Bombič-aneb český Bomberman

Tagy:  Bombič, Bomberman, bomba, hippo, games

Sponzorované odkazy:

Bombič-aneb český Bomberman

Bombič-aneb český bomberman

Myslím, že je zbytečné představovat Vám tady tuto hru, protože většina z Vás určitě bude vědět, o co jde. Bombič je velice chytlavá hra, ve které se vžijete do role modrého mužíka a budete prožívat hodně dobrodružství. Přežijete? To závisí jen na Vás.

Hippo Games- „blázniví“ programátoři

Hippo Games je nezisková skupina několika programátorů, kteří se pokoušejí programovat a jsou tu mezi námi už od roku 1996. Veškeré jejich výplody jsou volně ke stažení. A hry jsou to vskutku zajímavé. Více těchto „šílenců“ a freeware hry budou oblíbenější, než hry s rozsahem v gigabytech.

Úvod do hry

Po zapnutí této 5mb velké hry se dostanete do úvodního menu, které je obohaceno pozadím s Vaší herní postavou. Právě s ní budete prožívat příběh, procházet lesy, kamenné srázy a zabíjet Vaše nepřátele. Máte na výběr z Příběhu a „Dedmeče“. V příběhu se postavíte do role už zmiňovaného modrého mužíka a budete procházet jednotlivými mapami. Máte vždy na mapu jen jeden pokus, takže pokud umřete, musíte začít odznova. A věřte, že některé mapy jsou obzvlášť pikantní. Každé kolo máte vtipně okomentováno a už z toho jste schopni poznat, co Vás tak asi může čekat. A jak to je vyřešeno, když potřebujete skončit a hru si zahrát zase až později? Každá mapa je pojmenována svým kodem, který pak napíšete do řádku kod a hra Vás přesměruje přesně tam, kde jste skončili. Hra obsahuje něco přes 30 kol, takže příběh opravdu jen tak rychle nedohrajete a minimálně pár dní zábavy Vám hra určitě poskytne.

Co se týče „Dedmeče“, je to vlastně asi ta podstatná část Bombiče, ve které si Bombič našel svoji pařanskou komunitu. V dedmeči máte možnost hrát až za 4 hráče na jednom počítači, což Vám poskytuje nekonečno hodin zábavy s přáteli. Co by stálo za zmínění určitě je možnost hrát příběh ve více hráčích. Pokud tedy selžete na nějaké mapě Vy, může pokračovat Váš kamarád za svoji postavičku a dostat se tedy až na další úroveň.

Mrchovník aneb s čím se ve hře setkáte

Další věcí, s kterou se v menu potkáte je Mrchovník. Co že to je? Mrchovník je seznam všech příšer, které ve hře jsou. Uvidíte zde také jakou mrštnost, inteligenci, sílu a podobné údaje daná příšera má. Proto jsou také ve hře příšery hloupější a příšery, nad kterými bude velice těžké vyzrát. Často se také setkáte s mapami, ve kterých bude jen boss a žádné jiné příšery. O to ale bude těžší toto kolo vyhrát.

Přehled vylepšení

Bombič je založen na principu kladení bomb. Na každé mapě jsou nějaká tělesa (např. sudy), které můžete výbuchem rozbít a z těles pak zůstane nějaké vylepšení pro Vašeho mužíka. Všechna vylepšení se ale po dokončení mise vynulují a na začátku dalšího kola začínáte zase jako nevylepšený.

Bomba- dostanete o bombu navíc, takže můžete pokládat více bomb zároveň

Plamen- zvětšuje rozsah Vaší exploze

Červená lebka- nemoc, která Vás něčím po nějakou dobu omezí

Zelená lebka- používaná pouze při dedmeči, dá nemoc druhému hráči

Skateboard- umožní Vám posílat bomby dále od sebe, aniž by jste se pohli

Bota- vylepší rychlost Vašeho mužíka

Odpalovač- můžete odpálit bombu v okamžitém časovém úseku

Obrázek bombiče- přidá Vám jeden život, funguje pouze v dedmeči

Bombič v plamenech- po nějakou dobu z Vás žhnou plameny, které vše zníčí

Štít- po nějakou dobu jste nezranitelní

Oranžová bomba- dostanete 3 bomby s větším rozsahem výbuchu

Závěr

Bombič je velice úspěšná freeware hra na bázi Atomic Bomberman. Kladně bych ohodnotil možnost dedmeče, který je opravdu zábavný a nadále pěkně propracovaný příběh s velkou škálou map. Hra je volně ke stažení, dala by se zařadit mezi jedny z povedenějších. Proto stahujte, učte se a vyhrávejte s Vaším modrým hrdinou a třeba zrovna Vy dojdete až do posledního levelu.

Stahujte zde: http://www.edownload.cz/sw/bombic/

Článek Bombič-aneb český Bomberman byl publikován 7. května 2009 v 22.29 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...