Minecraft aneb vytvořte si vlastní svět

Tagy:  Minecraft, about minecraft, minecraft here, minecraft download, článek o minecraft, recenze minecraft, minecraft here

Sponzorované odkazy:

Minecraft aneb vytvořte si vlastní svět

Nastal čas představit si neuvěřitelný budovatelský titul jménem Minecraft, který svou nápaditostí a hratelností uchvátil celý svět. Následující řádky se vám pokus přiblížit děj celé hry, její smysl a možnosti. Propadnete kouzlu budování i vy?

Princip

Minecraft je budovatelská strategie bez jasného cíle, nemáte zde žádné úkoly, které musíte splnit, žádné mise, ani časový limit, který by vás zužoval. Naopak vše co ve hře uděláte bude jen vaše vůle. To dává hráčům nebývalou volnost hraní v každém směru. Vesměs se budete věnovat těžení, díky kterému získáte všechny potřebné materiály. Časem zjistíte, že jich opravdu není málo. Craftěním si zase vytvoříte nové předměty a nástroje, což rychle zlepší vaše podmínky. Postupně budete budovat objekty, které si sami vymyslíte. Postavit můžete doslova cokoliv a omezuje vás jen vlastní představivost.

Možnosti

Tento titul nabízí mnoho možností, kterými se můžete v průběhu hraní bavit. To vše se odehrává v obrovském světě, který můžete s prozkoumávat s nekonečnými možnostmi. Zda budete stavět hrad na kopci, farmu v úrodné krajině či těžebný tábor v podzemí je jen na vás. Pro každou činnost si můžete vyrobit nástroje jako je sekera, lopata či krumpáč. Příjemným zpestřením je možnost hrát v multiplayeru se svými kamarády nebo naopak s naprosto neznámými lidmi. V takovém režimu funguje protekce, která chrání vámi vybudované objekty před ostatními hráči, takže se nemusíte bát, že vám kdokoliv zničí vaše produkty.

Zpracování

Grafické zpracování je naprosto unikátní díky zastaralému prostředí, které vypadá jako z devadesátých let. Všude kam se podíváte můžete vidět kostičky, ze kterých se doslova skládá celý herní svět. Nenechte se ovšem mýlit, právě to je jedno z kouzel této hry. Grafika ve stylu jakéhosi veterána již upoutala velmi mnoho hráčů a vy jistě nebudete vyjímkou. Pro ty, kteří tomuto grafickému kabátku přece jenom nepřijdou na chuť je již připraveno hned několik grafických vylepšení, které si můžete stáhnout z internetu.

Brzy zjistíte, že stejně jako ve skutečném světě, i zde zapadá slunce a začíná temná noc. Kromě všudepřítomné tmy, ve které je těžké bez pochodně vidět, vás překvapí množství různorodých nepřátelských potvor, které se do vás pustí. Těšit se můžete na zákeřné kostlivce s luky, přerostlé velké pavouky i vybuchující zombie. Bez střechy nad hlavou, zbraní a brnění jste rychle mrtví. Proto si musíte rychle zajistit bezpečné obydlí, ve které přečkáte noc. Ráno první sluneční paprsky všechny stvůry zapálí a brzy zničí. Můžete se tak vrátit zpátky ke své rozdělané práci. Ve hře můžete slyšet i hezké melodie, které velmi zpříjemňují hru. Bohužel většinu času žádnou hudbu neslyšíte, až to občas zavání nudou. I to má ale svůj důvod, postupem času si vyrobíte přehrávač, který vám hudbu zprostředkuje ve vašem obydlí. V tomto světě zkrátka není nic zadarmo.

Závěrem

Minecraft je velmi nevšední hra, která se stala celosvětové oblíbenou díky své volnosti, poutavé grafické stránce a velkým možnostem hráčům. Ikdyž je tento titul nízkoropočtovým dílem, vývojáři předvedli vynikající práci. Pokud máte chuť prozkoumat nekonečný svět plný nástrah, zažít dobrodružství a postavit si svůj vysněný hrad či město, je tato hra určena právě vám. Osobně tento titul mohu všem doporučit.

Výhody:

  • Nápaditost
  • Zpracování
  • Možnosti
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Chybí nápověda

Článek Minecraft aneb vytvořte si vlastní svět byl publikován 12. října 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...