Herní novinky - srpen 2014

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - červen 2014
  2. Herní novinky - červenec 2014
  3. Herní novinky - srpen 2014
  4. Herní novinky - září 2014
  5. Herní novinky - říjen 2014
Herní novinky - srpen 2014

Srpen je již za námi a spolu s ním proběhla další velká herní konference, na které jsme se mohli dočkat dalších novinek a zajímavých odhalení. Tento článek se bude věnovat z velké části tomuto klání, které nese název Gamescom 2014. Pojďme se tedy mrknout, čím nás vývojáři ohromili.

Co nabídlo Gamescom 2014?

Sotva pár dní po uplynutí konference E3 v Americe, měli příznivci herního světa možnost zavítat na další. Gamescom 2014 se konal v Evropě, konkrétně v německém městě Cologne. Prostory byly otevřeny nejprve novinářům, a to 13. srpna. Poté pro všechny ostatní od 14. srpna do 17. srpna. Kdo se této události zúčastnil, musel čekat dlouhé fronty, protože se zde nedalo ani hnout.

Narvaný sál na Gamescom 2014Narvaný sál na Gamescom 2014

Stále rostoucí návštěvnost měla za následek premiérové konference velkých značek. Jsou jimi Microsoft, Sony a Electronic Arts. Mnoho her, které byly oznámeny na zmiňované konferenci E3 zde měli také hratelnou verzi. Nejočekávanější zde byla Assassin's Creed Rogue. Celkem zde bylo představeno přes sto her na různé platformy. Z nichž nejzajímavější jsou uvedeny níže.

Šokující zpráva od tvůrců Lary Croft

Na konferenci Microsoftu došlo k odhalení nového dílu Rise of the Tomb Raider. Samo o sobě je to potěšující zpráva pro fanoušky, proč se vlastně bouří? Je to způsobeno vydáním exkluzivně pouze na platformy Xboxu. Stěžují si, že jsou také další platformy. To ovšem zainteresované společnosti komentují tím, že hráči mají k dispozici díly Lara Croft and the Temple of Osiris a pro PS4 je Tomb Raider: The Definitive edition. Ke změnám platforem by tedy nemělo dojít.

Umazaná Lara Croft z Rise of The Tomb RaiderUmazaná Lara Croft z Rise of The Tomb Raider

Vydání Rise of the Tomb Raider je tedy naplánováno na Vánoce roku 2015. Upoutávku z konference je možno shlédnout zde.

Zaklínač 3 již není tolik tajemný

To je způsobeno hlavně tím, že si vývojáři připravili 35 minut přímo ze hry. Video ukazuje celkem dost a také část příběhu, který by si měli hráči, milující moment překvapení, spíše nechat ujít a počkat na vydání hry. Navzdory tomu je zde zobrazeno dost úryvků, které demonstruují nádhernost zdejšího světa.

Boss-fight v Zaklínači 3Boss-fight v Zaklínači 3

Zaklínač 3 by měl vyjít 24. února 2015 na PC a nové genrace konzolí. Zmiňované video i s českými titulky můžete shlednout zde.

Konečně záběry z hraní Quantum Break

Vyvojáři z Remedy si připravili na Gamescom hratelnou demoverzi. Hlavním hrdinou této hry je Jack Royce a ve videu ho můžete vidět, jak bojuje proti konci času a korporaci Monarch. Quantum Break bude tedy akční hra plná přestřelek a hrátek s časem. Jack bude mít k dispozici různé funkce, díky kterým budete moci naplánovat nějaké složitější akce se zastavením času, zpožděných výstřelů, apod.

Hlavní hrdina Jack v Quantum BreakHlavní hrdina Jack v Quantum Break

Quantum Break má naplánováno vydání na rok 2015 a dočkají se ho pouze majitelé konzolí Xbox One. Zde ještě přidávám video zobrazující Jacka v akci.

Oznámení Shadow Realms

Spekulace o Shadow Realms od BioWare se potvrdili a na konferenci Electronic Arts byla hra odhalena. Bude se jednat o fantasy hru, založenou na Dungeons & Dragons.

Z již spuštěných webových stránek se můžeme dočíst hratelná povolání, jimiž jsou klasičtí Warrior, Assassin, Wizard a Cleric, Ranger a Warlock. Proti nim bude stát Shadowlord, který bude manipulovat s prostředím a činit cestu ostatním hráčům nebezpečnější.

Stvůra z Shadow RealmsStvůra z Shadow Realms

Stále je však dost informaci schovaných. Prozatím můžete shlédnout video, které ukazuje čtyři minuty uvnitř Shadow Realms.

Nový díl M&M Heroes?

Máme tu další oznámení, které se týká populární tahové strategie z dílny Limbic Entertainment. Jedná se již o sedmý díl. Doufám, že bude minimálně stejně dobrý, jako předchozí.

Příběh se soustředí na vévodu Ivana. Ten se snaží o nastolení míru seskupením šesti frakcemi. Těmi jsou rytíři z Havenu, barbarové ze Strongholdu, mágové z Academy a nekromanti z Necropolisu. To jsou prozatím čtyři frakce. O zbylé dvě se hlasuje. Zajímavostí je, že o volbě hlasují hráči. V současné době se rozhoduje mezi elfy ze Sylvanu a trpaslíky z Fortressu. Kdo by měl zájem, může se zúčastnit zde.

Hra by měla vyjít na platformu PC někdy v příštím roce. Trailer k novému heroes je ke shlédnutí zde.

MiniNews

Jelikož by se všechny novinky z Gamescomu nevešly snad ani na padesát stránek, přidávám zde ještě kapitolu s dalšími krátkými novinkami.

Chystá se nový Silent Hill a podle informací to vypadá na vícero dílů (reveal zde). Oba díly Metal Gear Solid 5 vyjdou překvapivě také na PC a to prostřednictvím Steamu. Horor Until Dawn vyjde místo PS3 na PS4. Zde můžete shlédnout dvanácti minutový gameplay ze singleplayeru Battlefield: Hardline. Survival akce od tvůrců ARMA, DayZ, vyjde také na PS4. Call of Duty také nezahálí a odhaluje singleplayer misi z Advanced Warfare jménem Collapse (video zde). Na Xbox One se dočkáme také Space Engineers nebo Coat Simulatoru. A na závěr ještě první gameplay trailer akčního RPG Bloodborne

Vyšlo

Uplynutím předchozího měsíce vyšlo spíše více rozšíření, než plnohodnotných her. Mezi nimi je například. rozšíření akčního RPG Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition. Nová epizoda populární adventury The Walking Death: Season 2 – Episode 5: No Going Back. Další díl RPG Risen 3: Titan Lords – First Edition. Datadisk Res Publica, který obohacuje strategii Europa Universalis IV nebo akční RPG Sacred 3 – First Edition.

Koupit Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (PS4)
Koupit Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition (XONE)
Koupit Risen 3: Titan Lords – First Edition (PC)
Koupit Risen 3: Titan Lords – First Edition (PS3)
Koupit Risen 3: Titan Lords – First Edition (X360)
Koupit Sacred 3 – First Edition (PC)
Koupit Sacred 3 – First Edition (PS3)
Koupit Sacred 3 – First Edition (X360)

Článek Herní novinky - srpen 2014 byl publikován 12. září 2014 v 12.45 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...