The Lighthouse - Thriller jako řemen

Sponzorované odkazy:

The Lighthouse - Thriller jako řemen

Máte rádi Sherlocka Holmese? Holdujete napětí a nebojíte se tmy? A co takhle si zkusit, jaké to je být detektivem a vyřešit záhadu jedné ztracené dcery? Rádi bychom vám představili další z mnoha projektů na Kickstarteru – The Lighthouse od tvůrců Shadow Knights Studio. Jako pravděpodobné datum vydání je zatím stanoven říjen letošního roku.

The Lighthouse je adventura, kombinující v sobě prvky thrilleru a nadpřirozena, což v žádném případě není špatná kombinace. Sázka na obdobnou směsici žánrů se notně vyplatila i slavnému spisovateli Stephenu Kingovi, když psal trilogii o vysloužilém policistovi Billu Hodgesovi.

Ve hře se z vás stane soukromý vyšetřovatel James Irvine, v jehož kůži budete pátrat po zmizelé Lily Beaumontové. Budete zkoumat opuštěný majetek rodiny Wescottových – nejbohatší rodiny z Maine, a postupně odhalovat jednotlivé dílky pravdy.

Nenechte se příliš pohltit temnou atmosférou a pamatujte na světlo majáku.Nenechte se příliš pohltit temnou atmosférou a pamatujte na světlo majáku.

V The Lighthouse budete na vše nahlížet z pohledu první osoby a stopy budete hledat pomocí hádanek, které vám však budou ztěžovat překážky okolního prostředí a snaha zbavit se něčeho, co vás neustále sleduje. Budete ve tmě a jediné světlo bude z majáku a vaší baterky. Prostředí ve hře bude různorodé a díky tomu se budou pravidelně měnit i druhy překážek a hádanek.

Copak tato hádanka asi znamená?Copak tato hádanka asi znamená?

Během vývoje projektu se tvůrci snažili o to, aby bylo prostředí unikátní a nezapomenutelné. Dalším jejich záměrem bylo hru zařadit do 60. let, kdy ještě nebyly technologie natolik vyvinuté a policejní vyšetřování tudíž bylo zákonitě také o nějaký ten stupínek náročnější.

Žlutá lilie, copak asi znamenáš?

Příběh hry začíná 19. února 1964. James Irvine je bývalý detektiv, který se nyní živí jako soukromý vyšetřovatel v Maine. Je to muž, jenž je schopen vyřešit záhady a případy, na nichž si ostatní vylámali zuby. Mnoho případů, které se k němu dostanou, pochází od místních obyvatel. Požadavky bývají různé, například manželky, které chtějí své manžele businessmany obvinit z nevěry s dostatkem důkazů.

19. únor je pro Jamese významné datum, jelikož je to právě 7 let, kdy ztratil svoji dceru Lily. Každý rok navštěvuje její náhrobek se žlutou lilií a svíčkou. Následně čeká na místě, dokud svíčka nezhasne. Tuto tradici nikdy neporušil, až dodnes. Když se oblékal a připravoval se k odchodu, našel pod dveřmi dopis, ve kterém stálo:

Pane Irvine, moje dcera se nevrátila domů po dobu 2 let, 4 měsíců a 9 dní. Je pohřešovaná, jak jistě víte. Byla spojená s incidentem na majáku, možná si pamatujete její jméno – Lily. Místní úřady ji nemohou najít a říkají mi věci, které by rodič raději neslyšel. Tvrdí, že je nejspíše mrtvá, a že mi nemohou pomoci. Já ale nemohu spát, dokud nebudu přesně vědět kde je, jestli je v pořádku a jestli se třeba nesnaží dostat domů a jen nemůže najít cestu. Pomozte mi ji najít. Zkuste se po ní podívat v okolí majáku, to je poslední místo, kde byla spatřena.

- Elizabeth Beaumont

V obálce byla přiložená adresa a jedna žlutá lilie.

James IrvineJames Irvine

Od této chvíle už bude jen na vás, jak se s touto situací v kůži Jamese Irvina poperete, a jestli dokážete záhadu vyřešit. Atmosféra bude temná, ale pro milovníky thrillerů je to neodmyslitelná součást příběhu a prožitku. Příběhem vás bude doprovázet úchvatný soundtrack, na němž se podílela také Mimi Page, kterou je možné slyšet například i ve Fallout 4.

Cíle kampaně

Cíle kampaně The Lighthouse jsou v rozmezí od 15 000 $ do 100 000 $. 15 000 $ již bylo dosaženo a znamená to, že bude hra ve více jazycích – francouzsky, německy, rusky a španělsky. Konec kampaně se nezvratně blíží a stejně tak se blíží i dosažení hranice 25 000 $, což by znamenalo, že by byl vytvořen nový venkovní level – residence Wescottů, která by byla inspirována Kingovo Osvícením. Také lesy by se staly více nebezpečnými, díky nástrahám a speciálním hádankám. V případě dosažení 35 000 $ by byl otevřen ještě další level, tentokrát uvnitř jeskyní, které vás ponoří do metafor a paralelních světů. Pokud by se podařilo dosáhnout také hranice 75 000 $, hra by se stala děsivější. Do hry by byly přidány hrůzostrašné scény, jež zahrnují Lily. Původně byly vystřiženy, aby hra nepůsobila příliš děsivě.

Pokud vás hra The Lighthouse zaujala natolik, že jste se rozhodli kampaň podpořit, klikněte na odkaz zde, kde máte mimo jiné možnost se podívat i na krátká videa z ní a na poutavý trailer.

Článek The Lighthouse - Thriller jako řemen byl publikován 7. srpna 2017 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Nicoll Bárová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...