CraftCon 2015 v Brně - Víkend plný Minecraftu

Sponzorované odkazy:

CraftCon 2015 v Brně - Víkend plný Minecraftu

Nestihli jste CraftCon a informací o něm se nemůžete dohledat? Přinášíme exkluzivní ohlédnutí za jednou z největších akcí z oblasti her v Česku, která nenechala klidnou jedinou hráčskou duši.

O tom, co je to CraftCon, jsme vás informovali již v pozvánce, uveřejněné před zahájením brněnské části akce 16. 7. 2015. Spoustu z Vás tak již ví, pakliže již dříve nevěděla, co to znamená Megaakce s Minecraftem. Polovina z vás však zcela jistě netuší, jak vlastně je, na takovém CraftConu.

Výborná organizace celé akce

Zapomeňte na sváry a nudu. Letošní, brněnský CraftCon přinesl potěšení do všech dětských, ale i dospělých srdcí! A co na něm bylo tak skvělého? Všechno! Profesionální organizace s jakou byl CraftCon veden ve mě zanechala znatelnou stopu až do dnešních dní.

Hlavní sálHlavní sál

Občerstvení, herna, obchůdky s herní, či youtuberskou tématikou, hlavní program, či autogramiáda – to vše bylo, v prostorách brněnského výstaviště k mání. Ihned při vstupu na vás dýchala nezaměnitelná atmosféra plná nadšení, očekávání a pohody, jež vyzařovala z každého účastníka.

Stánek boostermaniaStánek boostermania

Jakmile jsme prošli „bránou“ a dostali náramek, CraftCon nás zcela pohltil. Každou část z budovy známe dokonale, neboť nás až překvapilo množství tolika nadšených lidí, jež přišlo podpořit svého oblíbeného YouTubera. Než jsme se tak prodrali z bodu A do bodu B, trvalo to pár minut. Na druhou stranu jsme si však mohli prohlédnout vše pořádně. U vstupu nakoupit pár trik se značkou Jirky Krále, odložit nepotřebné svršky, jež v teplém počasí, které celou akci provázelo, nebyly zapotřebí a konečně se vydat k hlavní stagi a YouTuberským přednáškám. Hlavní sál měl spoustu míst k sezení a byl propojen s druhým patrem a balkóny, z nichž šlo hlavní dění rovněž s přehledem sledovat. Interaktivní přednášky zaměstnávaly desítky mladých chlapců a dívek, jež se CraftConu účastnili. Herdynovo Week of Legends z prostředí Grand Theft Auto V, Jirkovy Minecraft zážitky, či Stejkova zábavná challenge dokonale zařídili zábavu hlavního programu a z velkého sálu tak po celou dobu nebylo proč odcházet. My jsme však chtěli, celou akci zaznamenat, a tak se vydat cestou i toho účastníka, jehož by hlavní program omrzel.

Pohled z backstagePohled z backstage

Dobře vybavená herna

Hlavním sálem akce vůbec nekončila, možná právě naopak. V části, spojovací první a druhé patro budovy, se nacházela počítačová herna s profesionálními, herními počítači, na kterých se hráči střídali a hráli mezi sebou hry jako Hearthstone, CS: GO, Minecraft, či League of Legends. K vyzkoušení bylo nejen kompletní, počítačové, herní vybavení, včetně výborných sluchátek, ale také, dnes hodně opěvované, herní křesla, v nichž si vášniví hráči nekřivili svá těla. Jedinečnou atmosféru herny doplňovala vůně občerstvení z bufetu, jenž sídlil hned za rohem a hráči tak byli zásobování pitím a jídlem, takříkajíc z první ruky. Spojovací chodba vedla také do backstage, kde se všichni účinkující scházeli a měli své soukromí. Nutno podotknout, že malá místnost s dalšími šatnami, byla pro YouTubery doslova modlou a nedocenitelné soukromí jež poskytovala, muselo být zcela na místě. Téměř vždy, když chtěl některý z nich vyjít, byl ihned obklopen davem fanoušků a nadšených dětí, toužících po podpisu, či fotce.

HernaHerna

Fotografiemi se nešetřilo

Obojí však dostali ve speciálních prostorách. Fotky se uskutečňovaly v malinkém ateliéru v druhém patře, kde se na některé účinkující tvořily až sáhodlouhé fronty. Profesionální fotograf byl téměř neustále zaměstnán a já věřím, že valná většina účastníků si z místa odnesla ne jednu fotku s tématikou CraftConu a svého oblíbeného YouTubera. Mnohem zajímavější však byla autogramiáda, která se, pravděpodobně z kapacitních důvodů odehrávala ve venkovních prostorách. Skoro nekonečné řady nadšených fanoušků hostilo brněnské výstaviště venku. Bylo až z podivem, kolik jedinců přišlo snad pouze s tímto záměrem, získání podpisu svého idola. A když říkám idola, myslím opravdu idola. YouTubeři a hosté, kteří byli na CraftCon pozváni mi připadali jako právoplatné celebrity se svou fanouškovskou základnou a někdy téměř omdlévajícími fanynkami.

YouTuber se podepisujeYouTuber se podepisuje

Účastníci akce přišli buď sami, či s doprovodem dospělého, který, nutno podotknout, nudou také netrpěl. Opravdu spoustu rodičů absolvovalo program se svou ratolestí a to s upřímným úsměvem. Každý si prostě na CraftConu přišel na své a na věku zde vůbec nezáleželo. Když byl náhodou někdo z nich unaven, venkovní hospůdka za areálem poskytovala příjemné posezení u piva a přímého přenosu hokejového utkání Česko – USA o třetí místo. Český neúspěch v tomto zápase nijak nepokazil náladu obecenstva a celkový pobyt na akci, působil na naší redakci velmi příjemným dojmem. Atmosféra CraftConu byla bezesporu úžasná a nám nezbývá než vyčkat celý dlouhý rok na další.

Článek CraftCon 2015 v Brně - Víkend plný Minecraftu byl publikován 30. července 2015 v 05.00 v rubrice Hry, Novinky, Novinky a PR články. Autorem článku je Šimon Wlosok. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...