Two Worlds

Tagy:  Two Worlds čeština, Two Worlds návod, Two Works cz, Two Worlds download, Two Worlds patch

Sponzorované odkazy:

Two Worlds

Two Worlds je poslední do trojice velkých (hlavně rozlohou) RPG her. Co nám přináší a zaslouží si naši pozornost? Nebo tvůrci her jako je Knightshift nebo série strategií Earth 21×x tentokrát udělali krok vedle?

Kudy vede cestička?

Hned zezačátku hry bude leckterý milovník pořádných příběhových linek zklamán – příběh je opravdu nesmírně klišovitý a zoufale maximálně průměrný… Vy jako hlavní hrdina se dostáváte do světa Antaloor, který se vzpamatovává již 300 let z krvavé války, která byla vedena proti Aziraalovi bohu zkázy. Ukáže se, že je třeba najít a spojit 5 částí kouzelné relikvie a tím docílit konečného vítězství… To jsme tu opravdu ještě neměli…

32 čtverečních kilometrů – to je cifra celkem o čtvrtinu vyšší než je rozloha světa v Oblivionu… Two Worlds je tedy větší a jeho plochu tvoří lesy, hory, džungle, pouště i zamrzlé planiny. Vše pro milovníky cestování je tu a nezapomíná se ani na notorické „sklepmistry“ – dungeony, kobky, atd. vše je k službám. Stejně jako v Oblivionu, tak i zde je k dispozici dopravní prostředek ve formě koňského hřbetu… To ale není vše a později se dostane i na osedlávání ještěrů a jiných potvor. Ze všech zvířat lze i bojovat.

Two Worlds-SoubojTwo Worlds-Souboj

Expíme

Questů jak už hlavních nebo vedlejších je opravdu MOC a bude vám trvat pár dní/týdnů než všechny objevíte a splníte. Nikdy ale nebudou přístupné všechny, neboť ve hře fungují frakce a společenství, takže pokud splníte úkol pro jednu stranu, automaticky se vám nenabídne úkol pro protistranu. Jednoduché a logické.

Během hraní si samozřejmě vylepšujete vaše statistiky, z nichž ty základní jsou 4 : síla, obratnost, vitalita a síla vůle. Dále se rozvíjíte i v pasivních a aktivních schopnostech.

S tím souvisí i bonusy za využívání předmětů s různými bonusy k vlastnostem. Předměty sbíráte do inventáře, který se utěšeně plní a zanedlouho není místo… Naštěstí je obchodníků ve hře dostatek, takže prodávejte, jak jen to jde.

Two Worlds-Jízda na koni je fajnTwo Worlds-Jízda na koni je fajn

Sekáme hlavy, metáme blesky

Jelikož jde o akční RPG, boje jsou a jsou časté. Naneštěstí jsou boje jen o tom, kdo rychleji kliká nebo v jakém sledu používá různé schopnosti… I inteligence nepřátel je tragická a není nouze o zasekávání potvor za překážky, bezcílné bloumání kolem, a pokud už tedy zaútočí, tak bez rozmyslu a špetky nějaké taktiky… Díky této vadě jsou boje stereotypní až hrůza.

Posílat bestie na onen svět můžete i pomocí magie. Kouzel je celkem 73 a dělí se do 5 škol různého zaměření: zemní, vzdušná, ohnivá, vodní a nekromantská. Zpracování magie není špatné, ale nic nového pod sluncem…

Two Worlds-Zátiší s oběšencemTwo Worlds-Zátiší s oběšencem

Hejbej se!

Grafika je rozhodně na úrovni Oblivionu, či možná o kousíček nad ní a přitom je vidět, že i takto velká hra se dá velmi dobře zoptimalizovat, takže ani s průměrným železem nebudete mít problém vše rozhýbat na slušné detaily… Zvuková složka je fajn a úvodní skladba e hodně povedená…

A co teď?

Ne, nedáme si Deli, ale vyřkneme ortel… Two Worlds by bylo parádní RPG, kdyby bylo ve vývoji déle a někdo neflákal betatesting… Bugů je bohužel příliš mnoho a ani výborná optimalizace a rozloha to nezachrání… Sice jde stále o nadprůměr, ale s Oblivionem nebo třetím Gothicem se měřit bohužel nemůže…

Two Worlds video trailer:


Two Worlds demo download:
Two Worlds demo

Koupit Two Worlds za 559,–Kč

Článek Two Worlds byl publikován 24. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...