Herní novinky - březen 2016: Mass Effect nebo datadisk pro Heroes VII

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - březen 2016: Mass Effect nebo datadisk pro Heroes VII

Začíná nám měsíc květen a to znamená, že vám přinášíme další díl herních novinek. Duben se letos s novinkami předvedl a namísto aprílových žertíku se vrhneme hned do děje. V tomto článku zjistíte postřehy o chystaném titulu Mass Effect: Andromeda, podíváme se opět do doby druhé světové války se střílečkou Escape from Tarkov a odhalíme novinky v přídavku do oblíbené tahové strategie Might & Magic: Heroes VII.

Souhvězdí Andromeda

Již zanedlouho bychom se měli dočkat čtvrtého pokračování sci-fi RPG s názvem Mass Effect: Andromeda. Podtitul zde znamená souhvězdí, do kterého se hlavní hrdina Shepard vydává za účelem hledat nový domov pro lidskou rasu.

Pohled na Sheparda a jeho nové útočištěPohled na Sheparda a jeho nové útočiště

Ze začátku je potřeba zdůraznit, že informace zde uvedené nemusí souhlasit s finální hrou, protože jsou založené na dotazníku od vývojářů. Nicméně se dá usuzovat, že lidstvo zde potká domorodou rasu, které se logicky nebudou vetřelci líbit. Ve hře by neměl chybět systém rozhodování, ve kterém budete například rozhodovat, co dělat s domorodými zajatci. Stejně, jako systém rozhodování, budou zde též dostupné rozšířené možnosti úpravy postav a také zbraňového arsenálu.

Z dostupných informací lze usoudit, že Mass Effect Andromeda bude dostupná na PC, PS4 a Xbox One. Konzole starší generace nejspíš podporu mít nebudou. Plánovaný datum vydání je pak plánován ke konci tohoto roku.

Realistické chování zbraní

Již po několikáté se vracíme do druhé světové valky se akčním simulátorem. Nyní o hodně realističtějším. V Escape from Tarkov se vývojáři snaží hlavně o funkci zbraní, což také dokazuje video. Prý poznáme i rozdíl mezi úplně novou a již použitou puškou. Snad se dočkáme pořádné ruské onlineovky.

K dispozici by krom velkého zbraňového arsenálu mělo být stovky až tisíce různých kombinací úpravy samotné zbraně. Ty se budou čas od času zasekávat. Bojovat se bude vevnitř i venku, v různých ročních obdobích a také se střídáním dne a noci. Po grafické stránce vypadá úchvatně, což má na svědomí vysoký počet polygonu pro téměř každý objekt ve hře. Pro představu byl také vydán gameplay z alfaverze.

Escape from Tarkov se zatím plánuje pouze pro platformy PC a MAC. Přesné datum vydání sice neznáme, ale měli bychom se dočkat do poloviny tohoto roku.

Karetní peklo

Bylo oznámeno pokračování úspěšné hry Hand of Fate 2. Vývojáři ze studia Defiant Development celkem obstojně zvládli skloubení karetní hry a RPG plánují pokračováni. V tomto díle sice nebude chybět hlavní hrdina z jedničky, ale navrátí se v trochu jiném smyslu.

Zlověstná karta od dealeraZlověstná karta od dealera

Dealer karet zůstává stejný nicméně hlavní hrdina se zde stává nepřítelem. Hráč se ocitne v roli ženy, která se ho pokusí porazit. Příběh by se měl odehrávat sto let po konci prvního dílu. V Hand of Fate 2 budou samozřejmě nové úkoly spolu s novým taktickým prvkem v podobě mapy světa, kde budete odehrávat souboje v pohledu třetí osoby. Spolu s minihrami, sestavování balíčků a pomocníky po svém boku by se ze hry mohlo stát obstojné pokračování.

Hand of Fate 2 vyjde na PC, MAC a Linux až začátkem roku 2017. Proto si na více informací musíme ještě počkat.

Mladší generace v Gears of War 4

Letos čeká majitele Xbox One pokračování úspěšné akční hry Gears of War 4. K vidění budou tentokrát o poznání mladší hrdinové. Vývojáři ze studia The Coalition oznámili datum vydání a také předbězný přístup pomocí multiplayer betaverze.

Epický souboj dvou gigantůEpický souboj dvou gigantů

V hlavní trojici se bude nacházet JD Fenix, což je syn Marcusa Fenixe. Dále se zde objeví kamarád Del Walker a posledním přírůstkem bude ženské pohlaví v podobě Kait Diaz, jež je dcera vůdci skupiny Outsiders. Příběh se bude odehrávat 25 let po událostech v posledním díle. O co přesně půjde ještě nevíme. Hlavní je, že čtvrtý díl bude dějově doplňovat příběhovou linku původní trilogie.

Datum vydání Gears of War 4 je stanoveno na 11. října tohoto roku. Multiplayerovou betaverzi si však mohou hráči vyzkoušet už 25. dubna. Při zakoupení Gears of War: Ultimate Edition se potom testovací verze zpřístupní 18. dubna.

Konkurent Hearthstonu?

Po představení karetní Hand of Fate 2 tu máme další oznámení, které se tentokráte týká prostředí Bethesdy. Chystá se The Elder Scrolls: Legends. Měli bychom se dočkat zábavy v okouzlujícím světě Tamrielu.

Magický hrdina ve světě The Elder ScrollsMagický hrdina ve světě The Elder Scrolls

Hra chce být lepším konkurentem Hearthstone, která je z prostředí Warcraftu. Čekejme tedy známý systém boje, princip karet, atributů a schopností. Navíc by se zde měla objevit příběhová kampaň, ve které zamíříme například do Imperial City nebo White-Gold Tower, jež je známa z Oblivionu. Mimo to nabídne TESL režimy Battle a Arena. Význam režimů se pak dosti podobá Hearthstone. Hrdinové budou rozděleni do několika ras. Následně při sestavování svého decku bude mít hráč možnost zvolit dva z celkových pěti atributů, které pak vyustí v různé třídy (assassin, mage, atd.). Asi největší odchylkou od Blizzardovské verze je rozdělení hracího decku na levou a pravou stranu, což v podstatě znamená, že hráč nemůže druhému vybít celý stůl.

Prozatím je hra ve fázi uzavřené bety, kterou můžete s trochou štěstí vyzkoušet skrze oficiální stránky. Plánované platformy jsou prozatím PC a iPad. Datum vydání zatím nevíme ale hra bude dostupná zdarma.

Mariňácké DLC pro Order of Battle

Vynikající válečná strategie Order of Battle: Pacific se dočká nového DLC, které přidává především americké mariňáky.

Dočkáme se jedenácti nových scénářů, zasahujících do období let 1942–1945. Prostředí bitev se bude odehrávat na ostrovech v Tichém oceánu a konec završí bitva o Iwo Jimu. Nechybí Guadalcanal nebo Guam. Hra bude tedy obohacena o novou frakci Marine Corps spolu s devíti jednotkami.

Rozšíření je k dostání již nyní za cenu devíti dolarů.

Trpaslíci v Might & Magic

Pro populární tahovou strategii Might & Magic: Heroes VII se chystá první datadisk, který do hry přináší novou trpasličí frakci Fortress. K jejímu hrání však nebude potřeba původní hra. Datadisk nese název Trial by Fire.

Trpasličí hrdina v novém datadiskuTrpasličí hrdina v novém datadisku

Hráčům se do rukou dostanou dvě nové kampaně s šesti novými mapami a dvěma scénáři. Nebude chybět ani aktualizace a opravy herních mechanik ke zlepšení herního zážitku. Opravy se pak promítnou i do původní hry v podobě updatu. Snad se tím poslední vydané Heroes dočká lepšího hodnocení hratelnosti.

Datadisk Trial by Fire by měl vyjít 2. června.

MiniNews

Pro RPG Baldur's Gate: Enchanced Edition vyšel datadisk s názvem Siege of Dragonspear. Byla otevřena multiplayer beta očekávané akce Doom. Podpory konzolového závodního simulátoru Driveclub se nemusíte obávat, protože tvůrce nahrazuje studio Codemasters. Očekávané pokračování Mafia III vyjde již 7. října a s českými titulky. Vyšla remasterováná HD verze původní akce Battlezone 1998. Tvůrci EVE Online představili střílečku Project Nova. Počítačová verze závodního simulátoru Forza Motorsport 6 nebude obsahovat multiplayer.

Vyšlo

Název Žánr Platforma Datum vydání Zakoupení
Quantum Break Akční adventura PC, XOne 5.4. Koupit
 
Dark Souls III Akční RPG PC, PS4, XOne 12.4. Koupit
 
Ratchet and Clank Akční PS4 12.4. Koupit
 
Battlefleet Gothic: Armada Akční RPG PC 21.4.  
 
UEFA EURO 2016 Sportovní PC, PS4, XOne, PS3, X360 21.4. Koupit

Článek Herní novinky - březen 2016: Mass Effect nebo datadisk pro Heroes VII byl publikován 13. května 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...