4Story

Tagy:  4Story, Čtyři příběhy, 4S, MMORPG, free MMORPG

Sponzorované odkazy:

4Story

V poslední době to vypadá, jakoby se s free MMORPG roztrhl celý pytel a všichni vývojáři se doslova pomátli tvorbou dalších a dalších tzv. „klonů“ hry World of Warcraft. Tuto skutečnost potvrzuje i další titul od jihokorejské firmy Zemi Interactive z názvem 4Story. Vy máte nyní možnost stáhnout si a zahrát tuto hru naprosto zdarma bez nepříjemných měsíčních poplatků. Jistě vás potěší fakt, že hra je kompletně přeložená do češtiny, což jí u nás jistě přidává na popularitě.

s1s1

Příběh

Příběh 4Story se odehrává na smyšleném kontinentu Iberia, který je administrativně rozdělen do tří království. Tyto tři království spolu vedou nekonečné bitvy a války, které trvají již po staletí. Právě VY byste se měli stát jedním s hrdinů, kteří najdou způsob jak toto bezvýznamné krveprolití navždy zastavit a nastolit tak klid a mír. Chopte se tedy meče, navlečte zbroj a vydejte se se svými spolubojovníky do bitvy, jež nastolí nový věk – Váš věk.

s2s2

Rasy a povolání

Jako v každém MMORPG, tak i zde hraje důležitou roli výběr vaší herní postavy. Ve 4Story se vám nabízí hned tři rasy – Lidé, Kočkovití a Víly a rovnou šest tříd za které můžete hrát – Bojovník, Stínový běžec, Lukostřelec, Mág, Kněz a Zaříkávač. Každá rasa má své specifické vlastnosti a hodí se tak více či méně pro daná povolání.

Lidská rasa hh Kočkovití kk Víly vv

Hurá do hry!

Po vytvoření své postavy se konečně můžete připojit do samotné hry a začít tak prožívat své vlastní dobrodružství. Na první pohled vám 4Story bude připadat, jakoby z oka vypadlo hře World of Warcraft a upřímně musím konstatovat, že to tak doopravdy je. Grafická stránka hry působí jako levná kopie tohoto mmorpg gigantu a dokonce samotné interface se příliš neliší od toho ve WoW. To ovšem spolu s tím, že hra je naprosto zadarmo, může působit naopak jako skvělá náhrada za placený WoW a milovníci tohoto stylu hry budou naprosto nadšeni. Systém levlování je nastaven na klasické plnění Questů a zabíjení nebezpečných nestvůr a všelijakých potvor. Při dosažení nových úrovní si můžete zlepšit svoje dosavadní schopnosti a naučit se spoustu nových, které vám pomohou v boji. Ten je zde mimo jiné řešen revolučním systémem RSCS (Real-time Strategic Command System), který vám umožňuje uplatnit své strategie a taktiky o kterých jste vždy snili. Po náročném boji je však třeba opravit své brnění a výzbroj u některého z opravářů ve městě. Ve městech si samozřejmě mimo jiné můžete nakupovat nové zbraně a brnění, doplnit si zásoby jídla a pití nebo třeba uschovat své poklady do banky.

s3s3

Závěrem

Základem každé mmorpg hry je komunita a obecně platí, že čím větší tím lepší. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsem byl až ohromen kolik lidí jsem potkal jen v základní vesnici která byla doslova přeplněná skákajícími postavičkami, které si spolu povídali, obchodovali, duelovali nebo plnili různé úkoly. A když si uvědomím, že to všechno byli čeští hráči, pak si říkám, že 4Story má dobře naběhnuto na to, aby se uchytilo na poli masivních multiplayerových onlinovek, které v současné době doslova zamořují herní trh. Jestli ovšem toto nadšení vydrží to ukáže až čas. Na závěr tu pro vás mám pěkně zpracovaný trailer této hry.

Zalíbila se vám tato hra? Pak neváhejte a bezplatně si ji stáhněte na stránkách:

http://www.4story.cz/

Článek 4Story byl publikován 4. dubna 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (273).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...