Star Wars The Old Republic – MMORPG roku?

Tagy:  Star wars hra, hra se světelnými meči, staňte se jediem, Star wars MMORPG, Hvězdné války

Sponzorované odkazy:

Star Wars The Old Republic – MMORPG roku?

Úvodem

Jedním z největších velikánů na poli online her je beze sporu Star Wars: The Old Republic, který má pod záštitou BioWare. Na téma hvězdných válek již byla vytvořena velká spousta her, ale žádná s takto vynikajícím RPG systémem a poutavou atmosférou. Pusťme se do recenze tohoto ambiciózního titulu.

Jedi II.Jedi II.

Postavy

Jak už to u MMORPG bývá, i zde si na začátku nejdříve vytvoříte vlastní unikátní postavu. Zvolíte si vzhled charakteru, který se zdá být trochu omezený, a dále si již vyberete čím se vlastně chcete stát. Na výběr jsou čtyři hlavní třídy, za každou z nich můžete hrát buďto za dobro – Republika nebo za zlo – Impérium. V krátkosti si zmíněné třídy představme:

Jedi Konzul – Nejmoudřejší ze všech zmíněných, jsou skrz na skrz propojení se sílou, která je provází i těmi nejtemnějšími místy galaxie. Jsou vybavení obávaným světelným mečem, ale jejich hlavní zbraní je síla a její využití.

Rytíř Jedi – postava jistě známá ze všech Star Wars epizod. Rytíř Jedi se po dlouhém studiu dostává do naprosté harmonie se svým světelným mečem, který ovládají jako nikdo jiný.

Voják – klasická jednotka Republiky. Oddaný a hrdinský voják se spoléhá především na výcvik a svou neomylnou zbraň. Voják republiky vládne pevnou myslí a nezlomnými dovednostmi, kterými srazí každého nepřítele.

Pašerák – mrštný rebel, který se stará především o svůj vlastní záměr a kredity. Jeho vychytralost a prohnanost mu umožní zvládnout i ty nejproblematičtější situace.

Temná strana také oplývá těmito čtyřmi třídami, ale jejich schopnosti a dovednosti jsou takřka totožné. Proto si je zde nebudeme popisovat. Každá postava se po dosažení příslušného levelu dělí ještě na dvě specifické třídy, které blíže specifikují zaměření a dovednosti postavy.

Jedi I.Jedi I.

Příběh

Příběh hry je poměrně interaktivně zpracován a vy prostřednictvím své postavy ovlivňujete průběh dění. Při rozhovorech máte vždy na výběr z několika možností, při čemž na každou z nich následuje jiná reakce. Postupně se také přikláníte ke světlé či temné straně, podle toho jak vzorně se vlastně chováte. Při příliš mnoho sobeckých či agresivních projevech snadno sklouznete k temné straně.

Reklama

Bioware si, co se týče titulu Star Wars: The Old Republic, dal na reklamě opravdu záležet. Ať už se jedná o oficiální stránku nebo extrémně dobře zpracované trailery, hráči cítící takovou atmosféru zkrátka nemohou odolat. Jedná se o velice chytrý tah vývojářů, kteří investovali do reklamy nemalé peníze, aby nalákali masy hráčů na svůj titul. Není třeba jistě dodávat, že investice se jim několikanásobně vrátila. Ostatně velice zajímavé trailery můžete zhlédnout přímo v této recenzi.

RPG systém

Ve hře samozřejmě funguje rozsáhlý RPG systém, který vám umožní jak získávat a používat nepřeberné množství itemů nebo se naučit nové mocné schopnosti. Vaše dovednosti se samozřejmě mění dle vybrané třídy. Zatímco v roli rytíře Jedi se budete učit mistrovsky ovládat svůj světelný meč a sílu, co by voják se především zaměříte na zbraně a brnění.

Zpracování

Grafika je jedním slovem podprůměrná. Ve srovnání s grafickou stránkou uvedených trailerů možná až trochu směšná. Co vývojáři ztratili na grafice, ovšem dohnali v hudbě. Ta je opravdu skvostná a jistě si ji naplno užije každý hráč a zastánce hvězdných válek.

Vyzkoušejte zdarma!

Pokud jste se rozhodli titul Star Wars: The Old Republic vyzkoušet, můžete tak učinit v sedmidenní trial verzi, která je dostupná na oficiálních stránkách zde.

Shrnutí

Bioware představil ohromnou hru, která má v sobě úžasný potenciál. Pro každého fanouška hvězdných válek je tato hra naprostou samozřejmostí. Star Wars: The Old Republic nejdříve zaujal hráče dobře promyšlenou reklamou a po té si je získal kvalitně postaveným RPG systémem a strhujícím příběhem. Vadou na kráse je jen zastaralá grafika a nutnost platit měsíční poplatky.

Výhody:

  • Atmosféra
  • Hudba
  • RPG systém
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Grafika
  • Pravidelné poplatky

Moje hodnocení:  86 %

Kupte si Star Wars: The Old Republic nyní!

Článek Star Wars The Old Republic – MMORPG roku? byl publikován 16. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...