Herní novinky - květen 2014

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - duben 2014
  2. Herní novinky - květen 2014
  3. Herní novinky - červen 2014
  4. Herní novinky - červenec 2014
Herní novinky - květen 2014

Přichází nám teplejší počasí, které znamená především konferenci E3 a hlavně nášup nových her od největších společností. Call of Duty: Advanced Warfare, Halo 5 nebo Far Cry 4? Uvidíme, co nového nám letošní konference představí.

E3 – Jak dopadne letos?

Již 9. června startuje tato každoroční a největší herní konference v americkém Los Angeles. Každým rokem přivítá tisíce návštěvníků a letos bude opět na co koukat. Jak jistě víte, minulý rok zde byly představeny nové generace herních konzolí. Letos nám pravděpodobně bude představen potenciál, jakým tyto nové kousky mohou disponovat.

Očekávaná konferenceOčekávaná konference

Začínáme firmou Microsoft který se představí hned 9. června v 18:30 našeho času. Šéf této společnosti prozradil, že nás čekají nové záběry z připravovaných her a také odhalení doposud nezveřejněných projektů. Zaslechli jsme něco o Halo 5 a Sunset Overdrive, tak uvidíme.

Téhož dne ve 21.00 pokračuje další velikán EA a slibuje větší herní podívanou, než posledně. Doufáme, že vývojáři nezapomněli na prosby fanoušků, vyžadující další díl Star Wars: Battlefront. Pravděpodobně uvidíme nový díl FIFA 15, Dragon Age nebo Battlefield: Hardline, který by měl vyjít ještě tento rok. Rádi bychom se také dozvěděli jak to vypadá s Mass Effect 4. Inu, nechme se překvapit.

Za EA následuje Ubisoft, který ukáže svoji práci přesně o půlnoci. Ten vyloží své eso v podobě nového Assassin’s Creed: Unity. Dále se na internetu objevují zmínky o Far Cry 4 a Tom Clancy’s The Division. O dalších překvapeních Ubisoftu nemáme žádné informace, tak uvidíme.

Sony nastupuje na scénu ve 3.00 a snad odhalí informace o spekulované streamovací službě Playstation Now. Čekejme představení Uncharted 4, DriveClub nebo například The Order 1886.

Poté se po delší pauze představí 10. června v 18.00 ještě Nintendo. Firma má ale problémy, a tak nečekejte živou konferenci. I tak se jespíše podíváme na Legend of Zelda, Hyrule Warriors nebo Super Smash Bros.

Letošní konference bude, doufejme, bohatá a nabitá novinkami. My se nemůžeme dočkat. A co Vy?

NHL 15 a nové technologie

Další díl oblíbené série se již ukazuje ve svém teaseru, který můžete shlédnout zde TOURNAMENT.

Známá tvář v NHL 15Známá tvář v NHL 15

Tento díl opět nepotěší PC hráče. Hra nejspíše vyjde pouze na konzole a to PS3, PS4, XBOX 360 a XBOX ONE. Vývojáři slibují „reálnou fyziku“ a doufáme, že se dočkáme aspoň trochu realističtějších kolizí s protihráči. Novinkou budou také přepracované modely hráčů a vývojáři tvrdí, že se například může hráči při jízdě na ledu rozevlát jeho dres. Těšit se také můžeme na propracovanější Skill Stick, jež umožňuje kontrolu nad pukem. Nezapomeňme na umělou inteligenci, která bude nejspíše lépe předpovídat a bude si najíždět do skórujících šancí.

NHL 15 by mělo vyjít někdy na podzim. Vývojáři chtějí hru vydat před tím, než začne nová sezóna zámořského hokeje.

Pokračování Call of Duty

Z dílny Activision se na nás řítí další díl Call of Duty, tentokrát s podtitulem Advanced Warfare. Reklamní kampaň opět vypadá opravdu vnadně. Už jenom proto, že se v traileru objevil herec Kevin Spacey, který bude ve hře představovat šéfa organizace Atlas Corporation. Kevin již v traileru prozradil svojí vizi a fungování světa a věřte nám, že řešení konfliktů mírovou cestou zrovna není jeho šálek čaje.

Kevin Spacey v Call of DutyKevin Spacey v Call of Duty

V Advanced Warfare se podíváme do roku 2045, tedy ještě dále, než tomu bylo v posledním díle. Technika a zbraně jsou v porovnání s moderní dobou vyspělejší. Hráč se ujme role vojáka jenž se připojí k elitní jednotce s cílem nastolit pořádek ve válkou zmáhaném prostředí. Z traileru je možno povšimnout si velkého množství podpůrné techniky, která bude hráči usnadňovat boj s protivníky.

Nicméně stále je zde dost neznámých a nám nic, než doufat v nějakou změnu, která by přidala této sérii trochu více šťávy. Nyní se nám série zdá na pár výjimek již stereotypní. Hra by měla vyjít 4. listopadu na všechny velké platformy.

ARMA 3 a motokáry?

Začalo to tímto žertíkem. Nyní se ale žertík stal skutečností a Bohemia Interactive vydává zdarma DLC s názvem Karts.

Zavody v ARMA 3Zavody v ARMA 3

Nejde o žádné nadupané DLC, ale spíše se jedná o test nového systému. Vývojáři totiž chtějí smazat hranice mezi hráči, kteří platí DLC a mezi těmi neplatícími. Fígl spočívá v nabídnutí placeného obsahu i neplatícím hráčům bez omezení. Samozřejmě všechno má své „ale“ a zde je jím myšleno takové provokativní upozornění, že tento balíček hráč nemá zakoupen. Čím déle bude hrát, tím častěji bude upozornění vyskakovat. To je řešené hlavně v multiplayeru. Obsah DLC v singleplayeru je řešen tak, že budou mise a kampaně sice uzavřené ale v editoru budete moci používat vše z daného obsahu. Jsme zvědavý, jestli bude tento systém úspěšný.

Company of Heroes 2 – předražené?

Kdo nezapomněl na Company of Heroes 2, tak si může předobjednat DLC The Western Fronts Armies. Svou velikostí a obsahem je označováno spíše jako datadisk.

Bojiště Company of Heroes 2Bojiště Company of Heroes 2

DLC je zaměřeno spíše na multiplayer a hráčům poskytne dvě nové frakce. Příbylo osm nových map a v případě předobjednávky jsou zahrnuty dva nové skiny vozidel.

The Western Fronts Armies nás čeká až 24. června a v předobjednávce stojí dvacet euro. Zajímavostí je, že pokud někdo chce pouze jednu stranu, stačí když si připraví třináct eur.

Co se nevešlo

Na závěr uvedu ještě pár novinek, které se sem nevešly. Objevilo se ještě pár zvěstí o nových hrách, které nás čekají. Na E3 se nejspíše ještě dozvíme něco o dalším díle Mass Effect, červen by měl objasnit MotoGP 14, potvrzeno bylo Metro Redux a nacházíme trailery ke hře Shadow of Mordor z fantasy prostředí Pána prstenu.

V měsíci květnu vyšly následující kousky. Akční adventura The Amazing Spider-Man 2, která vychází i na iPhone a Android. Akční střílečka Wolfenstein: The New Order, o které se můžete dočíst v předchozím článku. Na konec dlouho očekávaná akční adventura Watch Dogs a strategie Tropico 5.

Koupit The Amazing Spider-Man 2
Koupit Wolfenstein: The New Order
Koupit Watch Dogs
Koupit Tropico 5

Článek Herní novinky - květen 2014 byl publikován 15. června 2014 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...