Preview - Star wars: The old republic

Tagy:  star, wars, star wars, the old republic, sith, jedi, mmorpg, preview, star wars, hvězdné války, star vars

Sponzorované odkazy:

Preview - Star wars: The old republic

Je to pravda, revoluční MMORPG Star Wars: The old republic je na cestě. Tahle hra bude víc revoluční než rok 1989. Knights of the old republic 3 se nekoná, zato ale očekávejte nejpropracovanější online hru posledních dob.

Před dávnými časy…

Příběh není nic nového, podle toho co zatím vím, se jedná o typickou válku mezi galaktickým impériem a republikou. Jak už název napovídá, děj se odehrává v období staré republiky, přibližně 300 let po událostech na Malachoru V ve hře Star wars Knights of the old republic: The Sith Lords. Takže nečekejte žádné známé postavy s filmů či ostatních her. Dokonce i mistr Yoda se ještě nenarodil. To je perfektní prostředí pro novou dějovou linii, kde si můžete dělat, co ale hlavně jak chcete.

Nová planetaNová planeta

Revoluční? V čem?

Kromě typických MMORPG prvků jako sbírání XP a nakupování nových skillů si pro nás BioWare připravili pár novinek, které ještě nikdo ve hrách tohoto typu neviděl. Venku jsou zatím pouze dvě, plně nadabovaná hra a dějová linie ovlivněna hráčem.

Sith může škrtitSith může škrtit

Co se týče plného dabingu, to je celkem jasné. Každá postava ať už NPC nebo vaše postava je plně nadabována, to znamená konec s mlčením a tunami textu ke čtení. Dialogy jsou vedeny jako v obyčejné hře. S někým promluvíte a NPC reagují na vás, koukají na vás, představují vám nové postavy, prostě konec tupému zíraní do prázdna a tuna textu k tomu. V dialogu máte také možnost rozhodování. Jako sith můžete například popravit kapitána křižníku za jeho chyby nebo mu odpustit (jak uvidíte na videu). Podle vašich rozhodnutí se ovlivní následující události. Tyto změny by měli platit jenom pro vás, tak abyste mohli prožít příběh podle sebe a nenutili ho někomu dalšímu. Je zde ale možnost spolupráce s jiným hráčem. Nevím, jestli spolupracovat může více hráčů než dva a upřímně si nedovedu představit, jak to funguje pokud okolo běhá dalších sto hráčů.

Souboj je akčníSouboj je akční

Postavy, planety, souboje….

Soubojový systém vypadá velice dobře. Tvůrcům hry šlo pravděpodobně především o to, aby jste se v soubojích cítili jako hrdinové hned od začátku. Například většinou čelíte více než jednomu protivníkovi. Prozatím jsou jasná 4 povolaní, ze kterých si můžete vybírat.

Republika:
Trooper (voják) – pravděpodobně bude moc ovládat všechny zbroje a zbraně. Smuggler (pašerák) – zabíjí na velkou vzdálenost a umí se schovat a střílet za roh (viz video).

Impérium
Bounty hunter (Lovec odměn) – dokáže létat (jetpack), nosí výbušniny
Sith warrior (sikhský válečník) – světelný meč a síla.

Střilení za roh je také novinkaStřilení za roh je také novinka

Já osobně pro republiku ještě očekávám povolání Jedi. Pozor, pokud si vybere hrát za sitha, neznamená to, že musíte být nutně zlí. Záleží jenom na vás, jak se budete chovat. Připraveny jsou také známé ale i úplně nové planety. Známé jsou zatím tyto: Tython, Korriban, Hutta, Ord Mantel.

Sithská planeta KorribanSithská planeta Korriban

Závěr

Myslím, že každý fanoušek Star wars se těší na vydání této hry, to platí dvakrát pro fanoušky KOTORů. Bohužel datum vydání a cena za hraní nejsou stále známé.

Video walktrough

Oficiální stránka

Článek Preview - Star wars: The old republic byl publikován 2. září 2009 v 07.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Patrik Šoma. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...