Mortal Kombat

Tagy:  Mortal Kombat 4, Mortal Kombat 4 download, Mortal Kombat 5

Sponzorované odkazy:

Mortal Kombat

Raiden, Jax, Johny Cage, Sonya, Scorpion, Sub–Zero a mnoho jiných… Jsou vám tato jména povědomá? No to bych řekl, že jsou! Slovní spojení Mortal Kombat je jednou z ikon herní historie a byla by škoda nepovědět si o slavné sérii něco více.

Je tomu už 16 let

Rok 1991 byl pro Mortal Kombat klíčovým, neboť právě tehdy se společnost Midway rozhodla hru vydat. Stejně jako první díl i ostatní jsou koncipovány jako čistokrevné bojovky neprve viděné z boku (2D) a později kompletně ve 3D. Hra si okamžitě získala sympatie tisíců a nakonec miliónů fanoušků a to hned z několika důvodů. Prvním byl naprosto plynulý a přitom poměrně reálný pohyb bojovníků. Veškeré animace byly vytvářeny ručně okénko po okénku a díky tomu byla dosažena vysoká míra autentičnosti. Druhým důvodem oblíbenosti byla svižnost akce a vysoký počet hratelných postav, takže dohrát hru za všechny aktéry zabralo dost času, protože závěrečné boje byly opravdu náročné a pokud jste neovládali všechny comba a chvaty, neměli jste šanci na úspěch. Tímto pěkným oslím můstkem se přesouváme k nejbrutálnější i nejzábavnější části celé série, kterou jsou velmi vymazlené fatalitky, babalitky a jiné brutální zakončení boje. Ostatně kde jinde můžete vidět lámání vazů, vyrvání páteře z těla, spálení na uhel a mnoho jiných variací na nejabsurdnější smrt? Díky tomu byla také série Mortal Kombat zakázána v několika státech.

Jak šel čas

Mortal Kombat byl za dobu své existence portován na spousty herních systémů. Ať už to byly konzole Sega, Playstation, SNES nebo klasické stolní PC, mohli si být vždy tvůrci jistí úspěchem a vysokou prodejností. Po úspěchu prvního dílu přišel záhy díl druhý, který nenabídl mnoho změn v samotné hratelnosti a i grafické pozlátko bylo stejné. Osobně pokládám za nejlepší třetí díl série, kde byla 2D grafika velmi povedená a počet hratelných postav se rozrostl na pěknou řádku a zvláště multiplayer u jednoho PC byl skvělým požitkem. Čtvrtý díl byl prvním čistě 3D počinem a zároveň posledním dílem na klasické stolní PC. Následující díly už vycházely pouze na konzole Sony PlayStation a XBOX. Hratelnost se v podstatě nikdy neodchýlila od té z prvního dílu a je to tak dobře. Z konzolových dílů je možné vyzdvihnout Mortal Kombat Armageddon, kde se sešly úplně všechny postavy, které kdy v sérii vystoupily.

Výpis nejdůležitějších her ze světa Mortal Kombat

Mortal Kombat I
Mortal Kombat II
Mortal Kombat III
Mortal Kombat IV
Mortal Kombat Deadly Alliance
Mortal Kombat Deception
Mortal Kombat Shaolin Monks
Mortal Kombat Armageddon

Mortal Kombat žije

Svět Mortal Kombat neustále žije a neumírá. Důkazem pro to jsou chystané nové tituly, které by měly navštívit next-gen konzole. Pokud ovšem takovou konzoli nevlastníte, nezoufejte. Po internetu se válí spousta odkazů jak na oficiální hry legendární série, tak i na spousty remaků a freeware předělávek.

Mortal Kombat video trailer:

Článek Mortal Kombat byl publikován 20. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...