Terraria – Stavět a zabíjet!

Tagy:  Terraria recenze, budování, budovatelská akce, alternativa minecraftu, lepší jak minecraft, 2D budování, 2D akce, Minecraft

Sponzorované odkazy:

Terraria – Stavět a zabíjet!

Jednou za čas se zkrátka musí objevit originální a nápaditá hra, která se na první pohled liší od všech ostatních. Právě takovou je Terraria. A čím že je vlastně originální? Inu, na jedné straně zde máme budování a craftění. Na straně druhé pak zabíjení nestvůr, ale také spousty prvotřídních bossů. Pusťme se tedy do recenze.

Budování

Na začátku se objevíme na louce osvícené sluncem. Vše se zdá být krásné a milé a my se tak bezmyšlenkovitě můžeme prozkoumávat zdejší svět. Brzy se však setmí a všude se začnou hemžit nejrůznější potvory a zrůdy, které nás lehce zabijí. Je tedy postavit dům, který nás ochrání. Zda si postavíme dřevěný domeček, diamantovou vilu či kamenný hrad je jen na nás. Fantazii se zkrátka meze nekladou a ve světě Terrarie je možné vše. Celé budování je přitom opravdu zábavné a hned tak hráče neomrzí.

Craftění

Kde ale vzít všechen ten pokročilý materiál na stavby? Cihly, sklo a podobné věci na zemi asi nenajdeme, a tak je třeba natěžit základní materiál a z něj vše postupně vytvářet. Postupně tak budeme mít stále lepší a lepší věci. Kromě obyčejného stavebního materiálu lze ale vytvářet také stovky zbraní, brnění a spousty dalších věcí. Terraria je zkrátka hrou plnou možností a můžeme hru hrát klidně sto hodin a přesto narazíme na věci, které jsme ještě nikdy nespatřili. Tím samozřejmě hra nesklouzne ke stereotypnosti ale můžeme ji hrát skutečně dlouho.

Zabíjení

Dosud hra připomíná Garry’s mod nebo Minecraft. Terraria má oproti těmto hrám ale něco navíc. Tím je právě propracovaný systém nepřátel, kterých jsou ve hře snad stovky. Pořád a pořád se objevují nové typy nepřátel na různých územích, ať už to je v zarostlém lese, v podzemí nebo přímo v pekle. Podívat se však můžeme také do nebe, do chrámů a spousty dalších zajímavých lokací. Při průzkumu tak najednou přiběhne třeba i jednorožec nebo do prostoru mapy spadne obrovitý meteorit, ze kterého se okamžitě začnou hemžit mimozemské bytosti.

A kdyby nám to vše bylo málo, vytáhnout můžeme na bossy, kteří jsou skutečnou výzvou. Každý z nich je přitom opravdu jedinečný a potkat tak můžeme třeba obrovského kostlivce nebo jakousi pohybující se červí zeď, před kterou musíme utíkat a ještě se jí snažit zničit. Zabití bosse je přitom událost, po které se obvykle něco stane a jelikož nevíme co, můžeme se vždy na něco těšit. Když jsme takhle jednou vítězně cestovali do našeho mohutného příbytku, zjistili jsme, že je celý zamořen jakýmsi novým druhem stvůr. Na soupeře přitom můžeme vytáhnout neuvěřitelné množství nejrůznějších zbraní, od meče, kopí, luků, boomerangů přes pistole a harpuny až po kouzelné hůlky a další magické lahůdky.

Grafika

Celá grafika je velmi jednoduchá a prostá. Lze sice označit jako zastaralá, ale ona má své nesporné kouzlo. Z přiložených obrázků jste si jistě také všimli, že hra je kompletně ve 2D, což je v dnešní době nestandartní. Toto zobrazení však nabízí velkou přehlednost a Terrarie prostě sluší. Terrariu lze přitom hrát také v multiplayeru. Pokud nemáme s kým hrát, stejně nebudeme sami, neboť je ve hře spousta NPC postav, se kterými lze také obchodovat.

Závěrem

Terraria úžasným způsobem skloubila prvky stavění, craftění a soubojů. Do rukou se nám tak dostává jedinečná hra. Vypadá sice prostě, ale hráči nabízí tolik možností, že i po týdnech hraní můžeme objevovat nové a nové záležitosti. Nově se připravuje také verze pro Playstation 3 a Xbox 360.

Hodnocení redakce:  83 %

Výhody:

  • Originalita
  • Atmosféra
  • Možnosti
  • Množství zbraní a nepřátel

Nevýhody:

  • Kompletně mohl být propracovanější

Článek Terraria – Stavět a zabíjet! byl publikován 22. listopadu 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...