Herní novinky - duben 2015: Call of Duty, DLC k Euro Truck Simulator 2

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - únor 2015: Victor Vran a WoT Generals
  2. Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny
  3. Herní novinky - duben 2015: Call of Duty, DLC k Euro Truck Simulator 2
  4. Need for Speed a Assassin's Creed - květnové herní novinky
Herní novinky - duben 2015: Call of Duty, DLC k Euro Truck Simulator 2

Opět přicházíme s novinkami za uplynulý měsíc. Co nového se odehrálo v herním světě v aprílovým dubnu? Až na některé povedené žertíky bylo například odhaleno nové Call of Duty, nebo filmový Mad Max.

Další přírůstek do rodiny

Snad nikdo nečekal, že by posledním vydaným dílem Activision se svým Call of Duty skončil. Otázkou ale zůstávalo, zda vyjde pokračování Black Ops či Modern Warfare. Nyní už to víme. Vývojáři odhalují Call of Duty: Black Ops III.

Začalo to krátkým teaserem, který sám o sobě moc neprozradil. Postupně se začaly vyplavovat na povrch další informace. Nyní už je k dispozici také trailer, v němž jsou i záběry přímo ze hry. Je vidět, že hra nabídne opět pořádnou akci, kde chtějí vývojáři zapojit více parkourové akce, jako je běhání po zdech, apod. Během těchto skoků půjde také používat svojí zbraň. Nepřipomíná vám to Titanfall?

Další změnou prochází singleplayerová složka, kde si hráč bude tvořit svoji postavu sám a k tomu se přizpůsobí vyprávění příběhu. Prostředí by zde mělo být rozsáhlejší, aby si hráč mohl zvolit sám cestu, jak se probojovat k cíli.

Multiplayer též nebyl opomenut a postavy v něm byly rozděleny do devíti kategorií, z nichž každá má svojí zbraň a schopnosti. Samozřejmě nebude chybět ani známý zombie mód.

Ani v BO III nechybí zombieAni v BO III nechybí zombie

Prozatímní datum vydání bylo stanoveno na 6. listopad pro platformy PC, PS4 a Xbox One.

Snaha o znovuzrození

Pokud se zeptám každého hráče, znalého série Might and Magic: Heroes, který díl je nejlepší, s velkou pravděpodobností odpoví, že třetí díl. Po tomto díle se série ocitla v mírném poklesu popularity i přes to, že vylepšení v následujících dílech bylo mnoho. Třetí díl byl prostě něco víc. To se vývojáři pokusí odvrátit pomocí nového Might and Magic: Heroes VII. Ten se podle nich bere to nejlepší z předešlých dílů (hlavně pak z pětky a šestky) a ze třetího dílu si bere mnoho herních mechanismů. Systém surovin, schopnosti hrdinů, atd.

Herní prostředí nového Heroes VIIHerní prostředí nového Heroes VII

Příběh „sedmičky“ krásně znázorňuje tento trailer, ve kterém půjde o snahu vévody Ivana Griffina o korunu. Říše Falcon je momentálně rozpolcena a k získání koruny se potřebuje spojit s ostatními.

Zda se mu to povede, zjistíme až hra vyjde. Mělo by to však být ještě tento rok. Prozatím jsou k dispozici demo ukázky z rané verze.

Postapokalyptické šílenství

Konečně se dozvídáme něco více o dávno ohlášeném akčním titulu Mad Max. Byly odhaleny nové informace a na povrch také vylétly záběry ze hry.

Nádherná ukázka pustiny v chystaném Mad MaxNádherná ukázka pustiny v chystaném Mad Max

Půjde o akční postapokalyptickou řežbu, kde půjde o život. Hra nabídne mnoho možností, jako je úprava vlastního auta počínaje vzhledem a zbraněmi konče. Nepůjde ovšem pouze o vražedné závodění. Na záběrech ze hry je vidět, že se do souboje s ostatními pustíme i na nohách. Hraní se bude zakládat na klasickém levelování a vylepšování postavy i auta. Prozkoumávání pustého světa, kde narazíte na hodné i zákeřné postavy. Nebudou zde chybět ani souboje s bossy.

Více informací odkryje čas. Mad Max vyjde nejspíše 4. září tohoto roku pro PC, PS4 a Xbox One.

Novinky pro pěšáky v ARMA 3

Je vidět, že tvůrci válečného simulátoru mají stále snahu udržet svůj titul ARMA 3 atraktivní. Vydávají další DLC s názvem Marksmen. Rozšíření potěší hlavně příznivce pěchotního boje. Přibudou nové zbraně a také bude vylepšený systém jejich používání.

V tomto DLC přibylo 7 zbraní, nové optiky nebo laserové naváděné systémy. To ale není vše. S Marksmenem přichází též update, který zásadně mění techniky zacházení se zbraněmi. Byl přepracován systém zpětného rázu výzbroje i s vizuálním doprovodem.

Vylepšena byla též technika potlačení aktivity protivníka střelbou. Tedy umělá inteligence, která se bude chovat reálněji, pokud jí kolem hlavy budou poletovat kulky. Další vylepšení se pak týká opírání zbraní o překážky, díky čemuž dosáhnete větší přesnosti, nemluvě o rozložení dvounožky.

Ukázka opření zbraně o překážkuUkázka opření zbraně o překážku

Jako ukázku můžete shlédnout tento trailer.

Rozšíření pro online RPG Path of Exile

Chystá se asi nejdůležitější datadisk pro diablovku Path of Exile, která je dostupná zdarma. Má název Awakening a přináší s sebou další kapitolu příběhu s novými bossy, gemy a v neposlední řadě přidává nové schopnosti hrdinům.

Nové souboje pro Path of ExileNové souboje pro Path of Exile

Vzhledem k tomu, že se jedná o dosti rozsáhlou úpravu, přichází na řadu nejdříve testování. Jedná se o uzavřenou betu. Nedočkaví zájemci však nemusí smutnit, protože mají možnost se do této bety také zapojit. To lze učinit prostřednictvím oficiálních stránek.

Beta bude trvat zhruba osm týdnů. Pokud bude vše v pořádku, mohli bychom se dočkat vydání už do pár měsíců.

Mininews

V chystané trilogii Assassin’s Creed Chronicles se podíváme do Číny, Indie a Ruska. Povedené MMORPG Neverwinter vyšla také pro Xbox One. Jak vypadá prvních patnáct minut Zaklínače 3, můžete zjistit prostřednictvím tohoto videa. Povedené Destiny se dočká DLC House of Wolves 19. května. EA oznamuje, že poslední tituly FIFA a NHL budou také poslední s českým komentářem. Update do miniatury DayZ (MINIDAYZ) přináší do hry multiplayer, auta a zlepšuje komunikaci. Odhaleny gameplay záběry očekávané akce Just Cause 3. Pro Euro Truck Simulator 2 vyjde začátkem května DLC, ve kterém se mrkneme do Skandinávie.

Vyšlo

Dne 10. dubna vyšlo motoristické Ride. O čtyři dny později nekonečné řezání v podobě Mortal Kombat X. Týden později pak zabijácký díl Assassin’s Creed Chronicles: China. Ten samý den si pro nás ještě přichystal strategickou simulaci Dungeons 2. Povedená online střílečka Verdun vyšla 28. dubna. Poslední dubnový den pak skočil vydáním adventury Solarix.

Koupit Ride(PC)
Koupit Ride(PS3)
Koupit Ride(X360)
Koupit Ride(PS4)
Koupit Ride(XOne)
Mortal Kombat X(PC)
Mortal Kombat X(PS3)
Mortal Kombat X(X360)
Mortal Kombat X(PS4)
Mortal Kombat X(XOne)
Koupit Assassin’s Creed Chronicles: China(PC)

Článek Herní novinky - duben 2015: Call of Duty, DLC k Euro Truck Simulator 2 byl publikován 12. května 2015 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...