All The Hidden Corners - Netradiční adventura, odehrávající se v ruském vlaku

Sponzorované odkazy:

All The Hidden Corners - Netradiční adventura, odehrávající se v ruském vlaku

Zdravíme všechny zapálené hráče a hráčky.

Dostalo se nám té cti, a můžeme vám představit připravovanou hru z kampaně webu Kickstarter – All The Hidden Corners. Titul má být dokončen v dubnu 2018.

Pro ty, co název Kickstarter slyší proprvé, vysvětlíme oč se jedná.

Kickstarter je americká veřejně prospěšná společnost se sídlem v newyorském Brooklynu. Jejím cílem je „pomáhat vdechnout život kreativním projektům“. Společnost údajně obdržela více než 1,9 miliardy dolarů od 9,4 milionu uživatelů na financování přes 257 000 tvůrčích projektů. Patří mezi ně filmy, hudba, scéna, komiksy, žurnalistika, videohry, technologie a projekty související s potravinami.

Lidem, kteří podporují projekty na Kickstarteru, jsou nabízeny odměny, výměnou za jejich finanční příspěvek. Za drobný peníz tak můžete nejen přispět na dobrou věc, ale mít z ní i užitek.

Nyní ale již k výše uvedené hře, All The Hidden Corners.

Cesta Transsibiřským pacifikemCesta Transsibiřským pacifikem

All The Hidden Corners je i na dnešní poměry netradiční adventura. Je inspirována hrami jako The Last Express a Mystery Laury Bow, které se svého času pokoušely pracovat se žánrem dobrodružných her tak trochu po svém.

Mimochodem na legendární The Last Express se již brzy dostane v naší (ne)pravidelné rubrice retro.

Moskau, Moskau…

Úvod hry nás zavede do pozdních sedmdesátých let, kdy je lingvistický doktorant poslán do srdce Ruska. Má zde vyšetřit zvěsti o tom, že v jedné malé vesnici může žít řečník zaniklého, mrtvého jazyka.

Univerzální překladač na hlavě hlavního hrdinyUniverzální překladač na hlavě hlavního hrdiny

Po dezorientujícím setkání na vlakovém nádraží v Moskvě se studentovi dostane do rukou sovětská technologie – univerzální překladač a náhodně se vydá na neplánovanou cestu vlakem směřujícím do hlubin Sibiře.

Ve vlaku potkáme 12 dalších cestujících. Nehovoří stejným jazykem, přesto se zdá, že nemají s komunikací žádný problém. Podle odhadů studenta je řečník umírajícího jazyka 5 dní na Sibiři.

Pro hlavního hrdinu tak vyvstává plno otázek:

  • Dosáhne tento vlak, včas správného cíle?
  • Proč se všichni na palubě chovají tak podivně?
  • Zvládne pomocí univerzálního překladače, navázat vztahy mezi s cestujícími, aby si získal jejich důvěru?
  • Dokáže zjistit, co vědí?

All The Hidden Corners je hra o skutečném porozumění a pochopení postav. Musíte co nejvíce prozkoumávat prostředí a shromažďovat dostupné informace. Poslouchat všechny postavy je nezbytné pro plné pochopení společenských situací, které se vyskytují. To je totiž jediný způsob, jak udělat ta nejlepší rozhodnutí pro získávání jejich důvěry. Bez ní žádné důležité informace nezískáte.

Kdopak to mluví

Univerzální překladač je ve hře váš důležitý pomocník. Je to helma, která automaticky přeloží jakýkoli jazyk, jímž se právě se mluví. Přitom odhaduje, nakolik vám zpovídaný mluvčí věří. Zatímco jste jediný, kdo na palubě rozumí všem, osobně s nikým mluvit nemůžete – překladač vám to neumožňuje. Jediné odpovědi, kterých se od vás může dostat, jsou neverbální. Můžete přikývnout, pokrčit ramena nebo neříci vůbec nic.

Máte mnoho příležitostí, jak si získat (nebo ztratit) důvěru postav ve vlaku. Můžete jim lhát, mluvit pravdu nebo jim pomáhat plněním různých dílčích úkolů.

Všichni cestující mají jedinečnou osobnost. Každému tak musíte přizpůsobit svou odpověď, abyste si jej co možná nejvíce naklonili. Například nejistý charakter může příznivě reagovat na vaše jasné přikývnutí, zatímco on mluví, kdežto jistý, ale podrážděný jedinec může více ocenit tichého posluchače.

Další důležitý bod hry – společenské hádankyDalší důležitý bod hry – společenské hádanky

Společenské hádanky jsou cestou ke zvýšení vaší důvěryhodnosti. Každá má několik řešení. Ta mohou, ale také nemusí, být k dispozici podle toho, jak na vás postavy reagují. Často jsou tou nejlepší cestou, která vám získá největší množství důvěry a zároveň vám poskytne zásadní informace.

Svět, který žije

Ve vlaku mají postavy vlastní plány. Pokud někdo chce, abyste se s ním setkali na obědě, raději jděte a najděte ho, než oběd skončí. Pokud se jim nepodaří se s vámi setkat, nebudete už mít další příležitost, a jejich důvěra ve vás bude poškozena.

Pár odhalených postav z vlakuPár odhalených postav z vlaku

Charaktery postav ve vlaku zahrnují nóbl nihilistu z Turecka, bývalého japonského lékaře posedlého estetikou, mladého poláka vystrašeného a přesvědčeného, ​​že je odsouzen k prokletí a mnoho dalších excentrických osob.

Autoři hry pevně ​​věří ve vývoj her, které jsou určeny pro širší publikum. All The Hidden Corners by měl být hrou, kterou si užijí i ti, kteří žádnou jinou před tím nehráli. Pro hráče je jako vodítko připravena digitální příručka, která podrobně popisuje fungování ovládacích prvků pro každou dostupnou platformu, vysvětluje mechaniku hry a obsahuje obecné rady, jak získat co nejvíce důvěry u spolucestujících ve vlaku.

Navíc, díky podpoře 25 dolarů na tento projekt, můžete získát exkluzivní digitální příručku Kickstarter, která obsahuje další rady a tajemství, jak si poradit s obtížnějšími místy ve hře. Za 35 dolarů dostanete fyzickou verzi této brožury.

Původním a pevným cílem kampaně je financování vývoje hry. Autorům tak, po odečtení všech poplatků z provozování kampaně, nějaký zisk zůstane. Jsou to jen dva lidé žijící společně v Illinois, takže náklady nejsou vysoké. U cílů nad rámec počátečního financování v současné době neplánují další obsah hry, či její rozšíření. Peníze chtějí použít pro samotnou prezentaci hry a jejímu doladění.

Pružné cíle jsou při získání 15 000 dolarů – profesionální umělec, který zlepší propagaci a uživatelské rozhraní hry. Při získání 20 000 dolarů chystají autoři dodatečnou hudbu. V případě získání ještě většího obnosu mají ještě pár drobností v záloze.

Článek All The Hidden Corners - Netradiční adventura, odehrávající se v ruském vlaku byl publikován 31. července 2017 v 05.00 v rubrice Herní software, Hry a PR články. Autorem článku je Daniel Voňka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...