Garena - spojení hráčů

Tagy:  Garena hodnocení, Garena článek, Garena návod, Garena here, About Garena, hry, multiplayer, propojení, počítačové hry, icq, hamachi

Sponzorované odkazy:

Garena - spojení hráčů

V herním průmyslu je mnoho podpůrného softwaru pro hraní her. Jedním z nich je právě Garena, kterou si nyní představíme. Jistě se ptáte, k čemu vůbec slouží. Nuže odpověď není tak jednoduchá, tento prográmek má spoustu využití. Je na čase si jej detailněji popsat.

Garena I.Garena I.

Spojení hráčů

Hlavním úkolem Gareny bylo vždy spojení hráčů v jejich oblíbených hrách. Jistě se vám také stalo, že jste si chtěl zahrát nějaký titul po internetu s kamarádem, ale neměli jste k dispozici server. Jediná možnost je tak připojit se přes Lan. Tento program vás spojí přes internet tak, že se vaše PC budou chovat naprosto totožně, jakoby jste byli oba ve stejné lan síti.

Komunikace

Garena se využívá také pro komunikaci. Funguje podobně jako známé ICQ, zkrátka si přidáte kohokoliv chcete a můžete s ním chatovat. Navíc vidíte, co hraje a můžete se k němu rovnou připojit. Toto vám možná připomíná steam, jeho funkce jsou totiž podobné.

Postup

Pokud chcete Garenu získat, stáhněte si klienta z oficiálních stránek. Rovnou se na této stránce registrujte, aby jste se později mohli přihlásit. Po nainstalování klienta, vám naskočí přihlašovací okno podobně jako u již zmíněného iCQ. Ještě je třeba zmínit, že se můžete připojit do pěti různých serverů. Je tedy třeba se s každým domluvit, aby jste byli na stejné vlně. Po přihlášení vám najede okno s menu a dál už to zvládnete.

Garena II.Garena II.

Hamachi = Alternativa

Pro ty z vás, kterým Garena příliš nevyhovuje a přesto chtějí program s podobnými funkcemi je tu jako alternativa hamachi. Tato aplikace taktéž simuluje lan síť, avšak už neumožňuje komunikaci a další prvky kolem. Na druhou stranu je Hamachi mnohem jednodušší a pro spoustu lidí i přehlednější. Absence jednoduchého chatu je však velmi omezující. Při jakékoliv komplikaci totiž nevíte co se děje a je tedy nutno pustit další komunikační aplikaci.

Hodnocení

Garena je jistě užitečný program. O tom vypovídá i jeho využití hráči po celém světě. Pokud si zkrátka chcete zahrát s kýmkoliv hru v multiplayeru a nemáte server, je tento program pro vás téměř jediným řešením. Bohužel však není dostupná v českém jazyce, což velmi mnoho lidí odradí.

Moje hodnocení:  70 %

**Stáhni Garena z Garena.com

Článek Garena - spojení hráčů byl publikován 11. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Herní software. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...