Herní novinky - červenec 2014

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - květen 2014
  2. Herní novinky - červen 2014
  3. Herní novinky - červenec 2014
  4. Herní novinky - srpen 2014
  5. Herní novinky - září 2014
Herní novinky - červenec 2014

Končí další měsíc a to neznačí nic jiného, než novinky z herního světa, které se za posledních 31 dní udály. Mrkneme na chystané pařby, nová DLC a zrekapitulujeme právě vyšlé kousky. Začneme tou největší herní soutěží, která se v historii hraní udála. Čtěte dále.

11 milionů dolarů za hraní? Proč ne

Je to tak. Tuto neuvěřitelnou sumu si připravilo Valve pro hráče stále oblíbené MOBA hry DOTA 2. Pro fanoušky to bylo jistě nervy drásající drama. Což dokazuje také velká sledovanost. Tato akce nese název The International 2014.

DOTA 2 International 2014DOTA 2 International 2014

The International 2014 se tentokráte odehrával v Seattlu ve Washingtonu. Turnaje se zůčastnilo 16 týmů celého světa. Soutěž probíhala od 8. července do 21. července, přičemž se během této doby vyšplhala celková suma k 11 milionům dolarů.

Turnaj se odehrával ve třech fázích playoff a následného velkého finále. Odehráno bylo přes 120 zápasů a celkový vítěz si odnesl sumu přes 5 milionů dolarů. Týmem, který se vyšplhal až na první příčku, byl Newbie z Číny. A na závěr perlička o sledovanosti. Tyto zápasy sledovalo on-line více jak 20 milionů lidí po světě.

Čínští výherci 5 milionů dolarůČínští výherci 5 milionů dolarů

Destiny se už rýsuje

Již na konferenci E3 byl oznámen vývoj této skvěle vypadající MMO střílečky. Nyní se hra přesouvá do beta testování. Ta by již měla, na rozdíl od alfa verze, obsahovat všechny prvky plné verze. Příběhové mise a multiplayer.

Akční MMO střílečka DESTINY je v betěAkční MMO střílečka DESTINY je v betě

17. července byl spuštěn beta test pro předplatitele na platformy PS3 a PS4. 23. července se dočkali i majitelé konzolí X360 a Xbox One. Poslední výkend, tedy 26. července až 28. července byl otevřený všem hráčům. Nyní nezbývá než čekat do vydání plné verze, které se dočkáme 9. zaří na všechny uvedené konzole.

Ukázka ze hryUkázka ze hry

Ochutnávku této akce můžete shlédnout na gameplay videu zde.

Heathstone: Heroes of WarCraft vydává kampaň

Od 23. července je hráčům této karetní hry na motivy populární MMORPG zpřístupněna první část kampaně. Nová kampaň se nazývá Curse of Naxxramas. Pro hráče WarCraftu není třeba doplňovat, o čem tato část bude. Co nám nabídne?

Curse of Naxxramas je dungeon, který se dělí na 5 křídel. Každé odvětví se vydává s týdenním rozestupem. Hráči mají možnost získat první část zdarma. Musí však kampaň do měsíce od vydání vyzkoušet. Za zbylé části se už ale plátí.

Curse of Naxxrama kampaňCurse of Naxxrama kampaň

Platit je můžete jednotlivě, z nichž každá část stojí 6 euro. Celkově pak 18 euro při hromadně platbě. Alternativní měnou koupi kampaně jsou zlaťáky, které si můžete vydělat ve hře. Pak je cena za jednu část 700 zlaťáků.

Konečně! Nový Stronghold

Po dlouhé odmlce sahající až do roku 2002 se příznivci strategií dočkali. Brzy vyjde nový díl serie Stronghold Crusader. Ten naváže na konec prvního dílu již 2. září. Na trailer můžete mrknout zde.

Nový díl RTS Stronghold CrusaderNový díl RTS Stronghold Crusader

Novinkami prošel hlavně engine. Vývojáři se snaží dosáhnout hratelnosti 2D Strongholdu ve 3D prostoru. Minimální HW nároky však potěší i majitele notebooků. Budou opravdu nízké. Optimalizace výkonu byla zde totiž vysokou prioritou. Stejně jako snaha vrátit oblíbenost realtime strategií, od kterých vývojáři v dnešní době spíše opouští.

Box přichází na počítače

Pokud jste vždy obdivovali boxový sport, ale nemohli jste si ho nikdy zahrát, protože jste neměli konzoli? Pak mám pro Vás dobrou zprávu. Konečně se objevila nová hra, spadající do tohoto odvětví, která mimo jiné vyjde také na PC. Jedná se o simulátor boxu s názvem Real Boxing.

Na začátku července se na Steam dostal tento nový kousek. Tato hra byla doposud pouze pro Android, iOS a PS Vita. Vzhledem k připomínkám na špatné ovládání pomocí dotykových telefonů se vývojáři rozhodli udělat tento krok a vylepšit ovladatelnost klávesnicí, popřípadě gamepadem. Vyplatí se?

Real Boxing PC verzeReal Boxing PC verze

Čeká zde klasická kampaň, ve které se hráč musí vypořádat s odlišnými protivníky. Nechybí ani podpora multiplayeru a hráč se tak může utkat s hráči z různých koutů světa. Toto obohacuje ještě kupa achievementů, žebřícků a různých turnajů.

Vzhledem k poměru obsah/cena se koupě určitě vyplatí. Na Steamu lze Real Boxing pořídit za 9 euro.

DLC pro Counter Strike

Na Counter-Strike:Global Offesive se stále nezapomíná. Vývojáři vydali tento měsíc pár nových map a skinů zabalených v názvu Operation Breakout.

Breakout přidává do hry dalších 6 nových map, které jsou komunitou vychvalovány. Jsou přidány nové výzvy a s tím související nové skiny na zbraně, které je tak možno odemknout. Při využití All Access Pass dostanou hráči do ruky o něco více nových skinů a také jim bude k dispozici tzv. motýlkový nůž, se kterým se dají vytvořit pěkná kill videa.

Kompletní informace o tomto přídavku naleznete na oficiálních stránkách.

Velké změny se chystají na TES Online

Nedávno vydané MMORPG The Elder Scrolls Online čeká nový update. Vývojáři chtějí zvýšit personalizaci postav a provést úpravy v systému obchodování.

Tento v řadě již třetí update se zaměřuje na hráče guild, kteří se chtěji svou postavou více odlišit od stáda. Dostanou možnost nakreslit na výzbroj, co chtějí. Budou mít také příležitost vytvořit zcela unikátní guildovní znak.

Guildovní znak v TESOGuildovní znak v TESO

Krom vyšší personalizace se změní také větší počet míst k uskutečnění obchodu, lepší management guildy, novou obtížnost nebo vyšší vybalancování. Na tuto změnu se můžeme těšit někdy začátkem srpna. Video, popisující změny můžete shlédnout zde.

Vyšlo

Začneme dalším akčním MMO kouskem využívajícím F2P model. Mezi již tak nabitou sbírku F2P nyní můžete přidat i Firefall. Hra vyšla 29. července a můžete si ji stáhnout zde.

Dále také vyšel přídavek do Battlefield 4: Dragon’s Teeth, další část The Walking Dead: Season 2 – Episode 4: Amid The Ruins nebo pátá episoda The Wolf Among Us: Episode 5 – Cry Wolf.

Vyšlé hry jsou součástí balíčků nebo jsou dostupné zdarma, proto zde nebudou umístěny odkazy ke koupi.

Článek Herní novinky - červenec 2014 byl publikován 12. srpna 2014 v 14.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...