Zelené impérium - zahradníkem snadno a rychle

Tagy:  zelené imperium, zeleneimperium.cz, online hry, strategické hry, zahrádka, zahradničení, příroda, plodiny, rostlina, zemědělství, onlajnovky

Sponzorované odkazy:

Zelené impérium - zahradníkem snadno a rychle

Zelené impérium (ZI) je další z německých web-based games (webových her). Tentokrát však nepůjde o žádné dobývání svých soupeřů, případně vesmíru, jak tomu bylo v případě her typu Travian či OGame. Půjde o řekl bych „ekonomickou“ hru. Co všechno nám může nabídnout a proč je mezi hráči oblíbenou hrou si můžeme přečíst zde, v této recenzi.

Představení hry

Celý princip hry se točí kolem mikrokosmu zahrada. V tomto mikrokosmu se budete snažit v roli trpaslíka vytvořit zahradní svět podle svých představ a fantazií.

V příběhu hry se představuje trpaslík Vilém Zelenka, který hráči velkoryse předává celé své zahradní království a proto nezbývá nic jiného, než se pustit do zahradničení. Víc snad není třeba dodat.

Začínáme hrát

Pro hraní se nejdřív musíme zaregistrovat. To provedeme na úvodní stránce hry ZI pod záložkou Zaregistrovat se. Zde vyplníme svůj přihlašovací login s heslem a e-mailem, a potvrdíme souhlas s pravidly hry. Po potvrzení všech zadaných údajů se můžeme opět na úvodní stránce přihlásit a začít farmařit.

Po přihlášení do hry se dostaneme do prostředí své zahrady a můžeme začít sázet. Na tom není nic obtížného a ani ruce si u toho neušpiníte. Prostě si z nabídky plodin umístěných v levém sloupci vyberete plodinu a umístíte ji na vhodné/volné místo ve své zahradě. Každá rostlina má svou dobu růstu a také svou výnosnost, takže se nebojte, že by jste pořád „škudlili“ jeden salát.

ředkvičkaředkvička

Jelikož by takto vypadala hra velmi nudná, stereotypní a vlastně o ničem, musíme navštěvovat město.

městoměsto

Ve městě můžeme navštívit Statek, kde si koupíme nové plodiny, Stavebniny pro zvelebení a zlepšení zahrady, a především Trh. Na trhu můžeme prodávat suroviny ostatním hráčům a obráceně.

trhtrh

Pokročilá fáze hry

V pokročilé fázi hry na vás kupodivu nečeká nic závratného a převratného. Rozšiřuje se množství pěstovaných plodin, zvyšuje se rychlost pěstování pomocí „globálního“ zalévání a rozšiřuje se plocha zahrady vhodná pro pěstování. Hra samozřejmě zvyšuje nároky na hráče, především na jeho čas, ale stále je to „jen“ o pěstování a prodávání.

zahradazahrada

Shrnutí a závěr

Celá hra se tedy „motá“ kolem zahrady a jejího spravování.

Já bych této hře určitě pochválil vzhledové provedení a hratelnost. Naopak bych zde „odsoudil“ nevyužitý potenciál a bezpochyby stereotypnost, které zde je více než dost. Kromě zabití chvilky volného času (hlavně ze začátku) jsem na hře nenašel nic tak pozitivního, co by mě mělo přinutit hrát Zelené impérium souvisle nadále.

A proč je tedy tato hra oblíbená mezi hráči, když je to taková „stereotypka“? Někoho to prostě baví (asi pro to má lepší cítění). Každopádně doporučuji hru vyzkoušet, protože běží z okna prohlížeče (není třeba nic instalovat) a je zdarma.

Mé hodnocení  30 %

Výhody:

  • Zpracování
  • Originalita

Nevýhody:

  • Po delší době nudí
  • Není úplně pro každého

Oficiální stránky hry

Článek Zelené impérium - zahradníkem snadno a rychle byl publikován 4. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (406).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...