Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - leden 2015: Dirt, Tony Hawk či třeba Dying Light
  2. Herní novinky - únor 2015: Victor Vran a WoT Generals
  3. Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny
  4. Herní novinky - duben 2015: Call of Duty, DLC k Euro Truck Simulator 2
  5. Need for Speed a Assassin's Creed - květnové herní novinky
Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny

Vracíme se zpět s naší rubrikou novinek za uplynulý měsíc. V tomto díle se dozvíte něco o konferenci GDC a mrkneme na Act of Aggression nebo nový Unreal Tournament.

Konference GDC 2015

Duben se nesl ve znamení největší vývojářské konference, která se konala v San Franciscu. Navštívilo ji několik desítek tisíc zájemců z různých koutů světa. GDC začala 2. března a trvala pět dní. Během této chvíle byl program neskutečně nabitý a nyní už k těm největším novinkám. Seznam všech programů je k nalezení zde.

Začneme společností Valve, která odhalila nový projekt virtuální reality. Zařízení má název HTC Re Vive a mělo by nabízet mnohem více, než známý Oculus Rift. Re Vive bude též simulovat chození ve virtuálním světě reálnou chůzí. Nejlepší zprávou je fakt, že tyto brýle budou k mání již tento rok.

Vzhled nově chystaných brýlí HTC Re ViveVzhled nově chystaných brýlí HTC Re Vive

Další oznámení s týkalo nejpopulárnějšího MMORPG World of Warcraft. Blizzard totiž oznámil, že založí novou měnu. Bude jí herní čas. Těm, kteří nechtějí měsíční předplatné tak vývojáři umožní koupit herní čas za zlaťáky. Nicméně to tak jednoduché není. Způsob, jak si herní čas obstarat můžete najít zde.

Tim Sweeney, vůdce studia Epic Games, vypustil do světa výbornou zprávu. Nabízí pro vývojáře svůj Unreal Engine 4 zdarma. Veškeré další aktualizace pak budou taky bez poplatků. Samozřejmě i tento čin má své ale. Pokud hra, která bude využívat tento engine, úspěšná, požaduje Tim 5% část výdělku. I tak to zní hezky a dle jeho slov to má hlavně pomoci hernímu průmyslu. Jeho sdělení můžete shlédnout zde.

Vzhledem k vysokému počtu zajímavých odhalení můžete počítat se samotným článkem, který se touto konferencí bude zabývat. Nyní už přejděme na další události.

Vývoj nového Unrealu

Fanoušci akčních stříleček Unreal Tournament se opět mají na co těšit. Ve vývoji se momentálně nachází další díl s poněkud jednoduchým názvem Unreal Tournament. Čeká nás opět spousta zábavy a to pomocí nového Unreal Enginu 4.

Prostředí prozatím jediné mapy Outpost 23Prostředí prozatím jediné mapy Outpost 23

Tim Sweeney chce totiž dodržet svoje slova a jeho cílem je hlavně poslouchání a tvoření komunity. Proto již teď můžete vyzkoušet a zapojit se do vývoje nového Unrealu i vy. To lze prostřednictvím tohoto odkazu. Je třeba počítat s tím, že hru ještě čeká pořádný kus cesty, a proto půjde spíš o několikaminutovou zábavu a popřípadě výpomoc s moddingem. Herní záběry z prozatím jediné mapy Outpost23 můžete shlédnout zde.

Že by následník C&C: Generals?

Také máte pocit, že se po pořádných real-time strategiích poněkud slehla zem? Vývojáři z Eugene Systems mají nejspíš ten samý pocit. Proto se snaží tuto díru zakrýt nově chystanou hrou Act of Aggression.

Ukázka z alfa verze Act of AggressionUkázka z alfa verze Act of Aggression

Již dle záběrů ze hry je vidět, že hra se podobá dnes již starému Command and Conquer: Generals a to není vůbec špatné. Byly představeny tři frakce. Kartel, US Army a Chimera. Každá z frakcí má své unikátní jednotky a vymoženosti. Tyto frakce budou proti sobě bojovat o nadvládu a děj je zasazen do roku 2020.

V tuto chvíli není k dispozici tolik informací, ale víme, že někdy v průběhu léta přejde hra z alfa do beta verze testování. Snad se jí dočkáme ještě tento rok.

DLC pro Hearthstone

Po předchozím šílenství s velkým koeficientem náhodnosti v podání rozšíření Goblins vs Gnomes přichází další s názvem Blackrock Mountain a přináší dalších 31 karet.

S tím přichází další část bossů pro boj proti umělé inteligenci. Blackrock Mountain se nese spíše v duchu strategie holding. Pro efektivitu bude totiž nutné mít kartičku draka v ruce. Můžeme tedy čekat pořádnou nálož draků.

Potkáme se zde s obávaným Blackwingem? To se dozvíme již 3. dubna, kdy Blackrock Mountain vyjde. Pro zajímavost jsou zde uvedeny všechny nové karty.

Datadisk pro Wolfenstein

Pokud patříte mezi ty, kterým se zalíbilo zmrtvýchvstání Wolfensteina, pak vás potěší tato zpráva. Tvůrci Wolfenstein: The New Order chystají „datadisk“ s názvem The Old Blood. Sice se podle nich jedná o datadisk, ale původní hra k němu není potřeba.

Hlavní hrdina B.J. BlazkowiczHlavní hrdina B.J. Blazkowicz

Děj bude zasazen do období roku 1946, tedy do období před původním The New Order. Půjde tak o prequel, ve kterém má B.J. Blazkowicz za úkol najít sídlo generála Deathsheada a také zabránit archeoložce Helze Von Schabbs v experimentování s neznámou mocí nalezených artefaktů.

K dispozici budou samozřejmě nové zbraně, techniky a nové prostředí včetně hradu Wolfenstein. The Old Blood můžeme očekávat již v květnu tohoto roku a to za 20 dolarů. Prozatím můžete shlédnout dvouminutový trailer.

Velký update onlineovky Drakensang

Zajímavou MMO diablovku Drakensang Online čekají příjemné změny. Blíží se dosud největší update, který hru předělá do lepšího kabátku. A o co konkrétně se jedná?

Chystá se celkové vylepšení hratelnosti a zážitku hry. Přibydou nové schopnosti hrdinů, bude vylepšeno týmové hraní a přibude i nová třída. Dále se můžeme těšit na úplně nový systém bitvy guild. Drakensang by měl také nový grafický kabát.

Tohoto všeho bychom se měli dočkat v létě tohoto roku. Uvidíme, co si pro nás Bigpoint připraví.

Mininews

Microsoft zavede cross-buy funkci mezi konzolí Xbox One a Windows 10. Chystaná real-time strategie Ashes of Singularity slibuje bitvy stovek jednotek. Vydání nové MOBA akce Gigantic se plánuje na podzim tohoto roku, mezitím rozsáhlejší ukázka. Došlo k rozpuštění studia Maxis pracujícího na budovatelské strategii Simcity. Přichází bohužel dalšímu odložení závodního Project C.A.R.S. a to na polovinu května. Čeká nás další LEGO hra, kde se vracíme k Jurskému parku. The Elder Scrolls Online přechází na model bez měsíčního předplatného. Rozšíření pro Evolve přinese už 31. března čtyři nové lovce.

Vyšlo

Hned 3. března vyšla povedená akční a kooperativní střílečka Helldivers. O týden později pak budovatelská strategie Cities Skylines. Zapomenout nemůžeme ani na krásnou adventuru Ori and the Blind Forest, která je k mání od 11. března. Den poté jsme se dočkali méně povedené strategie Sid Meier’s Starships. Kousek za polovinou měsíce vyšla očekávaná akční střílečka Battlefield Hardline. Slibované Bloodborne s obtížností Dark Souls vyšlo 25. března. Konec tohoto měsíce pak uzavřelo vydání dalšího dílu Her o Trůny, konkrétně Game of Thrones: Season 1 – Episode 3: The Sword in the Darkness.

Koupit Cities Skylines(PC)
Koupit Battlefield Hardline(PC)
Koupit Battlefield Hardline(PS3)
Koupit Battlefield Hardline(X360)
Koupit Battlefield Hardline(PS4)
Koupit Battlefield Hardline(XOne)
Koupit Bloodborne(PS4)

Článek Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny byl publikován 14. dubna 2015 v 00.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...