Guild Wars

Tagy:  Guild Wars download, GuildWars

Sponzorované odkazy:

Guild Wars

MMORPG hry jsou specifický žánr a rozhodně jeden z nejlukrativ­nějších i nejnáročnějších na vytvoření. Ono totiž stvořit svět, který bude dokonale funkční, zábavný a pochopitelný není jen tak… Dnešním králem MMORPG her je jednoznačně World of Warcraft a prvenství mu patří právem, ale jsou tu i další, kteří bojují o přízeň nás hráčů. Jedním z nich je i MMORPG Guild Wars od NCSoft.

Musím to hlavní říci hned na začátku. Guild Wars boří jeden velký mýtus, že za opravdu kvalitní online hru je třeba platit tučné měsíční poplatky. Guild Wars totiž žádné nevyžaduje, takže stačit zakoupit samotnou hru s dodaným aktivačním klíčem a hurá do hry. A že to není ledasjaká hra…

Guild Wars – SoubojGuild Wars – Souboj

Stejně jako u World of Warcraft, tak i zde se budeme pohybovat ve fantasy světě, nikoliv ale v Azerothu, ale v zemi Ascalon. Na začátku je třeba vybrat pohlaví hlavní (ho) hrdin (k)y, vizáž a hlavně povolání, které určí postup celou hrou. Na výběr máme mezi bojovníkem, rangerem, mnichem (obdoba kněze, priesta z jiných her), elementaristou (obyčejný čaroděj), nekromantem a osmerem (iluzionista). Každé povolání se hraje úplně jinak, a pokud jste v podobných hrách začátečníci doporučuji vybrat si bojovníka, jakožto zezačátku nejjednodušší povolání. Až budete s výběrem spokojeni přivítá vás na poměry MMORPG velmi kvalitní příběh…

Příběh ani neobjasním, protože patří k tomu nejlepšímu, co se v podobných hrách dá nalézt a je plný zvratů, setkání, překvapení, atd. Snad jen, že po pár hodinách hraní se stane něco, co naprosto změní svět a vše na něm. Ale v tu dobu už budete zaměstnáni množstvím úkolů. Ty ostatně jako v jiných hrách dostáváte zadané od NPC postav většinou ve městech a jejich variabilita také není zrovna oslnivá a tak zde naleznete úkoly typu: přines, zabij, znič, ubraň, předej, dojdi tam a tam. Popravdě ale tvůrcům nezávidím a tvořit questy pro stále zmlsanější hráče musí být opravdu nadlidský úkol a nevděčná práce.

Guild Wars – kouzelná grafikaGuild Wars – kouzelná grafika

Každý úkol samozřejmě můžete plnit buď jako jednotlivec nebo v partě ostatních hráčů. Ve více lidech je to zábavnější a mnohdy podstatně jednodušší. Co ale dělat, pokud nemáte po ruce spoluhráče? Najměte si Henchmany! Jde o počítačem řízené spoluhráče, kteří sice rozumu příliš nepobrali, ovšem i tak dokáží mnohokrát pomoci a i takováto pomoc je lepší než nic. Můžete si také vybrat z několika povolání Hochmanů, takže si časem vychytáte tu správnou kombinaci pro vás.

A aby nebylo mlácení příšer a plnění úkolů nuda, je třeba postupovat díky zkušenostním bodům na vyšší levely a stávat se stále mocnějším. Za každou splněnou úroveň je vám přiděleno pár bodíků, které razíte do základních vlastností (síla, obratnost, atd.), ale tím to nekončí, neboť jsou zde i speciální útoky a schopnosti, jež se učíte při přechodu na vyšší level taktéž.

Guild Wars – K nakousnutíGuild Wars – K nakousnutí

Koukám, že jsme ještě nezmínili předměty a jejich výrobu… Nuže, z každého nepřítele občas vypadne nějaký ten předmět, který můžete buď přímo použít, nebo nasadit, ale také je možné ho rozložit pomocí speciálního nástroje k tomu určenému. Ze vzniklých surovin si poté můžete nechat ve městě vyrobit kus brnění nebo zbraň, popřípadě suroviny prodat. Pokud ovšem takto rozložíte magický předmět, máte šanci na vznik silné magické runy, kterou obohatíte svou výstroj a získáte příjemné bonusy. Prostě socketování a enchanting v praxi.

Guild Wars je možné psát donekonečna a stále by bylo o čem… Takhle zmíníme alespoň ještě vizuální stránku hry. Hra má svůj charakteristický vizuální styl a mně osobně se velmi líbí. Grafika je kouzelná, příjemná a parádně se hýbe i na dost starých strojích, což mnoho hráčů ocení. Ani náročnost na internetové připojení není nijak drastické, takže si užijí i uživatelé mobilního internetu. Zvuk je typicky fantasyoidní a jen tak se neomrzí.

Guild Wars – jedna z NPC postavGuild Wars – jedna z NPC postav

Guild Wars je skvělou alternativou vůči placenému World of Warcraft a možná právě i vás zaujme. Naštěstí absence měsíčních poplatků není jediné lákadlo hry a třeba i milovníci PvP režimu zde budou jako doma, protože i na ně hra pamatuje. Možná se ve světě Guild Wars potkáme…

Hodnocení hry: 90%

Guild Wars video trailer:

Koupit Guild Wars za 559,–Kč

Koupit datadisk Guild Wars: Eye of the North za 699,–Kč

Koupit datadisk Guild Wars: Factions za 559,–Kč

Koupit datadisk Guild Wars: Nightfall za 559,–Kč

Článek Guild Wars byl publikován 30. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...