Warhammer online: Age of Reckoning

Tagy:  Warhammer:Online, Age of Reckoning, RPG, Mythic, EA, MMORPG,

Sponzorované odkazy:

Warhammer online: Age of Reckoning

Warhammer Online (WHO) je bezesporu nejočekávanější MMORPG hra tohoto roku. Nečekáme však na ni jen my, ale i proslulá firma Blizzard, která se v souvislosti s příchodem tohoto titulu velice obává o svoji World of Warcraft komunitu, která jak jistě víte je momentálně největší na světě. My se WHO dočkáme již 18.09.2008 kdy začíná prodej této hry v České republice. Pojďme se tedy společně podívat na co, že se to vlastně máme těšit ?

Warhammer Online se odehrává v klasickém světě Warhammeru, který má ohromnou tradici ve svých fantasy knížkách či deskové hře, která silně podpořila vývoj WHO. Warhammer je svět plný války! A vývojáři chtějí, aby toto hráči pocítili na každém kroku. Můžete namítnout, že i jiné hry nabízí válečné konflikty, ale ve městech panuje klid, zřídka vidíte samovolně bojující jednotky, lidé chodí pouze na lov a to do stále stejných oblastí. Ve Warhammeru bují bitky před vašimi dveřmi, bojuje se o mosty, mlýny nebo doly. A hra vám nedá chvíli oddechu. Atmosféra války je jednoduše dokonalá a již první úkol vás o tom přesvědčí. Namísto zabíjení dvanácti veverek, budete muset odrážet drsný útok nepřítele. No, posuďte sami, není už tato skutečnost lákavá ?

OrkOrk

Na začátku je samozřejmě nutné zvolit si jednou ze šesti nabízených ras. Proti sobě stojí dvě strany ORDER a DESTRUCTION zjednodušeně dobro a zlo. Za dobrou stranu si můžete zahrát za lidi, trpaslíky nebo elfy. Za zlo pak za orky, chaos či temné elfy. Na rozdíl od WoWka zde má každá rasa svá specifická povolání, což už teď dělá WHO velmi zajímavým titulem.

RasyRasy

Seznam všech ras včetně jejich povolání

Vývoj postavy kupodivu neprobíhá tradiční levelovou formou, ale pouze dosahováním jednotlivých schopností v rámci určené kariéry. Těch můžete budovat hned několik, přičemž jednou dosažené dovednosti vám zůstanou napořád. Plněním úkolů a zabíjením monster získáváte zkušenostní body, za které si pak pořizujete své ability. Tvůrci zde mysleli i na takové detaily, že s nabývajícími zkušenostmi například orkům rostou svaly, trpaslíkům pak zase plnovous.

TrpTrp

O co že vlastně ve Warhammeru půjde ? Dozajista se ve WHO setkáte s klasickým expením, zabíjením mobů či prozkoumáváním dungenů. Kromě klasických questů, zde na vás čekají i další druhy úkolů:

1) public quests: jde o veřejné questy, které se váží k určité lokaci. Přijdete do ní a vidíte status questu, kdo ho splní, získá velkou odměnu. Jde o velké questy, jejichž splnění vyžaduje spoluprácí více hráčů naráz.
2) conflict quests: questy, které spočívají v plnění na území nepřítele
3) kalendářní questy: jde o speciální questy, vázané k určitému datu (například na Vánoce, Nový rok)

Nicméně Warhammer bude hlavně o boji mezi hráči a to ne jen v klasickém PvP systému (player vs. player) ale i RvR (realm vs. realm). Warhammer vás tedy bez sebemenších problémů vtáhne do bitev typu 300 na 300 a dá vašemu počítači slušně zabrat. K takovýmto bojům bude především docházet při obléhání hradů či jiných pevností za pomoci obléhacích strojů, děl a katapultů. Zní to krásně že? No, ale k tomu všemu se budete muset hezky propracovat a to bude jistě chvíli trvat. Ale nezoufejte, dobývání vesniček, menších měst a lokací si užijete už od začátku. Velký důraz zde vývojáři kladou na guildy, které budou silně ovlivňovat vývoj celé hry. Nebude tedy výjimkou, že až se budete potulovat po světě warhammeru narazíte na města, nad kterými bude vlát standarta dané guildy jež si toto město podmanila. A pak je jenom a jenom na vás, jestli se rozhodnete se svojí aliancí napadnout a dobýt toto město a získat tak slušné výhody. Samozřejmě město se vám nemusí líbit a tak tedy co s ním ? No nejjednodušší ho bude vyrabovat a vypálit.

Opravdu myslím, že je na co se těšit.

Našel jsem pro vás malinkou perličku a to v podobě jedné lokace. Ve světě Warhammeru je město, které se jmenuje Praag, tedy Praha. Podle popisu a i vzhledu by mohlo jít o inspiraci naší českou Prahou.

PrahaPraha

Možná kopie středověké Prahy

Systémové požadavky pro WHO jsou následující:

Windows XP • 2.4 GHz P4 procesor nebo vyšší • 1 GB RAM • 128 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0 • Alespoň 15 GB volného místa na disku

Windows Vista • 2.5 GHz P4 procesor nebo vyšší • 2 GB RAM • A 256 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0 • Alespoň 16 GB volného místa na disku

Měsíční poplatek by se měl pohybovat okolo $10 – $16 USD

No co tedy říci závěrem ? Warhammer Online je nejočekávanější MMORPG hrou tohoto roku a řekl bych, že má být proč. Firma Mythic spolu s EA se snažila do hry dát to nejlepší a sesadit tak z trůnu stávajícího krále MMORPG World of Warcraft. To jestli se jim to opravdu podaří, ukáže až čas. Vy si tedy na závěr vychutnejte nejnovější oficiální trailer této hry.

Koupit Warhammer online: Age of Reckoning za 749,–Kč

Článek Warhammer online: Age of Reckoning byl publikován 10. září 2008 v 23.23 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...