Herní novinky - říjen 2015: Far Cry, Styx, WoT nebo Human Resource Machine

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - říjen 2015: Far Cry, Styx, WoT nebo Human Resource Machine

Přicházíme s další dávkou herních novinek za uplynulý měsíc. V říjnu jsme se dočkali vcelku zajímavých odhalení. S minulostí se pokusí experimentovat další díl Far Cry, programování člověka zajistí logická Human Resource Machine a gobliní assassin Styx zaútočí v Shards of Darkness.

Akce v pravěku

Celkem odlišným směrem překvapuje studio Ubisoft, které se již chystá na další díl své Far Cry titulu. Tentokráte nebude označen pětkou, nýbrž podtitulem Primal. Očekávejme lovení a zabíjení s jednoduchými nástroji.

Rozbroje mezi různými klany ve Far Cry PrimalRozbroje mezi různými klany ve Far Cry Primal

Podíváme se do roku kolem 10 000 let před naším letopočtem, kde narazíme na mamuty nebo šavlozubé tygry. Zde půjde hlavně o přežití a vydobytí si svého území. Nepůjde zde pouze o souboj se zvířaty o potravu, popřípadě obranu před šelmami. Hráč bude též čelit proti ostatním klanům a k dispozici bude mít dobový arsenál. Luky, oštěpy nebo sekery. A jak už to tak ve Far Cry bývá, čekejme smyslný příběh.

To je samozřejmě podloženo trailerem, který se snaží nastínit, co nás 23. února roku 2016 na PS4 a XOne čeká. Majitelé PC budou pak muset vydržet o měsíc déle.

Zabijácký goblin se vrací

Vývojáři assassinovského Styx: Master of Shadows se po celkem pozitivní kritice logicky rozhodli o vydání dalšího dílu. Styx: Shards of Darkness dostane vetší rozpočet a je již ve vývoji.

Vrah Styx znovu v akciVrah Styx znovu v akci

Máme slíbeno větší a volnější prostředí a mnoho způsobů plížení a zabíjení. Otevřený svět však bude chybět. Mezi odhalené novinky pak spadá přitahovací hák, lezení po lanech nebo užití nože pro sjíždění na laně.

Prozatím toho více o hře známo není. Dočkat bychom se ji ale měli už v průběhu následujícího roku.

Programovací puzzle

Vývojáři z Tomorrow Corporation, kteří prosluli například logickou World of Goo nebo Little Inferno, se snaží vytvořit další logickou hru se zajímavým konceptem. V Human Resource Machine půjde o programování li­dí.

Zajímavý programovací koncept v Human Resource MachineZajímavý programovací koncept v Human Resource Machine

Hráč zde bude zasazen do role úředníka, což obnáší plnění příkazů vedení. Zde bude použito ono programování, které však nebude tak obtížné, jak ho známe. Bude k dispozici 11 příkazů, díky kterým bude možné vytvořit požadovaný algoritmus. Pro lepší pochopení celého systému je k dispozici trailer.

Hra je již nyní k dispozici na oficiálních stránkách za 10 dolarů.

Vylepšení pro tankisty

Oblíbená tanková akce World of Tanks se nyní dostává do verze 10.0, což vývojáří slaví příchodem velkých novinek. Tato verze nese název Rubicon a přináší nový mód, mapy a samozřejmě tank.

Ukázka nového tanku T-22 pro WoTUkázka nového tanku T-22 pro WoT

Nový mód Rampage přináší sám o sobě řadu úprav. Nalezneme zde respawny, místa pro opravu svých strojů a známý capture the flag. Hráči jsou navíc obohaceni využitím leteckých a dělostřeleckých útoků. Přichází též Tier 10 tank T-22, PvE tutorial a mnoho dalších změn. Podrobnější přehled změn můžete najít zde a nesmí chybět také trailer.

Ukončení sporů a omluva prostředníctvím updatu

Po uklidnění roztrže mezi vydavateli a tvůrci simulátoru Spintires se k nám dostává našlapaný update, který přidává nové vozy. Zároveň také oznámení, že se dočkáme dalších updatů a rozříření. V budoucnu můžeme také očekávat vydání modovacích nástrojů.

Nové vozidlo K-700 pro SpintiresNové vozidlo K-700 pro Spintires

V tomto updatu nalezneme celou řadu oprav jejíž kompletní výpis naleznete zde. Navíc do hry přibylo celkem pět nových vozidel. Jedná se o B-66, B-131, C-4310, D-537 a K-700.

Svět orků pro ESO

Zatím největší DLC dostanou hráči Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Toho se dočkáme ještě tento rok a dostane podtitul Orsinium.

Prostředí světa orků v novém DLCProstředí světa orků v novém DLC

Toto DLC by mělo hráče zavést do světa orků, kde bude potřeba pomoci králi znovu vybudovat město. Tvůrci odhadují prodloužení zábavy o více jak 20 hodin. Přibude nová aréna a šest bossů. Nechybí ani nové dungeony Old Osirinum a Rkindaleft.

Pro PC se DLC dočkáme už 2. listopadu zatímco si konzolisté počkají do 17. a 18. listopadu. Prozatím můžete shlédnout doprovodný trailer.

MiniNews

Byla spuštěna otevřená beta tankového Armored Warfare. Humble začal nabízet možnost měsíčního předplatného a tím pravidelný přísun her. České RPG Dex se chystá na konzolové verze. Válečná onlineovka War Thunder se dočká nového enginu. Hráčům vesmírného Star Citizen byly zpřístupněny hratelné moduly. Bylo objeveno téměř desetiminutové video chystaného Adrift z vesmírného prostředí. Sony oznámilo další díl Gran Turismo s podtitulem Sport. Zemřel hlavní designér hry Dex Jan Jirkovský.

Vyšlo

První epizoda Minecraft: Story Mode – A Telltale Games Series – Episode 1: The Order of the Stone vyšla 13. října. O dva dny později pak parodie na akční filmy Broforce. 20. října vyšla vesmírná akce Rebel Galaxy. Hudební Guitar Hero Live poctilo konzolisty 23. října. Ke konci měsíce pak vyšlo Halo 5: Guardians.

Koupit Minecraft: Story Mode (PC)
Koupit Minecraft: Story Mode (PS3)
Koupit Minecraft: Story Mode (X360)
Koupit Minecraft: Story Mode (PS4)
Koupit Minecraft: Story Mode (XOne)
Koupit Guitar Hero Live + Kytara (PS3)
Koupit Guitar Hero Live + Kytara (X360)
Koupit Guitar Hero Live + Kytara (PS4)
Koupit Guitar Hero Live + Kytara (XOne)
Koupit Halo 5: Guardians (XOne)

Článek Herní novinky - říjen 2015: Far Cry, Styx, WoT nebo Human Resource Machine byl publikován 10. listopadu 2015 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...