Star Wars: The Force Unleashed

Tagy:  Star, wars, force, unleashed, světelný měč, síla, dath vader, jedi, sith, hvězdné války, války

Sponzorované odkazy:

Star Wars: The Force Unleashed

Těšili jste se na Star Wars: The Force Unleashed, ale nejste majitelé XBOXu 360? Ještě toužíte podívat se do světa jediů a sithů? Nezoufejte, protože vývojáři od Aspyru si vzpomněli na PCčkáře. Star Wars: The Force Unleashed je zde a ještě jednou vás zavede do světa hvězdných válek.

Kam s příběhem?

Určitě vás napadlo, kdy se odehrává příběh této hry. Producenti a vývojáři jiných her už ze Star Wars „vycucali“ tak hodně, že je skoro nemožné někam vecpat další hru. Inu místo se našlo a to mezi epizodou 3 a 4. Krátce po zrození Darth Vadera, který vyhledává a zabijí poslední rytíře jedi, kteří zůstali naživu. Jeho hledání ho zavede na planetu Kashyyk kde nachází rytíře jedi a jeho syna. Vader z malého chlapce vycítí obrovskou sílu, mnohem větší než je on sám, a tak se ho rozhodne tajně vycvičit, jako profesionálního zabijáka. Za tohoto zabijáka si zahrajeme. Vaším úkolem je pokračovat ve Vaderovo misi a zničit tak všechny nepřátelé impéria.

Jak všichni víme, Darth Vader se vždycky snažil zabít svého mistra (imperátora) a získat tak galaxii pro sebe, a tak dostanete za úkol vytvořit rebélii a zničit tak imperátora. Potom předat moc Vaderovi. Samozřejmě zde nebudu uvádět celý příběh, ale můžu vás ujistit, že hra obsahuje všechny náležitosti z příběhů hvězdných válek. Kromě hlavního děje jsou zde ještě další tři mise, vývojáři asi nevěděli kam do hry tyto mise dát. Tyto mise jsou přístupné hned od začátku.

Zahrajeme si i za Darth VaderaZahrajeme si i za Darth Vadera

Zákony fyziky neporušíš

Už z názvu je zřetelné, že vaše postava nebude žádný začátečník v používání té pravé síly. Vývojáři si připravili jednu z nejrealistič­tějších fyzik tak, abyste se mohli ve hře skutečně „vyřádit“ a ochutnat tak tu nezkrotnou sílu. Každý materiál ve hře, každý povrch se chová přesně tak jak byste čekali. Skoro každá část prostředí se dá zničit nebo zdeformovat, samozřejmě k tomu vám bohatě dopomáhá síla. Můžete věci odtlačovat nebo je ohýbat. Krása ovšem je když potkáte obyčejného nepřítele, kterého můžete odhodit několik set metrů daleko jako nějakého titěrného brouka. Stačí si ho zaměřit, chytit si ho myší, naznačit směr hodu pohybem ruky a pustit.

Máte skoro neomezenou mocMáte skoro neomezenou moc

Samozřejmě co by to bylo za Star Wars bez světelného meče. Meč je přístupný hned od začátku, prakticky žádnou jinou zbraň nebudete mít k dispozici. Bohužel se meč nechová tak jak byste čekali. Dokonce i s touto dokonalou fyzikou je světelný meč, pouze kousek svítícího klacku, který nikoho na první zásah nepřesekne. Dokonce má problém i proti klackům skutečným. Svůj meč můžete vylepšovat a to jak jeho vlastnosti, tak i barvu. Toho dosáhnete sbíráním hologramů a artefaktů, za které získáte krystaly do meče nebo nový kostým. Správně, ve hře je možnost si změnit oblečení a ne pouze oblečení, ale také celou postavu. Můžete si tak zahrát za Obi-wana Kenobiho nebo třeba obyčejného klonového vojáka. Zajímavé je, že je spousta odkazů na jiné Star Wars hry, například si můžete zahrát za Darth Siona, kterého jsme mohli potkat ve hře Star Wars Knights of the old republic: The Sith Lords.

S blesky je taky srandaS blesky je taky sranda

Souboje

Jelikož je SWTFU konzolový port jsou zde některé souboje zajímavě řešeny. Zvláště ty souboje s bossy. Těmi bossy samozřejmě myslím většinou rytíře jedi. Zabít takového rytíře je docela náročné, já se přiznám, že jsem to kolikrát už chtěl vážně zabalit, když se už ale dostanete ke konci, kdy život vašeho nepřítele je skoro pryč, zpřístupní se vám sekvence s animací. To znamená, že už nebojujete, ale pouze mačkáte tlačítka tak, jak se vám ukazují, stejné sekvence byly ve hře Tomb Raider Legend. Pokud sekvenci nezkazíte, uvidíte velmi efektní konec souboje.

Rancorn je tvrdý oříšekRancorn je tvrdý oříšek

Grafika a ovládání

Není zde žádné nastavení grafiky (kromě rozlišení). Nastavit si můžeme akorát ovládání. Ale i tak vypadá grafika velmi slušně, hra se mi občas kousala, ale to většinou vyřešil restart mise (nebo změna kostýmu). Holt konzolový port si s PC úplně nerozumí.
I když jsem to nečekal, tak s klávesnicí a myší jsem neměl žádný problém, vše je intuitivní a lehce se na to zvyká a i když se to trochu příčí, stejně většinou skončíte u zběsilého klikání a mávání myší.

Všechno vypadá efektněVšechno vypadá efektně

Závěr

Na SW:TFU jsem čekal velmi dlouho a pokud můžu říct, vyplatilo se. Nádherná grafika, pěkný děj a dva různé konce. Pokud by se vám na konci hry zdálo, že jeden konec nesouhlasí s dějovou linií filmů, tak to není chyba ve hře.

Výhody:

  • Grafika
  • Síla
  • Souboje
  • Fyzika

Nevýhody:

  • Milostný příběh na pozadí
  • Lineárnost
  • Občas jednotvárné

Hodnocení:  82 %

Kup si Star Wars: The Force Unleashed

Článek Star Wars: The Force Unleashed byl publikován 1. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...