Herní novinky - březen 2016: Everything, Forza Motorsport a Minecraft

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - březen 2016: Everything, Forza Motorsport a Minecraft

Skončilo nám zimní období a nastoupilo jaro. Spolu s posunem času se i v herním světě spousta informací posunula. Přinášíme herní novinky z prvního jarního měsíce, března. V článku zjistíte například adaptaci závodní Forzy Motorsport na jinou platformu nebo přechod odstřelovačské série Sniper Elite do dalšího dílu.

Itálie pod zaměřovačem

Po předchozím úspěšném odstřelovačském titulu Sniper Elite 3 se studio Rebellion po dvou letech vrací s dalším, v pořadí již čtvrtým dílem. Ten má být hlavně pro konzole PS4 a Xbox One mnohem propracovanější, než díl třetí. S tím tedy souvisí rozlehlejší a detailnější mapy.

Hlavní dějiště hry v italském prostředíHlavní dějiště hry v italském prostředí

Dějová linka bude navazovat na předchozí díl a hráč tak bude postaven do nádherného prostředí Itálie z roku 1943, kde se v roli Karla Fairburna budete probíjet nacisty spolu s italským odbojem.

Více informací o plánovaném Sniper Elite 4 bohužel není. Jisté ale je, že hra vyjde ještě letos na PC i konzole. Pro stálý přehled o novinkách navštivte oficiální stránky hry.

Prostě všechno

Celkem neznámá osoba v herní branži se nyní pokouší o vytvoření unikátního kousku, ke kterému lze snad přiřadit žánr simulace. David OReilly se snaží vytvořit hru, ve které bude hráč moci vše ovládat, vytvářet, měnit, atp. Mělo by jít o reálné prostředí světa i vesmíru. Za tímto popiskem se skrývá název hry Everything.

Ovládání buněk?! v chystaném EverythingOvládání buněk?! v chystaném Everything

Co se týká onoho žánru, Everything by mohl mít vlastní pojmenování. Hráč bude mít totiž k dispozici celý vesmír včetně těch nejdrobnějších součástí, ať už je to slunce, zvíře, strom nebo kamen. Tímto se OReilly snaží nabídnout spoustu odlišných úhlů pohledu na konkrétní věci a určitou kooperaci mezi nimi. K dispozici by samozřejmě měla být spousta dalších herních mechanik, úkolů, výzev a třeba se dočkáme i nějakého smysluplného příběhu.

Everything by měl být pouze pro PlayStation 4 a prozatím není známo ani datum vydání hry. Stejně jako v předchozím titulu se vyplatí sledovat oficiální stránky hry pro nové informace.

Konzolová klasika pro PC

Doposud se majitelé nových operačních systému Windows 10 nemohou dočkat pořádných herních kousků ve Windows Store. Zatím je zde málo her a v porovnání s Google Play pro Android zařízení by snad každý hráč spíše snažil zakoupit zařízení právě s druhým jmenovaným systémem. Současná novinka však má tento prozatimní stav alespoň trochu změnit. Po oznámení konzolové adventury Quantum Break pro PC přichází Microsoft s dalším herním kouskem, který přidá do svého obchodu. Je jím našlapaná závodní Forza Motorsport 6.

Propracované detaily i v rozlišení 4KPropracované detaily i v rozlišení 4K

Tato hra dostane podtitul Apex a bude k dispozici zcela zdarma. Za tuto nulovou částku však nebude nijak moc osekaná. Nabídne 63 vozů, 6 tratí a v kariéře otevře 12 odlišných eventů. Zbytek obsahu, jak už to z free-to-play titulů znáte, budete moci odemknout pomocí mikrotransakcí. Zde ale půjde veškerý obsah odemknout herní měnou, kterou lze získat pouhým hraním, takže pro plnohodnotný kousek nebude zapotřebí ani koruna z peněženky. Další vynikající zprávou je fakt, že bude Forza Motorsport 6: Apex téměř shodná se svojí konzolovou verzí.

Dle videa je jasné, že nás hra poctí už do dvou měsíců na zmiňovaném Windows Store. Kdy přesně se tak stane, to vývojáři tají.

Soubojový update

Oblibená kostičková budovatelská hra Minecraft se po letech dočkala pořádného updatu který nese označení Combat Update. Zvedne verzi hry na 1.9 a dočkat se můžete převážně úprav soubojového systému a jeho rozšířením. Největší změnou je přidání štítu.

Překopaný soubojový systém MinecraftuPřekopaný soubojový systém Minecraftu

Funkce tohoto štítu bude mít za následek hlavně obranu před šípy. V boji na blízko pak bude eliminovat jen 2/3 z celkového zranění. Tento štít bude mít omezenou životnost v závislosti na jeho poškození útoky. Další novinkou bude cooldown na útoky, což bude vyžadovat správné načasování. Síla útoku zbraně bude záležet na době, po kterou bude drženo tlačítko myši. Pokud upustíme od systému souboje, najdeme nového moba Shulker, nové zvukové efekty a třeba iglú.

Seznam veškerých novinek pak naleznete zde. Tento update vyšel ke konci měsíce 29. března.

Bohové pro Hearthstone

Chystá se další DLC pro oblíbený karetní titul Hearthstone. Přibudou noví bohové Yogg-Saron, N'Zoth, C'Thun a Y'Shaarje. Nese název Whispers of the Old Gods. Samozřejmě přibudou i jiné karty a to celkem 134. Zmíněného C'Thuna hráči dostanou hned v prvním boosteru a k tomu ještě dvojici uctívačů. Mezi další karty pak patří znetvoření předchozí hrdinové. Namátkou třeba Polluted Hoarder, Validated Doomsayer nebo Eater of Secrets. Všechny samozřejmě s trochu pozměněnými vlastnostmi.

Rozšíření vychází na přelomu měsíců dubna a května. Pro nedočkavce jsou postupně odhalovány některé z karet na těchto stránkách.

Mininews

Pro mobilní systémy vyšlo RPG Brány Skeldalu 3: Sedm mágů. Pro PlayStation 4 vyšla nová verze firmware, která přidá funkci remote play z PC. Vývojáři Kingdom Come: Deliverance oznamují odklad PC verze, ale vydávají beta verzi hry. Mobilní česká akce Dead Effect 2 zamíří také na PC. Blizzardovská fps akce Overwatch vyjde koncem května a předtím spustí otevřenou betu. Akční MOBA Paragon spustila early access. Střílečka LawBreakers už není free-to-play ale „zaplať jednou a hraj“. Společnost Sony Computer Entertainment uzavírá studio Evolution (MotorStorm a Driveclub).

Vyšlo

Na začátku měsíce vyšel simulátor Bus Simulator 2016. Poté nás 8.&bnsp;března navštívilo očekávané The Division. O tři dny později se vrací nový zabiják Hitman. Zajímavý survival titul Sheltered přešel do plné verze 15. března. Po dvou dnech pak vyšla sportovní EA Sports UFC 2. Ke konci měsíce nás poctila závodní arkáda Trackmania Turbo a adventura Adrift. No a poslední den března vyšla strategie Ashes of the Singularity.

Článek Herní novinky - březen 2016: Everything, Forza Motorsport a Minecraft byl publikován 11. dubna 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...