 pro PS4. Naposledy jsme o hře slyšeli v souvislosti s vydáním ještě pro PS3.

Ellen Page jako Jodie v Beyond: Two SoulsEllen Page jako Jodie v Beyond: Two Souls

Nové záběry jsme měli možnost vidět i ze hry Beyond: Two Souls. Hra se pokouší vymanit se ze zajetí quick time eventů a operovat s minimalistickým HUDem, aby působila co nejvíc realisticky a filmově. Velký důraz je kladen na grafiku a herecké výkony (Ellen Page, Daniel Defoe) a na interakci s paranormální entitou Aiden, kterou lze ovládat z pohledu první osoby a kterou lze slušně namíchnout. Hra má být mnohem hezčí a delší než Heavy Rain.

Čas vrátit se do Dunwallu.Čas vrátit se do Dunwallu.

Co nového na poli DLC

Novinky ohledně DLC – připravovaná mlátička Injustice: Gods Among Us má obsahovat Season Pass se čtyřmi prémiovými bojovníky a pár nových skinů. Horrorovou atmosférou zatím uspokojilo hráče DLC do hry Dead Space 3: Awakened. Vyšel druhý díl Tyranny of King Washington: Betrayal pro AC3, jež nabízí možnost teleportu v podobě přízračného orla a jasně se inspiruje u schopnosti Blink známé z Dishonored. K té má v dubnu vyjít druhý přídavek jménem Knife of Dunwall, který vás obsadí do role vraha císařovny z originální hry. Nejen, že zavítáte do nových i starých lokací, ale těšit se můžete i na nové schopnosti. Minipříběh má dokončit poslední DLC pro hru The Brigmore Witches. Posledních DLC se dočkali Mass Effect 3 – a to v podobě příběhového přídavku Citadel a multiplayerového Reckoning.

Borderlands 2 ještě s DLC neskončilo.Borderlands 2 ještě s DLC neskončilo.

Zajímavé DLC představuje příběhové Year of Snake pro Sleeping Dogs, jež se soustředí na Weiovo činnost poté, co dokončil příběh hlavní hry. Hned 30 VR misí si lze stáhnout i pro PS3 verzi hry Metal Gear Rising: Revengenace. Naproti tomu zatím pouze na Xbox Live přistálo DLC do Tomb Raideru Cliffs and Caves s 3 novými mapami do MP části hry. Rovněž vyšel i poslední přídavek pro Battlefield 3 s názvem End Game. Velkou sprosťárnu uchystal hráčům CoD Activision s vydáním Personalization Packů s novými kamuflážemi a zaměřovači. Ty si lze pořídit skrz „mikrotransakce“, jež se vztahují i na majitele Season Passu. Zatím jsou k mání pouze na Xboxu, v dubnu i pro PC a PS3. Nová postava přijde i do Borderlands 2 ani – Krieg the Psycho přitom rovněž není součástí Season Passu. Tvůrci také připravují čtvrté velké rozšíření, jež má vyjít v červnu. Do té doby se mohou hráči těšit z navýšeného level capu na 61. úroveň (pro majitele SP zdarma, jinak 5 dolarů).

Vzhůru do oblak!Vzhůru do oblak!

Vyšlo

V březnu toho vyšlo hodně. Na PC jsme tak konečně dostali možnost zahrát si kontroverzní Resident Evil 6 i kultovní arkádovku Trials: Evolution, vydání se dočkaly i dlouho očekávané pecky jako Tomb Raider, God of War: Ascention (PS3), Gears of War: Judgement (X360), Luigi's Mansion: Dark Moon (3DS), Bioshock:Infinite či Starcraft 2: Heart of the Swarm (PC). Dále vyšla pouze pro PS3 a X360 Naruto Ultimate Ninja Storm 3, Army of Two: Devil’s Cartel, Walking Dead: Survival Instinct, Sniper: Ghost Warrior 2 či Sim City (posledně jmenovaná pouze pro PC). Majitele PS3 a Vity potěší vydání Sly Cooper: Thieves of Time a MLB 13: The Show, pro Wii U a Nintendo 3DS tu pak je Monster Hunter 3 Ultimate a Lego City Undercover, případně Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate (pouze 3DS). Je z čeho vybírat, tak šup do kamenných obchodů, Xbox Live, PSN či na Steam.

Koupit PC hru Bioshock: Infinite na xzone.cz
Koupit PS3 hru God of War: Ascention na xzone.cz
Koupit X360 hru Gears of War: Judgement na xzone.cz

Článek Herní novinky - březen 2013 byl publikován 10. dubna 2013 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...