Curse.com - Hráčův přítel

Tagy:  Curse.com, curse.com, addony, WoW, wow, world of warcraft, World of Warcraft, Starcraft 2, rift, Aion: The Tower of Eternity, herní software

Sponzorované odkazy:

Curse.com - Hráčův přítel

Herní zpravodaj, ohromná databáze addonů a program který se o ně stará, databáze itemů nejznámějších onlineovek,… Není to sen, je to Curse!

Úvodem

Jistě, už jsem popsal všechny funkce tohoto herně-multifunkčního portálu. A opravdu to stačí k tomu, aby ti, kdo Curse neznají, vykřikli své „Hurá!“ a pospíchali ho stáhnout. Mezitím si se mnou můžete podrobněji projít funkce tohoto herního přítele. Hoďte si nohy na stůl, do ruky vezměte hrnek s kávou, tohle bude jednoduché…

Logo Curse.comLogo Curse.com

About Curse

„Jsme jedním z největších herních portálů na celém světě. Pod naší značkou působí přes 31 stránek věnovaných MMO hrám. Přitahujeme více než 10 miliónů návštěvníků měsíčně (podle průzkumu prováděného v říjnu 2010) a máme více než 2,2 miliónů aktivních uživatelů.“ – volně přeloženo z Curse.com

Při první návštěvě této stránky se nám naskytne pohled na poněkud obyčejný zpravodajský portál ze světa online her. Většinu Čechů nebude v nejmenším zajímat – my máme svoje, česky mluvící portály. Zajímavější je až detailnější pohled. Tato stránka je pouze dveřmi do obrovského světa nesoucí nálepku Curse. Co je jejím cílem? Vytvořit pro hráče nějaké zázemí. To nejlepší zázemí, pokud možno.

Domovská stránka Curse.comDomovská stránka Curse.com

Pár největších stránek běžících pod záštitou Curse.com:

Mmo-champion.com

Číslo jedna mezi stránkami o hře World of Warcraft. Denní aktualizace a několik doplňků z této stránky dělají jednu z nejvíce informativních fan-stránek. Nabízí také obrovské fórum. Obrovské ať už z hlediska dosavadních příspěvků, nebo množství registrovaných uživatelů.

Logo MMO-ChampionLogo MMO-Champion

Wowpedia.org

Jedna z předních wiki-zdrojů pro hru World of Warcraft, které poskytují hráčům podrobné informace, tipy, triky a vše, co potřebují k úspěchu ve světě Azerothu.

Logo WowpediaLogo Wowpedia

Sc2mapster.com

Vývojová platforma pro vytváření a publikování nových map do hry Starcraft 2.

Logo SC2MapsterLogo SC2Mapster

Diablofans.com

Domov těch největších fanoušků her z Diablo série. Autoři přinášejí pravidelné novinky, náhledy do bety nového Diabla, obrázky, videa atd.

Logo DiabloFansLogo DiabloFans

Aionsource.com

Největší anglicky mluvící komunita fanoušků online hry Aion: Tower of Eternity sídlí na těchto stránkách.

Logo Aion SourceLogo Aion Source

Curseforge.com

Vývojová platforma od „developerů addonů“ pro „developery addonů“. Místo, kde mohou jak nováčci, tak mistři v oboru publikovat své addony do hry World of Warcraft.

Logo CurseForgeLogo CurseForge

Ano, to vše a ještě mnohem víc patří pod Curse.com. Pravdou však je, že pro ty z nás, kteří nejsou tolik zdatní v angličtině, aby si informace tam pořádně užili, jsou tyto stránky víceméně zbytečné. Tento článek ale ještě nekončí! To nejlepší nakonec, no ne?

Curse Client

Ó ano, tak jednoduše to zní. Tato jednoduchá věcička otevírá dveře k jedné z největších databází addonů. Tady je úplně jedno, jak dobře anglicky mluvíte, navigace v Curse Clientu je jednoduchá. Vlastně si všechno udělá sám – vyhledá nainstalované hry, kterým může něco nabídnout a vám už jenom stačí jít zpět na jejich stránky, procházet doplňky a mačkat to kouzelné tlačítko: „Install via Curse Client“. Váš spuštěný program požadavek přijme, nainstaluje a napasuje do hry, následně pravidelně kontroluje updaty a upgrady. Jednoduché, že?

Loginscreen Curse ClientuLoginscreen Curse Clientu

Premium

Líbí se? Podpořte vývojáře, staňte se V.I.P. a užijte si nadstandardní služby:

 • Automatická synchronizace addonů na více počítačích.
 • Automatické zálohování addonů
 • Žádné reklamy
 • Část vašeho příspěvku poputuje k tvůrcům addonů na jejich podporu

A další, za pouhých:

 • Měsíční předplatné: $4,95 (zhruba 90 Kč)
 • Čtvrtletní předplatné: $10,35 (zhruba 170 Kč)
 • Roční předplatné: $29,40 (zhruba 670 Kč)
Homepage Curse ClientuHomepage Curse Clientu

Závěr

Co říct na závěr? Pro lidi slabé v angličtině je většina možností, které Curse.com poskytuje, nepoužitelných. Samotný Curse Client ale pro hráče bohatě stačí. Jejich databáze addonů je opravdu nezanedbatelná.

Výborný program

Výhody:

 • Ohromné množství addonů
 • Hodně podstránek/podprojektů
 • Curse Client

Nevýhody:

 • Vše v angličtině (i když, co je na tom k vytýkání)

Článek Curse.com - Hráčův přítel byl publikován 29. června 2011 v 00.00 v rubrice Herní software. Autorem článku je Martin Štěpánek. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...