Preview - World of Warcraft: Cataclysm

Tagy:  WoW, World of Warcraft, Azeroth, Litch king, Arthas, Warcraft, Cataclysm, MMORPG, Online

Sponzorované odkazy:

Preview - World of Warcraft: Cataclysm

Azeroth čeká změna. Velmi rozsáhlá změna. Některé země čeká velkolepý rozkvět či pohasnutí! Mnohé z nich se změní k nepoznání. Blizzard vypustil oficiální informace ohledně nového datadisku k populární MMORPG hře World of Warcraft s názvem World of Warcraft: Cataclysm. Pojďme tedy nahlédnout, co od něj můžeme očekávat.

Hlavní novinky

Jistě každý přemýšlel nad tím, kam povede příběhová linie v populárním Světě Warcraftu. O úspěšnosti této MMORPG hry jasně vypovídají statistiky. Počet hráčů již útočí na pozici jedenácti miliónů hráčů, což je opravdu úctyhodné číslo. Další datadisk nazvaný Cataclysm změní náš známý Azeroth do podoby, kterou si jen málokterý náruživý hráč dokáže představit. Předchozí dva datadisky, The Burning Crusade a Wrath of the Lich King, nám naservírovaly obrovské dějové období. Otázkou tedy zůstává, co si pod spojením „velké změny“ máme představit. Většina jistě očekává další navýšení maximální úrovně o deset příček. Některé potěším, zbylé zklamu. Maximální úroveň bude navýšena pouze o pět příček. Číselně vyjádřeno – z 80 na 85 level. Tvůrci se opět vrací ke krásnému Azerothu. Mají v plánu proměnit oba dva původní kontinenty k nepoznání. Zlo, známe z knižní trilogie Válka Prastarých od spisovatele Richarda A. Knaaka, se opět vrací. Královna Azshara se navrací se svými posluhovači. Nebojte, i destruktivní Neltharion, také známý jako Deathwing ničitel, se dostane ke slovu. A právě návrat druhého jmenovaného záporáka otřese celým Azerothem, což přinese některým zemím zkázu či značné poničení a některým zkrášlení a zeleň. Dále se také dočkáte dvou nových ras. Velké změny můžete čekat také v atributech a to jak zbraní, tak charakterů.

GobliniGoblini

Azeroth v novém hábitu

Příchod Deathwinga razantně otřese Azerothem. Sopka Blackrock opět začne chrlit kvanta lávy. Barrens bude roztržen na dvě půlky, z toho jedna polovina bude určena pro nízké levely a druhá pro vysoké. Voda zaplaví Darkshore a Thousand Needles. Naproti tomu Desolace začne rozkvétat, a to doslova. Stane se z něj obrovské území překrásné zeleně a života. Hillsbrad Foothills se také dočká změn. Horda konečně dobude původně lidské přístavní městečko Southstore, a tak bude několik menších táborů ležících severně od Hillsbrad Foothills odříznuto od zbylé aliance. Konečně se do hry dostane poslední titánská pevnost Uldum nacházející se v sousedství Tanarisu. Poblíž Wetlands se také objeví nová lokace – Twilight Highlands. Královná Azshara se zabydlela uprostřed rozbouřeného moře v místě, kde dříve živořila studna věčnosti. Velké nebezpečí bude hrozit Stormwindu, protože se nedaleko usídlil obávaný Deathwing. Přesněji sídlí v Deepholme.

WorgeniWorgeni

Goblini versus Worgeni

Cataclysm se bohužel nedočkáme nového povolání. Blizzard nás ale potěšil jinou zprávou. Do hry se dostanou dvě nové hratelné rasy a také nové kombinace ras a povolání. Za Alianci se postaví worgeni, stvoření podobná vlkodlakům, která byly stvořeny mocným arcimágem Arugalem. Snažil se tyto lidi přeměnit kouzlem na zbraň proti nemrtvím. Bohužel se mu tato mocná magie vymkla z rukou a jeho vysněná armáda zůstala ve hvězdách. Tuto chybu jste mohli vidět v dungeonu Shadowfang Keep. Prostřednictvím elfů nedaleké město Gilneas zbavuje neprostupné brány a vypouští worgeny do tajemných koutů Azerothu. Díky tomuto skutku se worgeni stávají součástí aliance. Druhou rasou jsou naši malí zelení goblini. Jejich startovní pozice The Lost Isles leží nedaleko Azshary, která bude přetransformována na lokaci pro nízký level a bude spojena s Orgrimmarem. Goblini mají velkolepou historii. Nejdříve se vysvobodili z otroctví lesních trollů, založili své důlní město a využívají své šikovnosti ve svůj prospěch. Jsou to náruživí inženýři a obchodníci. Několik potyček s aliancí je však přimělo připojit se k hordě, která jim zaručila ochranu. Kvůli změnám lokací na „nízkoúrovňové“ musí logicky přibýt nové pro ty vyšší úrovně. Jednou z nich bude například již zmiňovaná půlka Barrens, dále to pak budou i nové lokace.

Zahalené městoZahalené město

Dungeony, atributy, talenty

Mnoho změn se také odehrálo v dungeonech a atributech. Do talentů budete moci díky zvýšení levelu rozdělit dalších pět talentových bodů. Talenty jako takové se ale žádné změny nedočkaly. Novinkou je nová sekundární profese Archeology. Guildy se také dočkají inovací. Bude totiž možnost získávat guild talenty a úrovně, které budou využívat všichni členové guildy. Nově se také objeví Path of the Titans, což jsou doplňující glyphy k těm současným. Těchto titánských cest je hned několik a záleží pouze na vás, kterou z nich si zvolíte. Hunterům se změní mana na focus, energie podobná té rogunské. Blizzard se zaměřil na zjednodušení hry, a tak zmizí například spell power, defense či block value. Deadmines a Shadowfang deep se dočkají i Heroic verze.

Vesnice v plamenechVesnice v plamenech

Závěr

Většinu náruživých hráčů určitě Blizzard potěšil, některé ale zklamal. Staré líbezné země měli vždy něco do sebe a právě zmíněné inovace tento svět pozmění k nepoznání. Opět jsme se dočkali nových ras. Goblini byly vždy velmi rozšířená rasa a nyní za ně můžeme hrát! Worgeni jsou úplná novinka ve Světe Warcraftu. Nechme se překvapit, co nám Blizzard nakonec naservíruje.

Předobjednat World of Warcraft PC za 1099 Kč

Článek Preview - World of Warcraft: Cataclysm byl publikován 7. září 2009 v 07.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...