World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Tagy:  World of Warcraft, Wrath of the Lich King, WoW

Sponzorované odkazy:

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Už více než 10 miliónů lidí si užívá nepřetržitě jednu drogu. Není jí nic menšího než momentálně nejúspěšnější (i když lehce stagnující) MMORPG World of Warcraft od fenomenálního studia Blizzard. Hráče si získala hlavně prostředím světa Warcraftu a výborným vybalancováním jednotlivých povolání a zapomenout nejde ani na kouzelnou lehce cartoonovou grafiku. MMORPG se samozřejmě musí stále vyvíjet, neboť jen tak budou hráči spokojení a neustále si budou další měsíce strávené ve virtuálním světě předplácet za reálné peníze. Ostatně už teď se okolo WoW točí takřka miliardy dolarů a vše se po nástupu datadisku The Burning Crusade ještě umocnilo. Tento přídavek ovšem nepřinesl nic nového a svěžích nápadů v něm bylo poskrovnu, ale hráči byli na měsíce zabaveni procházením nového kontinentu, dungeonů a raid instancí v kůži dvou nových hratelných ras. Spokojenost ovšem nevydrží věčně a hráči pomalu přestávali nacházet nové výzvy. Blizzard na to byl nucen zareagovat a došlo k ohlášení dalšího velkého přídavku – datadisku Wrath of the Lich King. Jelikož je datadisk aktuálně ve fázi alfa verze a uzavřeného testování je ideální čas shrnout si co má datadisk přinést nového a jestli se vůbec vyplatí do něj investovat.

V nejnovějším přídavku dáte sbohem jak Illidanovi tak i kontinentu Outland a vrátíte se pěkně do starého dobrého Azerothu. Vaše postava se ovšem v Kalimdoru a Eastern Kingdoms dlouho neohřeje a takřka okamžitě začne vaše putování na ledový sever nové oblasti s názvem Northrend. Datadisk bude kompletně navazovat na události z realtimové strategie Warcraft 3: The Frozen Throne a již z názvu přídavku je jasné, kdo se vám tentokrát jako hlavní boss postaví. Nejde o nikoho menšího než o samotného Lich Kinga (jde vlastně o Arthase Menethila), který je nejmocnější bytostí Azerothu a jen díky němu byl svět Warcraftu zaplaven armádou nemrtvých Scourge. Tolik tedy nástin příběhu.

V prvním datadisku se nejvyšší dosažitelný level postavy zvýšil z 60 na 70 a opětovný skok vás bude čekat i zde. Osmdesátý level bude tedy strop a věřím tomu, že opět se najdou šílenci, kteří tohoto vrcholu dosáhnou i za méně než dva dny. Herní lokace ještě nebyly kompletně oznámeny a tak víme pouze střípky o prvních dvou, které budete moci navštívit od dosažení levelu 68. Bohužel se díky tomuto bude opakovat situace z dřívějška, kdy se ve starém světě přestaly sbírat Tier sety a všichni hromadně přecházeli okamžitě do Outlandu, neboť zdejší zelené itemy byly mnohem lepší než setovky z Azerothu. Věřím, že nejinak tomu bude i zde. Jako v každém přídavku i nyní se hráči dočkají skoro tisícovky nových questů a předmětů. K profesím přibude i jedna nová s názvem Inscription, která bude sloužit jako tuning kouzel. Třeba takovému firewallu budete moci přidat doplňkové poškození, rychlejší vykouzlení, atd. Na to jsem velmi zvědavý.

Datadisku by ovšem měly dominovat 2 věci: upravené PvP a Death Knight. Doteď byly battlegroundy a arény záležitostí pouze samotných hráčů, ovšem nyní do hry vstoupí obléhací stroje a PvP by tak mělo dostat nádech strategických a hlavně masových potyček. Bohužel informací je tak poskrovnu, že vlastně ani není co více napsat a nezbývá než čekat jak to vlastně s PvP dopadne. Zato o Heroic Class s poměrně provařeným názvem Death Knight je známo celkem dost. Podle některých půjde o hratelnou postavu, jiní zase kontrují tím, že půjde pouze o avatara. Tak či onak bude Death Kinght ultimátním bojovníkem. Spojuje vlastnosti několika povolání a tvoří tak unikátní mix s možností a nutností plnit svůj kouzelný meč runami a tak určovat schopnosti a typ poškození. Pro jeho získání bude třeba splnit dlouhý a patřičně náročný řetězový quest, který podle mě bude zahrnovat projití všech nových dungeonů a možná i zabití nějakého toho world bosse.

Tolik tedy k preview na nejnovější datadisk k World of Warcraft. Držme Blizzardu palce, ať se do letošních Vánoc vše stihne a testování probíhá hladce. A jestli bude mít datadisk smysl? Ti co jsou ve WoW již nějaký čas asi nemají jinou možnost, než ho zakoupit a trávit další měsíce v Northrendu. A zbytek si počká, jak to vlastně dopadne… Osobně se těším, i když jsem po Burning Crusade maličko skeptický…

Koupit World of Warcraft: Wrath of the Lich King za 1099,–Kč

Koupit World of Warcraft: Wrath of the Lich King Collector Edition za 1499,–Kč

World of Warcraft: Wrath of the Lich King video trailer:

Článek World of Warcraft: Wrath of the Lich King byl publikován 15. dubna 2008 v 10.30 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...