Herní novinky – únor 2013

Tagy:  Assasins Creed, Last of Us, Arma, Batman, Gran Turismo, PS4

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - říjen 2012
  3. Herní novinky – listopad 2012
  4. Herní novinky - prosinec 2012
  5. Herní novinky - leden 2013
  6. Herní novinky – únor 2013
  7. Herní novinky - březen 2013
  8. Herní novinky - duben 2013
  9. Herní novinky - květen 2013
Herní novinky – únor 2013

Únor přinesl několik natolik závažných novinek a oznámení, že jsme se rozhodli informovat vás o nich v samostatných článcích. Oznámení Playstationu 4 jsme se již věnovali, v brzké době přitom vydáme i naše preview k připravovanému završení herní trilogie Zaklínač.

Edward Kennway, postrach moří.Edward Kennway, postrach moří.

Assasins Creed 4: Black Flag

Poměrně velkým překvapením bylo oznámení hry Assasins Creed 4. Nepochybovali jsme, že letos AC vyjde, nicméně plnohodnotnou čtyřku v názvu čekal málokdo, stejně jako zasazení hry do pirátského prostředí. O hře toho zatím víme pramálo, avšak z informací, traileru a obrázků, jež unikly počátkem března, se dá vypozorovat dost. Hlavní hrdina Edward Kennway, tj. otec Haythama a děd Connora z AC3 je pirát operující se svou posádkou v Karibiku (Kuba, Bahamy, Florida…). Na námořní souboje bude tedy položen větší důraz, avšak evidentně se dočkáme i nějakých měst (či města), proměnlivého počasí a denního režimu a vrátí se i šplhání po stromech. Charismaticky působící Kennway pravděpodobně nebude disponovat širokou škálou různých typů arzenálu, zato jsme měli možnost jej spatřit hned se čtyřmi bambitkami a dvěma šavlemi. Zdá se také, že se dočkáme i plavání pod mořem. Nové informace přineseme za měsíc. AC4 vyjde na Wii U, PC, PS3, PS4, Xbox 360 a pravděpodobně i „Xbox 720“ 29. října (alespoň na část těchto platform). Sony má přislíben hodinový exkluzivní obsah.

Na Last of Us se vyplatí počkat.Na Last of Us se vyplatí počkat.

Posun Last of Us a ohlášení Gran Turismo 6 ještě pro PS3

Last of Us má mít kromě multiplayeru také nejdelší příběhovou kampaň, kterou v Naughty Dog kdy vytvořili. Jelikož také usilují o co možná nejvybroušenější herní zážitek, bylo vydání hry odloženo na 14. června. Novináři si již mohli zahrát krátkou demoverzi, v níž bylo patrné, jak důležitým prvkem bude skládání a vylepšování improvizovaných zbraní (jako obyčejná trubka) a dalších předmětů. Důležitý v některých pasážích bude opatrný postup a orientace podle sluchu, vývojáři rovněž tlačí na vysokou umělou inteligenci vašich spolubojovníků.

Díky menšímu podřeknutí viceprezidenta Sony Michaela Dennyho také víme, že ještě na PS3 se chystá Gran Turismo 6 (hádáme zima 2013/14). Další z exkluzivit Sony – Beyond: Two Souls vyjde podle čerstvých informací ze začátku března 8.10. a v jedné z hlavních rolí se představí Willem Dafoe. Quantic Dream přitom již pracuje i na hře pro PS4.

Poslední čistě PS3 zprávou je, že multiplayer Uncharted 3: Drake‘s Deception přechází na Free2Play model. Zcela zdarma tak můžete hrát do 15. levelu proti sobě, i pokud hru nevlastníte. Určitě stojí za vyzkoušení.

Nový Batman ještě letos!Nový Batman ještě letos!

Nový Batman bude next-gen?

Překvapení vzbudilo i ohlášení nové hry s Batmanem v hlavní roli (pokračování Arkham City). Jeho představení je naplánováno za 2–3 měsíce, vydání ještě letos a s největší pravděpodobností na všechny platformy jako zmíněný Black Flag. Za hrou nejspíše stojí studio Warner Bros Montreal (stojící za konverzí Arkham City na Wii U), nikoliv mistři z Rocksteady. Snad tím značka neutrpí.

Oznámení může přijít na spekulované konferenci Microsoftu, v níž by mělo dojít k odhalení nového Xboxu (mluví se o datu 26. dubna, ale kdo ví). Se zmíněným představením se očekávají i oznámení exkluzivního obsahu (časového či obsahového typu jaký má AC4 pro Playstation). Favoritem je prodloužení takového partnerství se značkou Call of Duty (nové letos určitě vyjde) nebo EA (střílečka od Respawn, či Battlefield 4).
Next-gen je přitom vývojáři opravdu vítán. Zástupci Ubisoftu i EA srší výrazy jako 60 snímků za sekundu, 1080p a v souvislosti s PS4 konečně snadným vývojem pro konzoli od Sony.

ArmA 3 letos, ale jen se Steamem.ArmA 3 letos, ale jen se Steamem.

ArmA 3 pouze přes Steam

Poměrně velké překvapení a pozdvižení v táboru fanoušků naopak zavládlo ohledně PC hry od Bohemia Interactive ArmA 3. Bude k dostání pouze přes Steam a pouze na PC. Vývojáři to zdůvodňují nejen (ale i) jako protipirátské opatření, ale také kvůli snaze vydat hru letos. Více verzí znamená mnohem více testování všech možných patchů (a že nikdo nepochybuje, že Arma 3 jich bude mít požehnaně) a zpomalování vývoje. Hra půjde hrát i offline, ovšem díky spolupráci se Steamem bude možná snadná implementace online funkcí.

Ještě telegraficky pár informací – Telltale pracují na druhé sérii Walking Dead a rádi by zabavili hráče i během čekání na další epizodu. Možná se dočkáme užší provázaností se seriálem a komiksem. Capcom posunul vydání své hry Remember Me na 7. červen. Na filmu podle Half-Life a Portal se bude nejspíše nějak podílet i J.J. Abrams. Film jen tak neuvidíme, zato jméno scénáristy se máme dozvědět „brzy“.

Alternativní minulost v podání AC3.Alternativní minulost v podání AC3.

DLC a v únoru vydané hry

V únoru nás DLCčka příliš neždímala, avšak uveďme, že zdarma jsme si mohli stáhnout poslední MP DLC pro Mass Effect 3 (Reckoning) s novými zbraněmi a postavami. Závěrečné DLC pro kampaň pojmenované Citadel vyjde 5.3. Assasins Creed 3 se dočkal první epizody své DLC trilogie pojmenované Tyranny of King Washington a další díly přijdou 19.března a 23.dubna. Radují se i příznivci Skyrimu na PS3 a PC, neboť dostali povedené Dragonborn (recenzi připravujeme) a majitelé PS3 Dawnguard i Hearthfire.

her jmenujme především pro PC, X360 a PS3 vydané Dead Space 3, Aliens: Colonial Marines a Crysis 3, na F2P modelu založené Real Racing 3 pro iOS a Android a Metal Gear Rising: Revengeance pro PS3 a X360. Mezitím je tu opravdu nabitý březen, takže přišel čas pohladit prasátka a bácnout je kladívkem.

Koupit PS3 hru Crysis 3 na xzone.cz
Koupit X360 hru Crysis 3 na xzone.cz
Koupit PC hru Crysis 3 na xzone.cz

Článek Herní novinky – únor 2013 byl publikován 7. března 2013 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...