To nejlepší v roce 2009

Tagy:  To nejlepší v roce 2009, nejlepší hry, 2009, TOP5, The Best of 2009, Dragon Age, Left 4 Dead, Empire Total War, Need for Speed, Shift, Batman Arkham Asylum

Sponzorované odkazy:

To nejlepší v roce 2009

Konec roku se blíží, a nám tak nezbývá nic jiného než si shrnout, co všechno nám tento rok přinesl. Někteří mohou namítat, že ve výběru chybí nějaká hra. Možnosti jsou však omezené a každý jistě potvrdí, že ne každá hra si zaslouží příčku v TOP 5 2009.

Ještě něco na začátek…

U her popíši jen základní informace spolu s datem vydání a odkazem na celou recenzi. Pod článkem naleznete anketu, kde budete mít možnost Vy, čtenáři, vybrat tu nejlepší pecku roku 2009 z námi nominovaných her. Hry nejsou rozděleny podle žánrů. Myslím, že si většina najde hru z jeho oblíbeného herního repertoáru. Uvidíme jak byl letošní rok štědrý.

Dragon Age: Origins

Dragon Age se stává velmi rychle opravdovým pojmem. Před necelými dvěma měsíci se tato hra dostala na trh. Za tak krátkou dobu byla schopna ukázat své nepochybné kvality. Máme tu nové již skoro legendární RPG s názvem Dragon Age: Origins, které vás vtáhne do děje, než řeknete švec. Líbivá grafika, hudba a vynikající hratelnost jsou na špičkové úrovni. Avšak vysoko nad nimi je dech beroucí příběh podkreslený výbornou atmosférou. To je prostě super RPG. Pánové u Bioware využili starší engine Aurora, a tak hra běží dostatečně plynule i na počítačích staršího data. Opět nás magie a barbaři začínají ovládat!

Datum vydání: 4. listopadu 2009 – PC, XBOX 360; 20. listopadu 2009 – PS3
Hodnocení:  95 %
Celá recenze

Magie nás neustále ovládá!Magie nás neustále ovládá!

Batman: Arkham Asylum

Většina z vás si pod pojmem Batman představí buď komiks nebo špičkovou filmovou adaptaci v podobě Temného rytíře. Jakmile se začalo mluvit o hře Batman, která by měla mít něco společného s filmem, valná většina lidí ji přehlédla. Avšak Batman: Arkham Asylum vybočuje z výčtu her vytvořených podle filmů. Nabízí totiž svůj vlastní příběh, bláznivého Jokera, atmosféru, která by se dala krájet a v neposlední řadě i skvělé grafické zpracování. Co víc si přát? Užijete si ponurého vězení Arkham Asylum pro největší zločince z Gotham City. Slovo užijete má zde opravdu velkou váhu. Výše zmíněné vězení si totiž do vlastnictví vzal právě zlomyslný Joker. Nezapomeňte za sebou zamknout, karty nemusí být vždy tak bezpečné, jak se zdají…

Datum vydání: 25. srpna 2009
Hodnocení:  90 %
Celá recenze

Joker se opět směje…Joker se opět směje…

Need for Speed Shift

Po několika méně podařených, resp. stereotypních, dílech jako Carbon či Undercover dostali konečně pánové z Electronic Arts rozum a vydali něco nového, respektive oživili klasiku. Arkádové závody se tak opět dostávají na profesionální závodního okruhy a vy usedáte za volant závodně upravených vozidel známých typů a značek. Žádné předpisy, žádní ochránci zákona, jen vy a vaše auto… no a samozřejmě soupeř.

Datum vydání: 17. září 2009
Hodnocení:  92 %
Celá recenze

Zvuk burácejících motorů je opravdu krásný…Zvuk burácejících motorů je opravdu krásný…

Left 4 Dead 2

Veleúspěšný první díl navodil geniální atmosféru týmové spolupráce při vybíjení nekonečných zástupů hladových zombie. Další díl jde přesně tou samou cestou jako jeho předchůdce. Opět vás tak čekají dlouhé řady zombie a plno zábavy s přáteli. S obrovským arzenálem různých zbraní si zabíjení určitě užijete. Potěšující zprávou jsou jistě i různorodí zombie, kdy každý z těchto druhů preferuje vlastní strategii. To všechno je ještě dokresleno geniální atmosférou. Nezní to lákavě?

Datum vydání: 17. listopadu 2009
Hodnocení:  92 %
Celá recenze

Zombíci třeste se!Zombíci třeste se!

Empire Total War

Stratégové připravte své mozky! Letos totiž vyšel další díl z velmi známé série Total War. Tento díl vás vtáhne do urputných bojů amerických osadníků s kolonizačními tyrany – Angličany. Vybírat si můžete mezi anglickou, francouzskou či americkou uniformou. Americký kontinent vám poskytne obrovské prostory pro různorodé lsti a taktiky. Špičková strategie spolu s dobrým zvukovým doprovodem vás do děje vtáhne dokonale a vy si tak budete připadat jako opravdový generál vojsk z osmnáctého století. Nezapomeňte sbalit všechny mapy!

Datum vydání: 4. března 2009
Hodnocení:  92 %
Celá recenze

Do boje!Do boje!

Největší letošní zklamání

Každý se jistě těšil na mnoho různých pokračování a nebo na dlouho očekávané hry. Fanoušci vojenských simulátorů dlouho čekali na vydání dalšího dílu velmi oblíbené hry Operace Flashpoint od chlapců z Bohemia Interactive. Letos jsme se dočkali jejího pokračovní, avšak s několika zásadními změnami. Jednou z nějvětších změn je to, že hru již nevyrábí Češi pod velením Codemaster, ale nyní už jen a pouze Codemasters. Operation Flashpoint Dragon Rising již není tím, co to bývalo. Pokračování se totiž pohybuje jinou cestou. Již nemůžete očekávat nadupaný simulátor s velmi propracovaným editorem či relativně volné plnění úkolů. Nyní je vám naznačena cesta a jakmile se jí nebudete držet, dělá umělá inteligence neplechu. Další díl FPS střílečky Call of Duty Modern Warfare 2 nám opět naservíroval velmi kvalitní, možná až filmový příběh, avšak s absolutně směšnou hrací dobou. Co nás čeká příště? Příběh s délkou nějakého televizního sitcomu? Desátý díl počítačové verze slavné série FIFA opět nepředstavila téměř nic nového. Až na několik vymožeností a opravdu malých inovací je hra téměř nerozeznatelná od předešlé verze.

Operation Flashpoint: Dragon RisingOperation Flashpoint: Dragon Rising

Závěrem

I když se na první pohled nemusí zdát, tak byl rok 2009, co se týče kvalitních her, docela štědrý. Až na několik krůčků vedle v podobě Operations Flashpoint jsme se dočkali velkého množství špičkových her. Okusili jsme temná zákoutí vězení Arkham Asylum, závodní okruhy spolu s burácejícími motory, krásné končiny amerického kontinentu, také špičkový magií prošpikovaný příběh a v neposlední řadě i brutální návod na deratizaci zombie. Bylo opravdu z čeho vybírat. Myslím si, že letos byla opravdu kvalitní sklizeň her z různých odvětví.

Článek To nejlepší v roce 2009 byl publikován 29. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...