Herní novinky - leden 2015: Dirt, Tony Hawk či třeba Dying Light

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Herní novinky - listopad 2014
  2. Herní novinky - prosinec 2014
  3. Herní novinky - leden 2015: Dirt, Tony Hawk či třeba Dying Light
  4. Herní novinky - únor 2015: Victor Vran a WoT Generals
  5. Herní novinky - březen 2015: Konference GDC, Wolfenstein, Hra o Trůny
Herní novinky - leden 2015: Dirt, Tony Hawk či třeba Dying Light

Končí nám první měsíc v novém roce a přinášíme další novinky z herního světa. Měsíc leden s sebou nese další nová odhalení. Na co se můžeme těšit se dozvíte dále.

Sid Meier tvoří dál

V lednu došlo k odhalení další hry od tvůrce známého jménem Sid Meier. „Překvapivě“ se bude jednat o stategii. Tentokráte se bude děj odehrávat ve vesmírném prostředí plném vesmírných lodí. Co doposud víme?

Vesmírné putování ve StarshipsVesmírné putování ve Starships

Předchozí díl zavedl stratégy do vesmíru, kde se lidstvo pokoušelo kolonizovat jinou planetu. Nyní se však zhostí role vedení lidské flotily při putování vzduchoprázdnem. Opět zde nebude pouze bojování s nepřáteli. Můžeme očekávat obchodování a diplomacii. Velkým lákadlem má být pro hráče náhodně generovaný vesmír, což zajistí znovuhratelnost. Bude se měnit mapa systému i mise, které budete dostávat.

Sid Meier’s Starships bude k dispozici na PC a Mac. Dočkáme se nejspíše také verzí pro iOS a iPad. Hra by měla vyjít již na jaře tohoto roku.

Bojíte se upírů?

Pokud se zeptám, zda znáte nějakou hru na tématiku upírů, pravděpodobně vás napadně maximálně 5 her a s jejich úspěchem to také nebude slavné. Tuto pochmurnou charakteristiku se snaží zvrátit tvůrci slavné Remember Me.

Potenciální hrdina oznámeného WampyrPotenciální hrdina oznámeného Wampyr

Vzhledem k velmi ranému oznámení toho víme málo. Pouze to, že by se mělo jednat o akční RPG z období 1. světové války v prostředí zmítaném smrtící španělskou chřipkou.

Bude hra schopná pozvednout upírskou tématiku ve hrách ke slávě? To se bohužel dozvíme až někdy v roce 2017.

Závodní série pokračuje

Na povrch unikly informace o přípravě dalšího dílu rallyového Dirt od Codemasters. Poprvé by se hra měla objevit nejdříve v early accessu. Podle úspěšnosti by se pak hra vyvíjela dál. Tento krok vznikl nejspíše díky špatné situaci přímo v Codemasters a propouštění zaměstnanců.

Dirt 4 přichází na scénuDirt 4 přichází na scénu

Early accessu bychom se měli dočkat do dvou měsíců. Poté se uvidí, zda se bude ve vývoji pokračovat či nikoliv. Pro informaci, na novém dílu Dirt pracuje zhruba 20 vývojářů, přitom na Grid Autosport pracovalo zhruba 50 vývojářů.

Tony Hawk se vrací

Slavný skateboardista Tony Hawk oznámil na veletrhu CES další díl této slavné hry. I když nepatřím mezi velké příznivce skateboardingu, strávil jsem hodně hodit hraním. Mělo by po dlouhé době jít o pořádnou hru, ale prozatím víme, že bude dostupná jen pro konzoli PS4.

Dobrou zprávou zůstává fakt, že hra by měla vyjít ještě tento rok. Velké odhalení zatím neproběhlo, a tak nezbývá nic jiného, než čekat.

První datadisk pro GW2

Podle tvůrců byly předchozí přídavky do Guild Wars 2 prostě jen přídavky. Pořádný datadisk přichází až teď. Nese s sebou i název Heart of Thorns.

Obrázek z nového traileruObrázek z nového traileru

Přibyde nové povolání revenant, PvP mód, mapa pro mód World versus World a také příběh. Ten se bude točit kolem draka Mordemotha a boji proti jeho armádám. To ale není vše. Výpis novinek naleznete zde.

K dispozici je také trailer ke shlédnutí zde. Bohužel není datum vydání ještě k dispozici.

Mininews

Vyšlo zdarma DLC Dead Kings pro Assassin’s Creed Unity. Zombie Studios (Spec Ops, Blacklight, Daylight) končí s vývojem her. Na konferenci E3 bychom se měli dočkat záběrů z nového dílu Forza Motorsport 6. Vydání slibovaného Grand Theft Auto V pro PC se posouvá až na konec března. Do hry Driveclub přibyde nová japonská trať. Již 5. února vyjde druhá epizoda seriálové adventury Game of Thrones. Do motocyklové Triels Fusion konečně přibyl očekávaný multiplayer. Další díl Call of Duty by se měl vrátit zpět do 2. světové války.

Vyšlo

Leden moc novinek nepřináši. Není divu, všechny peníze jsme utratili na Vánoce a na hry by nic nezbylo. Tento měsíc přináší spíše HD remaky známých her, například Heroes of Might & Magic III nebo Resident Evil. I tak se pár titulů najde.

Začátek ledna vyšla tahovka na téma Warhammeru s podtitulem Quest. Byla také vypuštěna nová MOBA na motivy Zaklínače s podtitulem Battle Arena pro Android a iPhone/iPad. Konec ledna byl pak ve znamení zombie, kdy vyšla akční hra Dying Light.

Koupit Dying Light (PC)
Koupit Dying Light (PS4)
Koupit Dying Light (XOne)

Článek Herní novinky - leden 2015: Dirt, Tony Hawk či třeba Dying Light byl publikován 10. února 2015 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...