Mafia Wars: mafiánem se může stát každý

Tagy:  mafia wars, mafia, wars, mafie, facebook, hra, zynga, mafián, zločin, soud, policie, zločinnost

Sponzorované odkazy:

Mafia Wars: mafiánem se může stát každý

Dnes si představíme hru Mafia Wars (MW), ve které si můžeme zahrát za mafiánského bosse a ukázat celému světu, kdo je tu pravý Al Capone! Více snad není potřeba pro začátek uvádět, takže se rovnou vrhneme mezi ozbrojené chlápky v oblecích. Válka mafiánů začíná …

Každý může být mafiánem? *************­************************­**p

Mafia Wars k nám přichází ze společnosti Zynga, jejíž datum založení je červenec roku 2007. V té době přišla s tím, že se musí svět propojit především díky hrám. A k této vizi používá celosvětově populární sociální sítě Facebook a Twitter.

Už tím, že Zynga šíří své hry na sociálních sítí, do kterých se může připojit snad každý, máme jistotu vysoké návštěvnosti a rozšířenosti. A to hlavní, do „Facebook hry“ Mafia Wars se může připojit každý a zdarma!

Mafiánský život začíná na Facebooku

Pro příklad uvedu MW právě na i v ČR velmi oblíbené sociální síti Facebook. A to je právě to místo, kde začínáme svůj mafiánský post, naši cesta za bohatstvím i slávou. A zákony nás moc nezajímají … Pro začátek však musíme hru MW zařadit mezi své oblíbené aplikace a povolit ji.

Každý začátek je těžký,…

Začátky nebývají jednoduché, ale tady bych si dovolil s tímto axiómem nesouhlasit. Započetí mafiánské kariéry s sebou nenese žádné obtížné situace či problémy. Stačí jen popadnout nějakou zbraň a vyrazit do ulic. Ale než se vydáme do boje, podíváme se na možnosti „příprav“.

Přípravou zde myslím především pochopení ovládání a možností, které máme k dispozici. Prvně bych asi zdůraznil, že se hra vyskytuje pouze v anglickém jazyce, ale i přesto nebude mít snad nikdo problém. Hlavní řádek, ze kterého řídíte veškeré činnosti je horizontální menu, které začíná položkami Home, Jobs, atd.

Menu hryMenu hry

Položku Home snad není potřeba definovat, ale hned ta další, Jobs, nás bude velice zajímat. Právě zde totiž máme možnost plnit potřebné úkoly, které nám přináší nejen peníze, ale také potřebnou zkušenost a neustále rostoucí úroveň.

prácepráce

V menu také nalezneme položky Fight (boj), která nám zprostředkuje souboj mezi svými rivaly, jinými hráči. Následně se podíváme na své nemovitosti, který můžeme za „poctivě“ vydělané peníze nakoupit pro zvýšení zisku a trvalého přijmu.

nemovitostinemovitosti

Vše skutečně zadarmo?

Určitě vás napadla myšlenka: „Když je to hra zdarma, kde bere peníze na svůj vývoj, provoz atd.?“ Za takovouhle otázku musím pochválit, protože i když jsem na začátku uvedl, že je hra kompletně zdarma, musíme rozlišovat kompletně a „kompletně“.

Hra zdarma je a to v naprosto plném rozsahu, ale ne všechny možnosti a výhody jsou zdarma. Např. pro zvýšení prestiže či bojeschopnosti se po světě MW pohybují věci, jejichž získání už něco stojí, tzv. „zlatky“. To jsou peníze, které fungují pouze zde a jejich získání = poctivé hraní či v „lepším“ případě jejich nákup za reálné peníze. Pokud však chcete být „nejlepší“, bez zlatek to nezvádnete!

tržnicetržnice

Jak tedy hrát?

Hra Mafia Wars by se částečně dala zařadit i mezi textové hry. Pokud zde budete hledat mafiána jezdícího v autě a provádět svou činnost vydírání, loupeže a podobné neřesti, budete mít asi smůlu. Nikdo takový, animovaný zde není. Nikdo zde není animovaný! Pro hráče hrající spíše „aktivní“ hry je MW asi určitě hrou špatnou, možná až zavrženíhodnou.

Pokud však máme trochu představivosti, kolem sebe hodně kamarádů/přátel a chvíli volného času, MW může být hrou velmi zajímavou. Celá se točí kolem získávání peněz a zkušeností, kupování majetku, plnění úkolů, a porážení svých protihráčů. A na to animace nepotřebujeme …

vítězný bojvítězný boj

Skvělá hra, nějaké neduhy?

Mafia Wars se v celosvětovém žebříčku řadí mezi jednu z nejhranějších her vůbec. 25 miliónů aktivních hráčů měsíčně je číslo, které říká víc než dost. Kvalitu a oblíbenost hry navíc dovršuje její hodnocení, které se počítá na čtyři hvězdičky z pěti(čím víc, tím líp).

Naproti této obrovské popularitě a hratelnosti je její možná až přehnaná vtíravost k nákupu zlatek. To je opravdu někdy obtěžující. Mezi druhý „neduh“ se rozhodně musí počítat stereotypnost, který se touto hrou táhne. S tím se ale asi nedá nic dělat.

Pokud však hledáme hru na občasné odreagování či pro prostředek spojení svých přátel na Facebooku, MW může posloužit jako dobrá volba. Nesmíme však zapomenout na to, že to, co si zde můžeme dovolit, to si v reálném životě asi těžko zkusíme. Vždyť je to jen hra.

Než ji však někdo odsoudí do svého propadliště, měl by si ji alespoň zkusit. Třeba právě on bude ten vyvolený Al Capone ;-)

Mé hodnocení =  60 %

Výhody:

  • nápad
  • ztvárnění
  • kamarádi, přátelé, společníci
  • odreagování

Nevýhody:

  • vnucování odkupu "zlatek"
  • stereotyp
  • málo pohyblivé

Článek Mafia Wars: mafiánem se může stát každý byl publikován 26. března 2010 v 10.00 v rubrice Hry. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...