Nejočekávanější hry roku 2010

Tagy:  Nejočekávanější hry roku 2010, Metro 2033, Mafia 2, Dante's Inferno, God of War 3, Splinter Cell Conviction, Bioshock 2, Gran Turismo 5, Mass Effect 2, Starcraft 2

Sponzorované odkazy:

Nejočekávanější hry roku 2010

Nový rok je již v plném proudu a s ním i plno napjatého očekávání nových her. Rok 2009 byl v herním segmentu docela úspěšný. Pojďme se tedy podívat, co nás letos čeká a nemine. O některých hrách se mluví již několik let a velké množství z nich by mělo vyjít právě letos. Splní nám tvůrci her všechny letošní sny? Možná ano, ale možná také ne.

Úvodem

Do seznamu jsem zařadil pravděpodobně ty nejočekávanější hry letošního roku. Kladl jsem důraz na vyváženost v jednotlivých žánrech tak, aby se celý seznam nevěnoval třeba jen FPS či RPG hrám. U každé hry uvádím datum vydání, platformu, oficiální web a také krátký popis.

Mafia II – Akční nářez z českých dílen

Od vydání veleúspěšné první verze této legendární české hry uběhlo už mnoho let. Po dlouhém diskutování a nespočetném odkládání to již vypadá nadějně a my bychom se tak mohli dočkat očekávané pokračování této hry již v dubnu. Příběh se bude týkat souboje několika mafiánských rodin. Tentokrát neočekávejte třicátá léta, ale poválečné období, můžete se tak těšit na mnoho relativně výkonných a stylových bouráků.
Datum vydání: duben 2010
Platformy: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web: www.mafia2game.com

Hurá do města!Hurá do města!

Starcraft II: Wings of Liberty – Vesmírná strategie

Po dlouhých sedmi letech ohlásil Blizzard vydání druhého dílu legendární real-timové strategie Stracraft. Opět se zapletete do ostrého souboje mezi divokými Zergy, inteligentními Terrany a vznešenými Protossi. Je jen na vás, jakou z těchto tří odvážných ras si zvolíte. Připravte se na pořádnou válečnou vřavu!
Datum vydání: druhé čtvrtletí 2010
Platformy: PC
Oficiální web: www.starcraft2.com

Útok!Útok!

Dante's Inferno – Pekelná řež

Renesanční literatura promluvila! Vžíváte se do role nepřemožitelného a čestného rytíře bojujícího za dobro v oblastech pekelných. Speciální kosou budete odklízet nekonečné řady velmi odolných, ale i slabých, démonů. Že je v pekle horko, se dozvíte brzy…
Datum vydání: 9. února 2010
Platformy: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web: www.dantesinferno.com

Wow! Ty nějak rosteš?!Wow! Ty nějak rosteš?!

Metro 2033 – Tajemná zákoutí ruského metra

Žádné pokračování ani nic podobného. Úplně nový titul, který již i před svým vydáním sklízí nemalou slávu. Příběh vytvořený podle stejnojmenné knihy se bude odehrávat v moskevském metru chvíli po katastrofální apokalypse.
Datum vydání: první čtvrtletí 2010
Platformy: PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web: www.metro2033game.com

Já nejsem mutant!Já nejsem mutant!

Mass Effect 2 – Ověřené sci-fi

Pátrání po nových zákoutích galaxie opět nabírá pořádné grády. Ano, letos se dočkáme dalšího dílu špičkové sci-fi RPG ságy Mass Effect. Opět se převtělíte do kapitána Sheparda a dostanete možnost pohrát si s různými hi-tech hračičkami. Dočkáme se dokonce importu uložených her z předchozího dílu.
Datum vydání: 29. ledna 2010
Platformy: PC, XBOX 360
Oficiální web: www.masseffect.bioware.com

Můžeme do akce…Můžeme do akce…

God of War III – Božské RPG potřetí

Sparťanský hrdina Kratos opět ožívá. Vyvrcholením třetího pokračování série God of War by podle tvůrců měl být lítý souboj mezi všemocnými bohy a odhodlanými titány. Hora Olymp zažije opravdu těžké časy. Podle prvních uvolněných videí vypadá, že třetí God of War naservíruje doslova božskou atmosféru a neméně dobrou grafiku. Hra je bohužel jen pro vlastníky PS3 konzolí, ostatně stejně jako první i druhý díl.
Datum vydání: 16. dubna 2010
Platformy: PS3
Oficiální web: www.godofwar.com

Na mě nemáš!Na mě nemáš!

Grand Turismo 5 – Dokonalý zvuk burácejících motorů

Letošní rok se zdá být opravdu štědrým. Další špičková série Grand Turismo přinese nové pokračování. Tvůrci slibují až 1000 aut, do kterých jsou započítány i automobily s hybridním motorem. Ty totiž mají odlišné jízdní vlastnosti. Jak dopadne tento netrpělivě očekávaný titul, uvidíme již brzy.
Datum vydání: pravděpodobně v létě 2010
Platformy: PS3
Oficiální web: www.gran-turismo.com

Jak se řadí?Jak se řadí?

Bioshock 2 – Hurá do vody!

Čeká nás návrat do strašidelného podvodního města Rapture. Opět zavítáme na stará známá místa z jedničky. S příchodem druhého pokračování přichází i jedna velká změna. Vcítíte se do samotného plechového obra Big Daddyho, který stejně jako ostatní musí někoho ubránit. Vy budete bránit holčičku se jménem Adama. Doufejme, že se druhý díl Bioshocku povede minimálně stejně jako jeho starší sourozenec.
Datum vydání: jaro 2010
** Platformy:** PC, PS3, XBOX 360
Oficiální web: www.bioshock2game.com

Hlavní úkol: Ochránit…Hlavní úkol: Ochránit…

R.U.S.E. – Nastane nová éra strategií?

Druhá světová válka je snad nevyčerpatelná studna námětů. R.U.S.E. je jakýsi mix mezi tahovou a real-timovou strategií. „Tahový“ postup ale neočekávejte. Zmizí dokonce i tzv. fog of war, což je vlastně skrytí nepřátelského pohybu. Pohyb lehkých jednotek v lese však také nezaznamenáte, stejně jakoby tomu bylo v realitě. Zde se nehraje na přímý útok, nýbrž na promyšlenou strategii, která nepřítele zaskočí.
Datum vydání: únor 2010
Platformy: PC, XBOX 360
Oficiální web: www.rusegame.com

Splinter Cell: Conviction – Stealth akce jak má být

Další pokračování známé stealth akce je na cestě. Nyní nás čeká Sam Fischer operující na vlastní pěst. Již žádná platící organizace, teď už jen on a pomsta jeho zavražděné dcery. Pomalá a plíživá akce dostala injekci adrenalinu, proto můžete očekávat svižný a pružný příběh, který vám nejednou vyrazí dech.
Datum vydání: duben 2010
Platformy: PC, XBOX 360
Oficiální web: www.splintercell.us.ubi.com

Mluv!Mluv!

Nedočkali jsme se…

Mnohých her se letos nedočkáme. Jako zářný příklad mohu uvést například opravdu velmi dlouho očekávané Diablo III. Blizzard opět vydání oddálil na rok 2011. Otázkou tak zůstává, jestli se třetího Diabla vůbec někdy dočkáme. Fanoušky seriálu Star Gate bohužel moc nepotěším. Projekt je momentálně na mrtvém bodě z důvodu nedostatku financí, a tak se ani letos této MMORPG hry nedočkáme. Duke Nuken Forever stejně jako předchozí dva tituly samozřejmě letos také nevyjde. Další pokračování doslova legendární FPS série je úplně v nedohlednu, opět kvůli financím.

Na závěr

Co říci na závěr? Myslím si, že rok 2010 vypadá relativně nadějně. Když pominu tituly jako Diablo, zdá se, že vyjde mnoho dlouho očekávaných her. Vezměme si třeba takový Starcraft II či českou Mafii II. Rok 2010 přinese i několik zásadních novinek. Jednou z nich je výše zmíněný strategický nářez R.U.S.E. či akční „tunelové“ Metro 2033, které je vytvořeno podle stejnojmenné knihy. Když už jsme u té literatury, Dante's Inferno dělané podle renesanční předlohy by také mělo přinést výbornou pekelnou a dostatečně tajemnou atmosféru. Otázkou však zůstává, jestli všechny výše jmenované tituly letos opravdu vyjdou. Nezbývá tak, než doufat v další úspěšný rok.

Článek Nejočekávanější hry roku 2010 byl publikován 26. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...