Mortal Kombat: Souboje na život a na smrt

Tagy:  Mortal Kombat, akční, hra, games, akce, smrt, death, life, život

Sponzorované odkazy:

Mortal Kombat: Souboje na život a na smrt

Sérii Mortal Kombat bych mohl označit jako za jednu nejznámější a nejpopulárnější hru všech dob. Celá hra prošla zajímavým vývojem. Nový díl nenese žádnou číslovku a žádný podtitul, prostě Mortal Kombat. Dokázali tvůrci splnit naše oblíbené věci? Kouzla? Triky? To vše se dozvíte dnes v naší recenzi. Nebudeme se už zdržovat a vrhneme se na to.

Mortal Kombat je na světě něco přes neskutečných 20 let, první díl Mortal Kombat spatřil světlo světa v roce 1992. A když se vysloví tento název, každému fanouškovi se určitě okamžitě vybaví vražedné fatality, útoky proti kamarádovi na jedné konzoli a nejeden rozflákaný ovladač. Určitě zažil každý, prostě neskutečné. Nový díl se skutečně jmenuje pouze Mortal Kombat (neoficiálně se označuje jako devítka). Nový díl – nový start, todle by vystihlo tento díl.

Příběh je stejný jako u předchozích dílů. V příběhovém módu nejde jen o souboje, ty jsou protkány řadou videí a skutečným vyprávěním. Příběh se nese hodně na mytologické vlně. Délka hry je skoro stejná jako v běžných dnešních hrách (okolo šesti sedmi hodin). Naštěstí tohle je pouze jedna malá část z celého obsahu nového Mortal Kombat. A tak nemusíte zoufat, příběhem to totiž spíše začíná. Mimochodem pokud se řadíte mezi hráče, kteří loví ve hrách všechny trofeje / achievementy, máte tady opravdu hodně práce, protože tyto úkoly zabírají až 100 hodin. Opravdu neuvěřitelné! Mortal Komat to jsou prostě bitky, bitky a zase bitky. Na výběr máte ze zhruba třicítky různých postav. Většinou jde o staré známé bojovníky, což ocení především fanoušci série. Novinkou bude, že se představí Kratos (hlavní hrdina série God of War).

Ve hře najdeme několik módů, ale nemá cenu vypisovat všechny, protože jich je opravdu spousta. Řekneme si aspoň jeden, aby se neřeklo .Začněme dle mého názoru nejzábavnějším režimem – jmenuje se Test Your Luck – v něm se před každým soubojem roztočí ruleta, která vybere čtyři nějaké odlišnosti. Takže třeba nemůžete skákat, nebo nemáte k dispozici žádnou zbraň. Postupně získáváte během hraní všech módů speciální body. A co potom s nimi? Lze je v Kryptě směnit za odblokování různého dalšího obsahu.

Hlavní novinkou tohoto dílu jsou týmové bitvy. Právě ty představují oživující nové prvky. V těchto bitkách se hraje v podstatě 2 vs. 2, i když v ringu proti sobě stojíte vždy jen 1 vs. 1. Stisknutím jediného tlačítka se ale můžete pohotově přepnout do své druhé postavičky a udeřit s ní nějaký speciální pohyb. Jádro hry je zachováno jako u předešlých dílů, ale systém soubojů je propracovaný a postupně v něm objevujete další možnosti. V zásadě lze říci, že k vítězství se můžete dopracovat mnoha způsoby. Lze bojovat na pohled efektně, ale uspějete často i se základními komby, případně s opakováním stále těch samých speciálních pohybů dokola. A jasně, někdy vypadají bitvy i docela nefér a protivníci vás zrasí během okamžiku, ale takový je prostě Mortal Kombat.

K potěšení všech fanoušků se vrací brutální útoky – Fatality. Nebo-li zakončovací komba, kterými efektně doděláte protivníka. Takže třeba jeho tělo rozčtvrtíte a nakonec ještě rozpůlíte jeho hlavu jako kus melounu, nebo ho stáhnete z kůže. Fatality má každá postava odlišnou, některé z nich jsou skutečně nápadité a vtipné – společnou mají naprosto všechny vysokou míru brutality. Další novinkou v hratelnosti jsou X-ray útoky, nebo-li rentgenové. Je to nejsilnější způsob útoku a zároveň jednoznačně nejbrutálnější. Nelze je vůbec nijak ovládat, jen aktivujete tuto schopnost stiskem dvou tlačítek po naplnění dolního akčního ukazatele, a pak se jen koukat na tu paseku. Každá postava má tento útok trošku jiný, ale rozhodně počítejte s pořádnou brutálnosti.

Po grafické stránce se povedlo zvládnout hlavně prolnutí 2D a 3D zobrazení. Proto je Mortal Kombat často označován jako 2,5D. Samotné arény jsou totiž klasicky ve dvou rozměrech, ale postavy byly vymodelované komplet ve 3D. To se podařilo zvládnout na jedničku, Mortal Kombat ale celkově boduje i po grafické stránce.

Závěrem

Mortal Kombat prospěl. Tak by se to dalo nazvat. Hra mě určitě nezklamala a ani fanoušky. Tvůrci ukázali co v nich je a vytvořili jednoznačně nejlepší díl vůbec. Určitě všem hráčům i „nehráčům“ doporučuji, protože tudle hru hrál snad každý kdo měl pc.

Hodnocení: 89 %

Článek Mortal Kombat: Souboje na život a na smrt byl publikován 24. července 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...