Aion: Fantasy MMORPG

Tagy:  Aion recenze, Aion povolání, Aion články, Aion MMORPG, MMORPG here, best MMORPG, vše o Aion

Sponzorované odkazy:

Aion: Fantasy MMORPG

NCSoft vydalo fascinující MMORPG, kde se hráči z celého světa schází, aby vyrazili bít se do neuvěřitelného světa plného nepřátel, násilí a strachu. Stane se Aion nástupce WoW? Stále narůstající komunita, přibývající servery a časté aktualizace strhávají stále více fanoušků… Čím si může tento titul hráče získat?

Aion III.Aion III.

Postavy

Na výběr máte ze 4 hlavních postav, které se v 10. Levelu dělí na další specializace.

První postavou je Warrior, bojovník používající hrubou sílu a těžkou zbroj. Jako specializaci si můžete vybrat templáře, který vyniká v umění štítu nebo gladiátora. Ten zase používá kopí a dokonce může útočit na více cílů současně.

Druhou postavou je Scout. Ten naopak vsází na svou hbitost a rychlost. Využívá také neviditelnost a může tedy zmizet kdekoliv a kdykoliv. Často se vyhýbá útokům a tak je těžké ho zranit. Rozšiřuje se na rangera, u kterého je luk a šíp hlavní zbraní a assasina. Jeho rychlé instinkty doprovázejí dva meče, které umí nadělat pěknou škodu.

Třetí se představuje Mág, mocná magie mu není cizí a dokáže ji dobře využít. Stanete-li se Sorcereřem, těšit se můžete na destruktivní magii, které budete vládnout buďto magickou koulí nebo knihou kouzel. Spiritmasteři zase využívají elementární magii a strach nepřátel ve svůj prospěch.

Jako poslední se objevuje Priest, mistr léčení je nepostradatelný člen každé skupiny. Clerici se zaměřují na podpůrnou magii a léčebné kouzla. Chanteři používají mantry ke zlepšení morálky svých parťáků.

Jestli vás napadá otázka, která ze zmíněných postav je nejlepší ve hře, je nutno říci, že každá má silné i slabé stránky. A tak je volba na každém hráči.

Aion II.Aion II.

Skilly

Tak jako každé dobré MMORPG, tak i Aion nabízí široké spektrum skillů, kterým se můžete ve hře naučit. Řádově vám tak mohou pomoct při hraní stovky kouzel. Každé povolání má samozřejmě kouzla se zcela jinými účinky. Dané kouzla se naučíte vždy v hlavním městě za určitý poplatek. Některé dovednosti se navíc dají vylepšovat na vyšší třídy a dosáhnout tak lepšího účinku. Všechny získané skilly se ukládájí do dolní lišty, odkud se mohou snadno aktivovat pomocí myši.

Obrovský svět

Aion vyniká velkým světem, ve kterém žijí tři rasy. Elyos, přátelská světlá strana, zastánci míru a klidu. Dále Asmodians, odolná ale ne tak mírumilovná rasa. Z těchto dvou stran si budete na začátku hry volit. Obě mají svou zemi, ale střetnout se mohou v Abyss, což je střed známého světa. Zde jsou rozmístěny pevnosti, o které se vedou nekonečné boje. Do této války zasahuje navíc třetí strana, nazývaná Balaur. Velice dravá a zrádná rasa, za kterou bude hrát NPC. Boj tedy může začít.

Vzleťte do oblak

Novinkou ve světě MMORPG je létání. Aion tuto osvobozující činnost nabízí ve skělém podání a tak se můžete vznést do oblak a prohlížet si žijící svět z ptačí perspektivisty. Létání je ale omezeno na určitou dobu, po té si vaše křídla musí zase odpočinout. Bohužel se někdy může stát, že mohou nastat poměrně nepřehledné situace, kdy například při boji začne několik bojovníků létat, jiní zůstanou na zemi a tak nastane na bojišti zmatek.

Aion I.Aion I.

Závěrem

Aion: The Tower of Eternity je velice povedené MMORPG, které si již nyní oblíbilo velké množství hráčů. Chytlavá hratelnost, nádherný svět a povedená grafika si jistě zaslouží pochvalu. Ale jestli se stane nástupcem WoWka, zůstané stálou spekulací.

Výhody:

  • Grafika
  • Hratelnost
  • Možnosti
  • RPG systém

Nevýhody:

  • Občasné bugy

Hodnocení:  80 %

Článek Aion: Fantasy MMORPG byl publikován 26. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...