Two Worlds: The Temptation

Tagy:  Two Worlds, Two Worlds: The Temptation

Sponzorované odkazy:

Two Worlds: The Temptation

The Elder Scroll: Oblivion, Gothic 3 a Two Worlds. Tak toto byla hvězdná trojka nové vlny freeform RPG her. Oblivion jakož i Gothic 3 byly magazíny a weby hodnoceny zaslouženě kladně a nezřídka šla hodnocení opravdu velmi vysoko. Two Worlds byl spíše na okraji žánru, ale díky soustavné péči vývojářů, kteří hru neustále pomocí patchů vylepšovali, šlo nakonec o výborně hratelnou záležitost, která ovšem k některým věcem přistupovala velmi specificky. Díky konečnému prodejnímu úspěchu bylo jasné, že hra by si zasloužila datadisk a od slov nebylo daleko k činům. Práce ovšem nabobtnaly do rozměrů úplně nové hry a vznikly kontury regulérního pokračování s názvem Two Worlds: The Temptation.

Tentokrát se přeneseme do hlavního města s názvem Hatmandor, které si mnozí automaticky spojí s pouští Drakaar a kontinentem Antallor. Z příběhové linky není známo skoro nic a oznámeno je pouze to, že bychom měli začít lovem vrahů a hledáním již provařeného mága Angara Hoga. Z Hatmandoru se postupně dostanete do dalších krajin, které podle slov vývojářů budou reálnější a promyšlenější. Bohužel nebudete moci tuto investigativní prácičku provést v kůži již namakaného hrdiny z předchozího dílu a znovu si tak projdete tvorbou nové postavy.

S novými prostředími souvisí i potřeba nových nestvůr, předmětů a také dungeonů. Dočkáme se opravdu komplexních podzemních komplexů, které nebudou sloužit pouze jako místa k ničení nestvůr a nalézání pokladů, nýbrž budou stěžejní i pro příběhové pozadí. Nových nestvůr by se mělo objevit velké množství a samozřejmě budou korespondovat s prostředím, ve kterém žijí. Tvůrci také oznámili několik velmi vítaných novinek, které se sice spíše řadí do kategorií maličkostí, ale pro hratelnost budou nezbytné. Jde například o pronájem lodi, se kterou se tak dostanete na jinak nedostupná místa. Když už jsme u té vody, bude též možné se potápět. Doufejme, že půjde o opravdu využitelnou vlastnost.

Samotný herní systém hodlají tvůrci z Reality Pump zachovat a pouze ho vyladit k dokonalosti. Zachován tak zůstane poněkud zvláštní systém vylepšování předmětů, ale také spousta profesí a schopností, které byly velmi dobře použitelné. Technicky hra projde rozsáhlým faceliftem a můžeme se tak těšit na lepší a dokonalejší textury, vyhlazování a realističtější vzezření vegetace a denních cyklů. Osobně doufám, že vývojáři hlavně překopají animace hlavního hrdiny, které byly podle mě opravdu bídné. Pokud se ovšem prozatímní sliby splní, půjde o vyvážené a osvěžující freeformové RPG, které bude radost hrát.

Článek Two Worlds: The Temptation byl publikován 26. dubna 2008 v 21.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...