Herní novinky - duben 2014

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - září 2012
  2. Herní novinky - duben 2014
  3. Herní novinky - květen 2014
  4. Herní novinky - červen 2014
Herní novinky - duben 2014

Omlouváme se za dlouhou odmlku této rubriky a přinášíme Vám další část plnou novinek za měsíc duben. Doufejme, že nebude poslední. V té dnešní mrkneme na to, co se chystá, co vyšlo a jaké DLC se vyplatí si pořídit. Vyjde nový Grid, chystá se další Wolfenstein, paradoxně je po dvou letech vydána hra od českých tvůrců v češtině a EA vydali další DLC pro Battlefield 4.

Nový Grid

Vývojáři z Codemasters si připravují další díl série Grid s názvem Grid Autosport, ve kterém se snaží vyslyšet prosby ze strany hráčů. Podle nich byl totiž předchozí Grid 2 trošku úlet od toho, co očekávali. Proto se vývojáři snaží přiblížit se původnímu dílu.

Rozdělení závodních tříd v Grid AutosportRozdělení závodních tříd v Grid Autosport

Opět se ve hře objeví pohled z kokpitu. Autoři se budou snažit o něco více přiblížit reálnějšímu ovládání, ale tvrdí, že nepůjde přímo o simulaci. Každé auto má mít svoji vlastní fyziku chování auta. Hra se bude dělit na pět disciplín. Disciplíny budou mít ještě další módy, aby hráči měli na výběr z velké škály závodů. Dále vývojáři tvrdí, že bude k dispozici 22 lokací, které se rozloží na více jak sto tratí. V kariéře se vracíme ke stejnému principu jako u „jedničky“. No a měl by po Vašem boku jezdit stájový kolega, který budě žehlit chyby za Vás.

Grid Autosport vyjde již 27. června na PC, X360 a PS3. Malá ochutnávka v podobě videa.

Wolfenstein: The New Order klepe na dveře

Příští měsíc se konečně dočkáme pokračování akční střílečky Return to castle Wolfenstein. Tentokrát s názvem Wolfenstein: The New Order. Opět půjde o masovou řežbu příslušníků německé armády.

Hlavní hrdina WolfensteinuHlavní hrdina Wolfensteinu

Tento měsíc vývojáři odhalili způsoby procházení mise. Nyní jsou dva. Můžete se do akce zase vrhnout na plno a okamžitě střílet po všem, co se pohne. Máte také další možnost, která je pro tuto hru nezvyklá, je jí stealth. Je na Vás čemu dáte přednost. Při průchodu jednotlivými misemi se Vám budou postupně odemykat funkce, jež usnadní dokončení dalších úrovní. Jsou to rožšířené zásobníky, rychlejší nabíjení zbraní, vrhání nožů, apod.

Video těchto dvou postupů můžete zhlédnout níže. Datum vydání je stanoveno na 23. květen a to pro PC, X360, XONE, PS3 a PS4.

Memento Mori 2 česká verze

Tímto chci připomenout dva roky starou adventuru Memento Mori 2 od kluků z Centauri. Byla totiž pouze v Německé verzi. Nyní, po komplikacích se konečně dočká anglické verze, mimo jiné také českých titulků. Adventura navazuje na první díl, kde Lara a zloděj Max porazili Anděla smrti. Díl druhý bude pokračovat v pátrání a bude složen ze tří postav. K původní dvojici se přidá agentka FBI Keira, která pomůže při řešení úkolů.

Konečně titulky, které se dají čístKonečně titulky, které se dají číst

Hra vyjde na steamu 13. května za 20 Eur. Nyní však v předprodeji za 16 Eur. HW požadavky jsou 1GB RAM, Core 2 Duo procesor a grafická karta s 256 VRAM.

The Wolf Among Us příchází s další epizodou

Třetí epizoda se zde snaží vyžehlit to, co natropila epizoda druhá. Nutno podotknout, že se jí to podařilo. Má název Crooked Mile.

Našlapaná třetí epizodaNašlapaná třetí epizoda

Děj samozřejmě navazuje. Opět Vás čeká vyšetřování záhadných vražd ve Fabletown s parádním grafickým kabátkem. Epizoda začíná pěkně svižně a toto tempo si drží po celou dobu. Při počínání máte několikrát na výběr, jak budete postupovat. Rozzlobený agresivní styl nebo klidný přístup. Obojí je možné.

Napětí Vás udrží u obrazovek až do samého konce. A rozhodně nečekejte, že tato epizoda bude poslední. Aspoň podle konce, který ve Vás vzbudí nedočkavost na další epizodu.

Megaupdate pro Guild Wars 2

Dne 15. dubna vyšel nový a dosud největší patch do fantasy MMORPG Guild Wars 2. Je nabitý inovacemi. Uvedeme si ty nejpodstatnější.

Všichni známí na jedné mapěVšichni známí na jedné mapě

První změnou, kterou zmíním, je tzv. „megaserver“. Tento mechanismus se bude snažit více propojit hráče ze stejné guildy, hráče stejné národnosti, nebo bude propojovat hráče hrající spíše v nočních hodinách, aby na mapě nebyli sami. Podrobnější informace o tomto tématu i se zajímavou tabulkou najdete zde.

Další změna se týká trait systému. Ten je upraven, aby zjednodušil hráči výběr. Také byl snížen celkový počet traitů. Upraven je též systém získání traitů, jež bude používat Trait Guides. Ty je hráč schopen získat plněním speciálních úkolů jako jsou například příběhové questy, účasti ve WwW, zabití bosse, atp. Pokud se hráčům tento způsob nelíbí, je možno zakoupit Trait Guidy u trenéra.

Vypuštěno další DLC pro Battlefield 4 s podtitulem Naval Strike

Do Battlefieldu 4 dorazila další dávka map a jako zvpomínka na Battlefield 2142 byl přidán další mód.

S prémium účtem zadarmoS prémium účtem zadarmo

Můžete se tedy těšit na čtyři nové mapy z velké části na moři. Zde se právě nový mód odehrává. Jmenuje se Carrier Assault a spočívá ve zničení protivníkovi lodi. Nepřipomýná Vám to mód Titan? Myslíte správně. Mapa se skládá z boje na souši a ve vzduchu a pak následně na lodi, kde bude třeba zničit M-COM stanice.

Naval Strike je tak pro fanoušky BF 2142 parádní připomínkou a u nás toto rozšíření naleznete za zhruba čtyři sta korun.

Vyšlo

V dubnu vycházejí parádní kousky, jimiž jsou například další díl oblíbené válečné strategie Wargame: Red Dragon v níž se tentokráte podíváme do Asie. Dále vyšlo očekávané MMORPG na téma serie The Elder Scrolls Online. Dalším trhákem je novinka od Lega tentokrát na motivy filmu The Hobbit. A pro fanoušky motorek vychází akční arkáda Trials Fusion.

Koupit Wargame: Red Dragon
Koupit The Elder Scrolls Online
Koupit LEGO The Hotbbit
Koupit Trials Fusion

Článek Herní novinky - duben 2014 byl publikován 13. května 2014 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...